30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování pod mostem / soukromý pozemek  (Přečteno 9054 krát)

SL

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« kdy: 07 Září 2016, 03:55:51 »

Hezký den,

už nějakou tu dobu sbírám lístečky od MP, a myslím si, že mě neoprávněně pokutuj,í ale jelikož nejsem advokát ani odborník přicházím na radu za Vámi. Samozřejmě nic neplatím, jenom sbírám tickety :D.

mapa z katastru - http://www.imagehosting.cz/images/situace.jpg
majite pozemku 584 - http://www.imagehosting.cz/images/manip.jpg
situace - http://www.imagehosting.cz/images/situacozo.jpg

Parkuji buď pod mostem a nebo na soukromém pozemku č. 584 které je v katastru vedeno jako manipulační plocha (ostatní plocha).

a) Může mě policista pokutovat pokud stojím na pozemku č. 584 a neblokuji výjezd ani průjezd?
b) Může mě policista pokutovat pokud stojím na pozemku pod mostem 3 metry od značky?

Díky moc!
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2016, 08:07:02 »

A co Vám ti kluci ušatí píšou? Co jste, dle nich, porušil?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2016, 08:34:04 »

Parkuji buď pod mostem a nebo na soukromém pozemku č. 584 které je v katastru vedeno jako manipulační plocha (ostatní plocha).

Podle katastru, ale nestojite na pozemku 584, patrne se jedna o jiny pozemek, ktery pokracuje mostovkou a co vim, katastr neumoznuje  vice vrstev pro jednu parcelu - nehlede na to, ze nikde neni povinnost jezdit podle katastralni mapy.

Dalsi postreh, jednoznacne se jedna o plochu, ktera je oddelena od chodniku obrubnikem, neni tam zadna dalsi znacka(podle toho co jste dodal).
Vypada to na prvni pohled jako nejaka odstavna plocha nebo zakonceni prijezdove komunikace - nevim na co se Vas snazi utahnout, ale je to proste asfalt, ktery neni vymezen, jako soukromy pozemek ani, jako zadna dalsi plocha,

Myslim, ze bez problemu se muzete domnivat dle mistni upravy, ze Vam v parkovani nic nebrani.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2016, 09:22:56 »

Praktickou část odpověděl pan fu, parkovat tam lze; přesněji řečeno ani já nevidím žádný důvod, proč by se nemohlo.

a) Může mě policista pokutovat pokud stojím na pozemku č. 584 a neblokuji výjezd ani průjezd?
b) Může mě policista pokutovat pokud stojím na pozemku pod mostem 3 metry od značky?
Na obě otázky je stejná odpověď - policajt/strážník na Vás může zkusit cokoli, když si to necháte líbit, Váš problém. Že jedná bez opory v zákoně vůbec nevadí, mnohokrát po podržely OVK, GIPS i soudy. Jsou to nadlidé.

Lístečky i nadále používejte pro rozšíření sbírky, třeba bude mít časem nějakou hodnotu na sběratelském trhu. Až Vás k něčemu vyzve úřad, ozvěte se; případné sebehustěji vypadající výzvy od policie a městapa ignorujte.

A co Vám ti kluci ušatí píšou? Co jste, dle nich, porušil?
Také by mne zajímalo, co je přesně napsáno na lístečcích, v čem naši chrabří nadlidé spatřují porušení zákona. Citujte prosím přesně.
« Poslední změna: 07 Září 2016, 09:30:19 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2016, 11:12:15 »

 ;D ;D

Tohle místo je populární.. už jsem ho řešil nezávisle na sobě asi pětkrát  ;D

Pes je zakopaný jinde než si myslíte.. a klíčem je otázka co psal Mates.. když by lísteček neodnesl vítr  :) tak zjistíte že obvinění zní.. nerespektování dopravní značky IP 25a "zóna s dopravním omezením".

Totiž soudruzi z Prahy 7 to vymysleli.. celé území Prahy 7 je jedna velká zóna zákazu stání.. značky začátku a konce zóny jsou údajně na všech příjezdových cestách na hranicích městské části.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2016, 11:23:15 »

A k řešení přestupku.. je tam řada zajímavých otázek na správní orgán které asi nikdy nepadnou.. protože tady když provozovatel nezaplatil výpalné tak se už nikdy nic dalšího nestalo..

Takže řešení je že lísteček odnese vítr a za pár týdnů dostane provozovatel žádost o odpustek 300 a tu bude ignorovat a už se nic dalšího nestane..
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2016, 11:28:18 »

Z čeho úřady usuzují, že se jedná o PK - jen pro zajímavost - dal by se z TSK vytáhnout pasport?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2016, 12:14:30 »

Pasport nemám, ale podle orientační mapky zón na Praze 7 se zdá, že komunikace končí na jižní hraně mostu. Na jiných místech pod mosty (Pod drahou, Papírenská) komunikace i případné zóny namalovány jsou.

Řidiči se tedy IMHO mohou (na základě volně dostupných informací od Prahy 7) domnívat, že uvedená plocha není PK.
IP zaznamenána

SL

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #8 kdy: 07 Září 2016, 12:25:38 »

A co Vám ti kluci ušatí píšou? Co jste, dle nich, porušil?

Posbírám v autě a postnu ;)

Snažím se stát zde: http://www.imagehosting.cz/images/asdasdhrh.png tak abych stál na hraně pozemku 584 kde končí most a zároveň nedošlo k odtažení.

Každopádně díky všem zúčastněným, až něco dorazí poštou bude sranda
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #9 kdy: 07 Září 2016, 12:28:53 »

Na tohle parkování pozor.

zákon 361,

§ 27 (1) Řidič nesmí zastavit a stát
...
 g) na železničním přejezdu, v podjezdu a v tunelu a ve vzdálenosti kratší než 15 m před nimi a za nimi,
...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #10 kdy: 07 Září 2016, 12:33:54 »

Z čeho úřady usuzují, že se jedná o PK

To je jedna z těch mých otázek.. ale jak jsem psal.. není je komu položit.. oni rozdají lístečky a kdo zaplatí tak zaplatí a kdo nezaplatí tak nezaplatí.

A ještě proč dávají lístečky zrovna tam.. protože z mých informací vyplývá že hned vedle mají strážníci kasírku.. smíšená modrá+zelená zóna kam po večerech chodí kasírovat lidi co si myslí že to je zelená.. a myslím že zrovna ta smíšená zóna se tu na fóru už taky projednávala  :)
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #11 kdy: 07 Září 2016, 12:51:20 »

opas: ale toto IMHO není podjezd, tam podle dostupných map Prahy 7 vůbec není komunikace. Na druhou stranu - Praha 7 (ale nejen ta) zřídila na několika místech v podjezdech pod mosty parkovací místa a těch 15 metrů pochopitelně také nedodržují a proč tento fakt do budoucna nevyužít ;)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #12 kdy: 07 Září 2016, 13:00:55 »

opas: ale toto IMHO není podjezd, tam podle dostupných map Prahy 7 vůbec není komunikace. Na druhou stranu - Praha 7 (ale nejen ta) zřídila na několika místech v podjezdech pod mosty parkovací místa a těch 15 metrů pochopitelně také nedodržují a proč tento fakt do budoucna nevyužít ;)

Však neříkám že to využít nelze, ale zatím jsem si všiml, že jen málokdo o tomhle zákazu ví.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #13 kdy: 07 Září 2016, 14:58:15 »

...Totiž soudruzi z Prahy 7 to vymysleli.. celé území Prahy 7 je jedna velká zóna zákazu stání.. značky začátku a konce zóny jsou údajně na všech příjezdových cestách na hranicích městské části...

Jo to je sedmička. Mno ale pokud se nepletu, tak jedinou značku o zoně placeného parkování jsem snad viděl na Ohradě, když se jede od Krejcárku. Nikde jinde, a to toho po Praze nacourám dost, jsem snad nic o zoně neviděl.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Parkování pod mostem / soukromý pozemek
« Odpověď #14 kdy: 07 Září 2016, 15:11:27 »

Na šestce jsem už zahlédl "zóna 30km/h + zákaz stání". U sedmičky je začátek zóny zákazu stání tuším na příjezdu od Holešoviček na Most Barikádníků..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita