30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: novela zákona o obecní policii  (Přečteno 5546 krát)

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
novela zákona o obecní policii
« kdy: 08 Září 2015, 21:11:13 »

Tak nám chtějí novelizovat "553"

Číst opatrně a nalačno. Je tam dost chutovek.

https://apps.odok.cz/kpl-detail?pid=RACK9WXE7GRT
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:novela zákona o obecní policii
« Odpověď #1 kdy: 09 Září 2015, 07:49:44 »

Jooo, s klukama teď bude legrace...

(1) Strážník je oprávněn vyzvat osobu k vydání věci, pokud lze mít za to, že v řízení o přestupku může být uloženo její propadnutí14) anebo může být zabrána15), nebo jde o věc důležitou pro řízení o přestupku.

   (2) Po předchozí marné výzvě k vydání věci podle odstavce 1 je strážník oprávněn tuto věc odejmout. Nelze odejmout věc, jejíž hodnota je v nápadném nepoměru k povaze přestupku."


Už vidím ty uniformovany zoufalce, jak si na tenhle paragraf vzpomenou, až je bude někdo někde školit a jim pak rupnou nervy a začnou se dotyčnému sápat třeba po telefonu.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:novela zákona o obecní policii
« Odpověď #2 kdy: 09 Září 2015, 08:45:11 »

Nooo, to zní moc fajnově, taky mě ten telefon napadli, případně notebookna zadním sedadle, docela by mě zajimalo, jak by se ve firmě tvářili, kdybych bez toho přijel. Zajimavý by pak bylo řešení, protože to není můj majetek, ale firmy.  Tuhle prasecinu schvalil idiot a doufám, že jim to zase vezmou.
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:novela zákona o obecní policii
« Odpověď #3 kdy: 09 Září 2015, 10:13:07 »

Schválený to zaplat pánbůh zatím není. Je to na úplným počátku schvalovacího procesu, takže to jistě bude ještě dost upravovano /pozmenovano/doplnovano. Ale nedělám si iluze že by ty změny byly k lepšímu.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:novela zákona o obecní policii
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2015, 10:31:13 »

No tak aspoň že tak, jako dost dobře si to nedovedu představit jak by to fungovalo. To jako pane řidiči víte proč sme vás zastavili. Mlčení, ok tak navalte telefon, protože sem to řekli a protože mužem. Uplně to vidim, jak je to důležitý pro řízení o přestupku. Nebo mi třeba zabavěj kolo, protože ono přeci může za to, že sem spáchal přestupek.  ;) :D hovadina par excellence. Doufám, že jim to seknou. už takhle maj si ymslim na ozbrojený opice moc pravomocí, jediný co by měli mít právo, je sebrat hovna po psech.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:novela zákona o obecní policii
« Odpověď #5 kdy: 09 Září 2015, 10:58:23 »

Tak já mám jeden krásný příklad, jak by MP měla fungovat. Moje babička bydlela sama v domě, tak dostala na krk pípák. Když jednou spadla a zlomila si krček, tak ho naštěstí měla u sebe.
Takže ho zmáčkla a do pěti minut (nekecám!) k ní na majáky přifrčela hlídka MP, naběhli dovnitř a zavolali sanitku.
Za dalších 10 minut už jela babi do nemocnice, MP zatím podle předem připravených instrukcí zabezpečili dům a informovali příbuzné.
S takovouhle MP bych 100% souhlasil. Škoda té parodie, co si většina obcí vytvořila.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:novela zákona o obecní policii
« Odpověď #6 kdy: 09 Září 2015, 14:50:12 »

Tak já mám jeden krásný příklad, jak by MP měla fungovat. Moje babička bydlela sama v domě, tak dostala na krk pípák. Když jednou spadla a zlomila si krček, tak ho naštěstí měla u sebe.
Takže ho zmáčkla a do pěti minut (nekecám!) k ní na majáky přifrčela hlídka MP, naběhli dovnitř a zavolali sanitku.
Za dalších 10 minut už jela babi do nemocnice, MP zatím podle předem připravených instrukcí zabezpečili dům a informovali příbuzné.
S takovouhle MP bych 100% souhlasil. Škoda té parodie, co si většina obcí vytvořila.

Konkretně tento příklad je však podmíněn tím, že mám koupenou službu externí firmy, která pak volá ty MP. Oni to maj jako výjezd.
Mám příhodu, kdy kamarádka, která je na vozíku byla u známé. Odpoledne vyjela normálně výtahem, holky pokecaly, daly kafíčko a v půl 11 večer vyrazila ku domovu. Přišla k výtahu a zjistila, že ten nejede. V sedmém patře starého domu, kde kolem je pár důchodců. Tak prý přemýšlely co dělat. Napadlo je zavolat na MP a zeptat se na možnost. Operátor prý chtěl adresu a poslal tam hlídku. Přijeli dva frajeři, chytli kamarádku a snesli ji těch sedm pater dolu.
Trochu ji zamrzelo, když pak psala poděkování mailem na MP toho města a nepřišlo jí zpátky vůbec nic. každopádně pánové prý byli ochotni a vůbec nebyli zpruzelí. :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:novela zákona o obecní policii
« Odpověď #7 kdy: 11 Září 2015, 12:57:41 »

Nejsmutnější je, že tohle se stane opravdu leda pokud člověk výjimečně narazí na pár slušnejch (vždycky tam pár je…asi omylem), případně to berou jako skvělou možnost si udělat PR. I režimní opicie přece občas chytí nějakýho zloděje nebo násilníka. Mezitím, kdy dělají ozbrojený dráby režimu při jeho mafiánské činnosti (výběr výpalnýho apod.). Aby se neřeklo.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky