30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce  (Přečteno 8082 krát)

PHreck

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Vážení přátelé a příznivci složek a útvarů.
Dosud jsem měl s příslušníky represivních složek jen samé pozitivní zkušenosti. Opakovaně se mi potvrdilo, že heslo pomáhat a chránit berou naprosto vážně a byl jsem mnohokrát překvapen tím, jakým způsobem či v jaké situaci ho bez bázně a hany zvládli použít a jeho obsah bezezbytku naplnit. Svou aktivitou a pílí mě vždy dokázali přesvědčit, že se od dob VB mnohé změnilo a díky kompetentním lidem ve vedení a ve sboru mi bude pomoženo a ochráněno.
Pomohli mi na půl roku od řidičáku, čímž mě chránili před nebezpečím, které může způsobit 0,27 promile.
Dál mi pomohli za těch dvacet let co mám papíry, mimo 10k za ten zbytkáč, s řešením komplikací spojených s přebytkem hotovosti po kapsách při hledání odpovědi na otázku za co ty prachy vlastně utratím. Tu litr, tam pět kil, dohromady 20k? Když jsem měl naposled dovolenou, tzn. tak před osmi lety, stál mě let tam a zpět podobnou sumičku. Jejich pravidelná péče mě tedy po celé ty roky chránila před tím, abych neměl moc roupy s létáním do vzdálenějších destinací a nestal se přitom náhodou obětí únosu letadla či jiného teroristického činu.
Ovšem nejvíc mi pomohli s osobním růstem a sebevzděláváním. Naučili mě z hlavy sčítat a odečítat až dvouciferná čísla: 50+7, 80+12, 40+15, 12-4, 8-1.
Naučili mě přesně odhadovat vzdálenost, hloubku a také základy geometrie: perimetr 50m kolem začátku nebo konce obce trefím od oka s přesností na centimetry, hloubku vlisu v jakémkoli gumovém předmětu včetně pískací kachničky odhadnu s přesností laserové šuplery a kosočtverce kreslím zásadně tak, aby středová čára byla kolmo k okraji vozovky. Pravidelné opáčko mě chránilo před ztrátou získaných znalostí a propracovaný motivační systém mě chránil před zabřednutím do bažin analfabetismu, demence, či nepřizpůsobivosti následované pádem na sociální i životní dno.
Bohužel, před pár dny jsem v kvalitě odvedené práce dosud tak konzistentního orgánu objevil vážný nedostatek. Možná, že se nejedná o sníženou kvalitu, že jde dokonce o totálně zkurvený zmetek, který svému útvaru nedělá dobré jméno. Má důvěra ve schopnosti represivních složek zajistit mé pomožení a chránění je citelně narušena. Představa, že by schopnosti a znalosti některých orgánů nebo orgánek mohly oscilovat někde kolem úrovně příslušníků VB, tedy z těch co povinnou školní docházku ukončili na třetí straně slabikáře, mě děsí. Nerad bych se dožil návratu do dob, kdy návštěva místní pobočky veřejného mozkového trustu proběhla podle šablony "Máma mele mísu" a to že "Ema nemá mísu" věděl jen velitel na okrese, protože na akademii se musel prokousat slabikářem až na stranu pět. Fuck.
Nenechám se mrdat za přestupek, který možná taky vůbec není přestupek, protože pan Papírek nezná pořadně vyhlášku a zavzpomínal na starý zlatý časy. Rád bolševika? Tak dostane třeba závěry XIIIV sjezdu zdejšího fóra. Jestli dojdete k závěru, že mě opravdu buzeruje za vlastní blbost, tak prosím o návrhy jak to řešit tak, aby tomu pomocnýmu toaletáři jeho odbornou nezpůsobilost orgán řádně prověřil, ještě líp finančně ocenil a úplně nejlíp ho odexpedoval někam, kde je míň značek a není tam obratiště. Tedy do prdele. Tohle hovado tu saje už nějaký pátek extra zákeřným způsobem. S policajtama normálně nemám problém, většinou se chovají jako lidi tak proč jim to neoplácet stejně, ale takhle extra žravej a zákeřnej šmejd narušuje křehkou rovnováhu a provokuje své přirozené nepřátele.

Situace:
Praha 5 zavedla modré zóny, ale ty začnou platit až za pár týdnů. Dodělala značky, pomalovala silnice, nechala si zaplatit 1200,- na rok za auto na rezidenční firmu a teď se čeká, až ráj na zemi začne platit. Ráj ještě nezačal a místo toho mám platit já. Za stání na chodníku na místě, které bylo vždycky označený značkou a kde jsme parkovali poslední roky skoro furt. Praha 5 tvrdila, že nové parkování s modrou bude jen o modré zóně a nic jiného se nebude měnit. A taky to všude tak vypadá. Ovšem to co někdo vytvořil v Erbenově ulici v horní slepé části je veledílo skutečného experta - fotky dole.
Na Googlu je vidět jak to vypadalo dřív. https://www.google.cz/maps/place/Erbenova+668%2F10,+150+00+Praha+5-Sm%C3%ADchov/@50.0730405,14.3891499,3a,75y,336.66h,92.01t/data=!3m7!1e1!3m5!1sCK-837KJpsL5knjmj7_FMw!2e0!6s%2F%2Fgeo0.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DCK-837KJpsL5knjmj7_FMw%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D46.496574%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x470b95aa8b1eb3d7:0x3ec04c34b8f6c502!8m2!3d50.0731529!4d14.3901337!6m1!1e1?hl=cs

Stál jsem ve středovém kruhu napravo na příjezdové straně. Na poslední fotce na to místo někdo zrovna parkoval červenej ford.
Bylo tam parkoviště vždycky. Ke stromu tam přivazoval své vozidlo možná už i Žižka. Teď tam někdo namaluje skákacího panáka a bezmozek se nechal dětskou hrou tak unést, až se mu rozsypal penál a utrhnul papírek. Aby mu tam do příště vydržel schoval si ho ke mně pod stěrač. Možná si chce nakreslit na zem kosočtverec, možná je to kokot a zapisuje si co zrovna dělá. Každopádně si na papírek připsal "stání na chodníku". Koupím mu pixlu barevný křídy.

A teď milé děti, dejte hlavy dohromady a pak mi řekněte, v jaké vyhlášce jsou pravidla pro parkování na skákacím panáku, jak je rozdělený na parkoviště a chodník, jakým způsobem na něm kurva musí být označen začátek a konec parkoviště, jestli vede modrá prostředkem kmenu stromu nebo po jeho okraji a jak je doprdelekurvafix možný určit kde je parkoviště a kde je chodník, když ještě modrá zóna neplatí, tudíž tam modrý pruh vůbec neexistuje, nic neurčuje a ani nic nenaznačuje?
Závěrečná otázka - Mám si najít toho kdo tuhle monstrkokotinu stvořil a nabídnout mu pixlu barevné křídy včetně okamžité aplikace na místě do tělesného otvoru dle vlastního výběru?

Díky předem všem a sorry za ten literární průjem. Musel jsem to nasrání nějak kultivovaněji vypsat a upustit páru.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #1 kdy: 11 Srpna 2016, 09:58:40 »

Chtělo by to fotky ve chvíli parkování. To jen pro případ nějakých tahanic. Jinak on byl za stěračem nějaký papírek? Není možná. Určitě ho ukradly děti (zlobivci jedni), nebo ho donesl vítr (vtipálek jeden). Tedy je třeba počkat jestli přijde nějaký přípis z velení. Pokud ano pak je několik směrů. Možná by bylo dobré, obzvláště v tomto případě, se zajít podívat na místní ploskonohé shromaždiště. Samozřejmě až po obeslání, neb zatím o ničem nevím. Tam by mělo být možné se podívat jaké mají obrázky oni. No a pak už by mělo být jednoduché zeptat se jich kde vidí konec parkoviště, když dodatkové tabulky jsou přeškrtány.
Každopádně bych počkal. Jen je otázka, pokud je třeba tam parkovat nadále, tak jak to vyřešit.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #2 kdy: 11 Srpna 2016, 10:40:06 »

Mám pocit, že je tu v tuto chvíli mnoho povyku pro nic. Máte lísteček za stěračem nebo přišla výzva nebo co vlastně řešíme? Všechno bych to naházel do koše a začal se tím zabývat a skutečně o něco půjde, v Praze je velká šance, že to někam zapadne a bude od toho navždy klid.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #3 kdy: 11 Srpna 2016, 11:47:50 »

Dokud ti to neodtahnou, tak na Pze 5 bych se na to vysr*l, maji 'nove strazniky', kteri jsou fakt zednici, vetsina z nich nedokaze rozpoznat znaceni na zemi a jsou schopni rozdavat listecky i za stani 'pred prechodem' kde je to povoleno atp ...
IP zaznamenána

PHreck

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #4 kdy: 11 Srpna 2016, 15:03:28 »

