30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha zkouší měřit emise pevných částic v provozu. Zjišťuje, kolik aut nemá filt  (Přečteno 9370 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Přesnou metodiku neznáme, ovšem tato metoda může mít své slabiny a jak se s nimi autoři vypořádali, není známo. Jednak po silnicích nejezdí jen dieselová auta, která mají mít DPF. Benzínové motory s nepřímým vstřikováním paliva můžeme opomenout, protože pevné částice téměř neprodukují, ovšem benzíny s přímým vstřikováním paliva je produkují stejně jako diesely, ale emisní normy u nich žádné filtry nevyžadují, alespoň prozatím. A také v ČR jezdí diesely, které filtr DPF mít nemusí, ale pevné částice přesto produkují.

A jednak, pevné částice z dopravy vznikají také otěrem pneumatik o asfalt nebo při brzdění, když se brzdová destička otírá o kotouč a tak vůz zpomaluje. Jistě jste si někdy na svém autě všimli černých sazí na předních kolech - to jsou pevné částice, vzniklé právě při brzdění. Je tedy nasnadě, že například příčné zpomalovací prahy budou tvorbu pevných částic zvyšovat, ale to je na jinou debatu.
https://www.novinky.cz/auto/455784-praha-zkousi-merit-emise-pevnych-castic-v-provozu-zjistuje-kolik-aut-nema-filtr.html
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Ano ano, byl jsem několik dní svědkem tohoto měření V Holešovičkách x Povltavská kdy “expert” Vomáčka a jeho partička parkovali s dodávkou na trávě několik dní až tam vyjezdili koleje

Jeho arogantní odpověď na můj mail kterej mi poslal ve tři ráno byla že to mají samozřejmě povolené magistrátem
« Poslední změna: 23 Listopadu 2017, 17:43:33 od t4455 »
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil

"...,ovšem benzíny s přímým vstřikováním paliva je produkují stejně jako diesely, ale emisní normy u nich žádné filtry nevyžadují, alespoň prozatím."
Jj, nejdriv si prisli pro diesely, benziny prijdou chvilku po nich...
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 236
    • Zobrazit profil

Další update stran mobilního měření emisí:

https://www.idnes.cz/auto/autoservis/emise-kontrola-filtr-pevnych-castic-ministr-dopravy-kremlik.A191205_154542_autoservis_fdv

Článek je dost dlouhý, ale neuvádí přesně, jak celý cirkus probíhá (pochopitelně, nejistota prospívá strašení lidí). Z textu vyvozuji, že prostě vytipují auto, jako to dělají fízli pro kontrolní kontroly, tomu orientačně zasunou do výfuku svůj mobilní měřák a podle výsledku ho pošlou/nepošlou na technickou, která teprve dá nějaký věrohodný výsledek. Tady bych vypíchnul informaci, že ze 141 aut poslaných na technickou jen 33 následně nesplnilo, takže přesnost mobilního měření asi nepotřebuje další komentář.

Dál do toho autor motá "vozidla se signalizovanou chybou motoru", což může být opravdu naprosto cokoliv.

Co by mě docela zajímalo - dá se ta jejich kontrola odmítnou? Byť za cenu případné cesty na celou technickou. Auto mívám v pořádku, ale pokud se mi bude nějaká pochybná sebranka u silnice snažit něco měřit, nebo snad zapojoval do OBD, hodlám klást odpor.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil

Klást odpor snad ani není nutné: Jejda, chcíplo mi to a nejde mi to nastartovat. Co s tím hodláte udělat pane strážníku?
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil

Počítám, že fun factor u nás co máme palivovou pumpu na schovaný vypínač v kabině by byl vysoký...
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Fogyn

  • Příspěvků: 871
    • Zobrazit profil

S měřením souhlasím, prosím proveďte, jen auta se samozřejmě nedotýkejte a nic do něj nestrkejte...
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil

"...,ovšem benzíny s přímým vstřikováním paliva je produkují stejně jako diesely, ale emisní normy u nich žádné filtry nevyžadují, alespoň prozatím."
Nechce se mi hledat autora, ale je to blbost. Většina benzínů s přímým vstřikem má od letoška filtr pevných částic taky, jinak by nesplnila Euro 6d. Vyhlášené byly policejní passaty s motorem FSI, ty měly výfuk jak deset let nečištěný komín.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil

V těch procentech je zajímavé i to, že pro auta vybraná cíleně podle stavu auta pouze pro třetinu měli po změření indikace na odeslání na TK a z té třetiny pak TK zachytila čtvrtinu. Takže cílený výběr má neúspěšnost přes devadesát procent.
« Poslední změna: 11 Prosince 2019, 11:23:37 od solaris »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Tady bych vypíchnul informaci, že ze 141 aut poslaných na technickou jen 33 následně nesplnilo, takže přesnost mobilního měření asi nepotřebuje další komentář.

Ano.. zpráva z ministerstva vyznívá jako že to byla čtvrtina zastavených aut.. ale problém měla jen čtvrtina aut odeslaných na STK.

Měli by si to ovčani pořádně přečíst.. zkontrolovali 444 aut.. a naměřili problém u 141, ale jen 33 opravdu mělo problém.. 108 naměřili i když auto bylo v pořádku..
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

Takže vyhodili do luftu peníze za 108 kontrol na STK.

Protože pokud vím, když odešlou auto na STK a auto je v pořádku, tak náklady hradí sama policie.
Třeba je to brzy přejde, když to bude prodělečný.
Hodil by se dotaz přes 106, na kolik je ta akce vyšla. Myslím, že jediný výherce byl majitel STK.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil

Brzy by je to přešlo, kdyby to strhávali z platu tomu kterému konkrétnímu fízlovi, který to auto které následně prošlo na tu STK hnal. Takhle to zaplatíme "my všichni" což fízla nijak nedrásá, a jak říkáte, jediný výherce je majitel STK.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil

Takže vyhodili do luftu peníze za 108 kontrol na STK.

Protože pokud vím, když odešlou auto na STK a auto je v pořádku, tak náklady hradí sama policie.
Třeba je to brzy přejde, když to bude prodělečný.
Hodil by se dotaz přes 106, na kolik je ta akce vyšla. Myslím, že jediný výherce byl majitel STK.
Jestli jsem to dobre pochopil, tak v techto pripadech se nejednalo o odeslani na STK, ale o omezeni platnosti EK (mozna i TK, novinari v tom maji jako obvykle bordel) na 30 dni. Takze si to zaplatil kazdy ridic sam.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil

Já to právě taky z těch článků moc nechápu.

Takže oni vám omezili STK na 30 dní, jen na základě měření z této krabičky?

V tom prípadě by to chtělo najít návod k používání a zjistit na základě jakého zákonu omezili platnost STK. Takté tato krabička musí být mezi certifikovanýma měřidlama, ne?
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil

Zajímalo by mě, jak by se vypořádali s problémy měření emisí studeného (nezahřátého) motoru - bohatá směs (sytič), vodní pára z výfuku ze zkondenzované vlhkosti, nezahřátý katalyzátor atd.
Dovedu si představit, že nezanedbatelné množství aut popojíždějících v zimě po velkoměstě zdaleka nebude dosahovat předepsaných emisí kvůli tomu, že od nastartování ujeli jen kousek. Když si uvědomím, jak brutálně se obohacuje směs při studeném startu a provozu, minimálně 5 minut z výfuku musejí odcházet velmi vysoké hodnoty HC..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita