30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předvolání k ústnímu jednání  (Přečteno 14819 krát)

zz3x

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[?] Předvolání k ústnímu jednání
« kdy: 18 Ledna 2016, 11:19:28 »

Dobrý den,

nejsem v těchto věcech příliš zběhlý a potřeboval bych poradit. Před nějakým časem jsem v nočních hodinách vyjel z jednosměrky, v dané lokalitě běžná věc, leč na mě čekali, odchytili, odmítl jsem vypovídat, sepsali hlášení pro správní řízení, zde jsem se nijak nevyjádřil ani nepodepsal. Nyní mi dorazilo "oznámení o zahájení řízení a předvolání k ústnímu jednání". Krom běžného popisu přestupku je zde uvedeno, že součástí jednání bude výslech svědků a to oněch dvou policistů. Doplním, že zásah byl zaznamenán na kameru ve voze pocicie, ovšem nakolik použitelný může být netuším.
Jak nyní v této věci postupovat?
IP zaznamenána

naftaman

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #1 kdy: 18 Ledna 2016, 11:24:35 »

Hoďte sem spis, keď ho nemáte zažiadajte on, návod je tu na fóre, prípadne keď máte čas zájdite si tam a spis si nechajte ofotiť bude to rychlejší.
IP zaznamenána

zz3x

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #2 kdy: 18 Ledna 2016, 11:43:37 »

Spis nemám, mám dnes cestu kolem úřadu tak se pro něj stavím a odpoledne nahraju.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2016, 14:36:28 »

Zatím můžete nahodit informace o tom kde a kdy to bylo a tak, ať víme, jaká je tamní situace…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

zz3x

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #4 kdy: 18 Ledna 2016, 17:02:00 »

Takže jsem zpět, kopii spisu mám, velice nic moc v něm není: oznámení přestupku, úřední záznam, žádost o výpis z EKŘ, samotný výpis, oznámení o zahájení řízení a předvolání svědků.
Po rozhovoru s úřadou vyplynulo to, že policie kamerový záznam nedodala, ale prý je možné, že by jej dodali při svědectví (je-li toto možné netuším), a jelikož nejsou žádné důkazy rozhodl se pro jejich předvolání. Dále taky, že se jednání nemusím účastnit, ale musím to dát vědět písemně. Nebo přestupek přiznat a v blokovém zaplatit 500,-, případně to řešit dál, otázka jak a s jakou vidinou na úspěch.
K dopravní situaci asi tolik: nechci zatím nijak konkretizovat, takže jen tak obecně, jedná o  přehlednou křižovatku, ze které vede jedna jednosměrka, s podélnými parkováními, přes den hustý provoz, běžně se z 10 metrů stání za značkou jednosměrky vycouvává do křižovatky zpět kde se dá v pohodě vytočit a pokračovat na druhou stranu. Pokud na tuto opačnou stranu člověk potřebuje jet a z důvodů parkování stojí kde se dá, i za značkou jednosměrky, tak prostě vycouvá, nebývá s tím problém, křížící cesty jsou vedlejší a i přes den provoz slabý a přehledný. Pokud by člověk pokračoval jednosměrkou a potřeboval jet opačným směrem jak jsem psal, je nutné objet celý blok, dále projet dvě světelné (na obou se čeká) a jako bonus to vše po rozbité cestě. Tím spíš není problém s drobným vycouváním v noci, kdy je provoz nula a v dohledu neparkuje jediný auto.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #5 kdy: 18 Ledna 2016, 17:08:28 »

Dobře. A viděli policajti do uličky, že tam na čtyřblinkru stojí nepojízdné auto, a tedy vycouvání je jediná možnost, jak se odtamtud dostat?
IP zaznamenána

zz3x

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #6 kdy: 18 Ledna 2016, 17:13:38 »

Z té jednosměrky jsem vyjel čelně, takže žádné couvání.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #7 kdy: 18 Ledna 2016, 17:17:27 »

Z té jednosměrky jsem vyjel čelně, takže žádné couvání.
No tak jste se otočil. Mohli do té uličky ale vidět? Tím se ptám, jestli je přímá, nebo vede do zatáčky?
Nebo stáli úplně bokem a vůbec do ní neviděli?
IP zaznamenána

zz3x

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2016, 17:28:10 »

Jednosměrka se stáčí za budovu, za kterou vidět nemohli. Nicméně počkali si na mě z toho důvodu že jsem tam již nechal auto otočené a nastartované na vyjetí, já byl v té budově, a oni dvě minuty před tím projeli a a tím pádem zmeřčili příležitost, fofrem to tama projeli, objeli blok a za rohem zabukařili.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #9 kdy: 18 Ledna 2016, 18:41:09 »

Jednosměrka se stáčí za budovu, za kterou vidět nemohli. Nicméně počkali si na mě z toho důvodu že jsem tam již nechal auto otočené a nastartované na vyjetí, já byl v té budově, a oni dvě minuty před tím projeli a a tím pádem zmeřčili příležitost, fofrem to tama projeli, objeli blok a za rohem zabukařili.

Takže opičáci sami dosvědčí, že jste v dané ulici jízdu započal. Protože jste tam byl poprvé a při cestě tam vás vezl kamarád, tedy jste nevěděl a ani nemohl vědět, že to je jednosměrka.
IP zaznamenána

zz3x

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #10 kdy: 20 Ledna 2016, 10:14:46 »

Takže co mi doporučujete? Jednání se zúčastnit a vypovědět výše uvedené nebo ne nezúčastnit a reagovat pak na rozhodnutí? Také je dost možné že policisté vědí, že jsem v té budově pracoval a tudíž pravidelně tam parkoval.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #11 kdy: 20 Ledna 2016, 10:25:45 »

Neplánujete dlouhodobě dovolenou, pracovní cestu nebo papír od doktora, že jste dočasně nemohoucí zúčastňovat se ústních jednání?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

zz3x

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #12 kdy: 20 Ledna 2016, 10:33:21 »

Momentálně jsem na neschopence, ale na jednání zajet nemám problém, jedná se mi o to co je výhodnější s ohledem na výsledek.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #13 kdy: 20 Ledna 2016, 10:34:51 »

Hlavně si založte datovku, co nejdřív. A s neschopenkou nikam nejezděte. Budou pak muset policajty pozvat na jindy, protože máte právo se toho účastnit.
IP zaznamenána

zz3x

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k ústnímu jednání
« Odpověď #14 kdy: 20 Ledna 2016, 10:40:38 »

S datovou schránkou bych počkal, jaký význam má to jednání oddálit?
IP zaznamenána