Neřeším pokutu. Měl jsem chuť s tím hajzlpapírem, co ho standartně odnese orel, nebo sežerou medvědi, dojít na služebnu a tam si poslechnout ten geniální konstrukt jak ke spáchání přestupku došlo. Načež dotyčného řádně vyplísnit za to, že slovo "neplatné" neznamená "vedle tady toho streetartu se mi zjevila Panna Orleánská přinášející poselství nebeské - Toť chodník, jdi , trestej hříšníky a vyser se na zákony, předpisy a nařízení!"
Následně se otáčet na významu slova "neplatné" a dělat z něj blbce na entou podobným způsobem tak dlouho jak to půjde. Je to svinská, nesmírně účinná manipulace z které nejde dost dobře utéct. Strach z toho, že se může podobná zhovadilost opakovat je silně motivační. Vpodstatě je jedno kdo to schytá, ale s vysokou pravděpodobností udělá "z vlastní iniciativy" maximum pro to, aby se mu takové nehezký nemilý věc nestávala  ;)
Jen nevím jistě, jestli je to opravdu tak, že než začne platit modrá, znamená značka nahoře, že parkoviště platí a bere se celý střed, nebo je to jinak. Nemůžu na netu najít nic co by mi dalo 100% jistotu. Bez toho tam nejdu. Mohli by se na mě vytasit s nějakou načančanou pohádkou vycucanou z vyhlášky o vyhánění telat na pastvu co podepsal Hitler v protektorátu. A budu za blbce já.
Proto ta chuťovka pro znalce. Doufal jsem, že by se mohl objevit někdo kdo se s podobnou banánovinou setkal osobně.
Každopádně díky za reakce a když se znalec neobjeví tak si počkáme, co z těch omalovánek ty kreativní mozky ještě vytvoří.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #5 kdy: 11 Srpna 2016, 16:29:22 »

Já bych leckdy taky vraždil, ale pak si řeknu, stojí ti to za to se rozčilovat kvůli takovýmu blbovi?  ;)
IP zaznamenána

a-c

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #6 kdy: 02 Září 2016, 15:01:03 »

Rozumim-li tomu dobre, obec odinstaloval puvodni znacku "P" ktera platila na celem kruhu a nainstalovala novou (dosud neplatnou) znacku "P" s dodatkovou tabulku, nacez modrou barvou znacila pouze pulkruh z puvodniho kruhu. MP vyuzila prilezitosti odinstalovani puvodniho "P" a prohlasila danou plochu za chodnik, dokud nezacne platit nove znaceni, ktere z pulky udela chodnik a z pulky parkoviste... genialni. Tesit nas muze jen to, ze takovych hlodu budou mit ted tolik, ze to asi opravdu nevyresi.. pokud si za penize z parkovani jiz nerozsirili aparat prestupky zpracovavajici.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #7 kdy: 02 Září 2016, 19:49:54 »

... nějakou načančanou pohádkou vycucanou z vyhlášky o vyhánění telat na pastvu co podepsal Hitler v protektorátu...

Tak pozor - to je v souvislosti s novými zónami v Praze 6 zcela reálná situace.

Některé čerstvě zmalované ulice (příklad. Kolejní) mají v katastru duplicitní vlastnictví (ČVUT a Magistrát), přičemž Magistrát k tomu přišel právě za Protektorátu, když byly zavřeny české univerzity. Takže nás čeká možná ještě veliká legrace.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #8 kdy: 02 Září 2016, 20:27:09 »

Prosím o číslo toho LV, kde je jako vlastník zapsaný Magistrát. Byla by to pěkná kuriozita, Magistrát totiž nemá soukromoprávní subjektivitu, nemůže nic vlastnit (tuto vlastnost má pouze Hl. město Praha jakožto územně-samosprávná veřejná korporace, nikoliv její magistrát, což je pouze úřad).

Jinak vlastnictví pozemku na platnost pravidel provozu na PPK včetně zpoplatnění podle nařízení obce vydaného na základě § 23 PozKom (což předpokládám, že jsou i ty slavné nové zóny), nemá žádný vliv.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #9 kdy: 03 Září 2016, 07:46:28 »

Omlouvám se, byla to zkratka - vlastníkem je Hl. město Praha.

K PozKom: rozumím tomu správně, že na základě §23 PozKom může obec inkasovat za parkování mého vlastního auta na mém vlastním pozemku?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #10 kdy: 03 Září 2016, 09:15:41 »

Pokud máte tu smůlu a na všem pozemku je veřejně přístupná místní pozemní komunikace tak ano, jinak ne.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #11 kdy: 03 Září 2016, 09:56:14 »

Pokud by skutečně na vašem pozemku byla místní pozemní komunikace, tak se můžete především domáhat buď toho, aby příslušný pozemek od vás obec koupila, případně aby vám z něho platila nájem. Nebo aby tu komunikaci odstranila nebo přinejmenším rozhodla o změně kategorie na účelovou. Také může hrát roli, jak to je s vlastnictvím samotné silnice (jakožto stavby).

Zda lze zpoplatnit uživání komunikace i pro jejího vlastníka je zajímavý problém (který by primárně neměl nastat, protože vlastníkem místní komunikace podle PozKom má být obec). Patrně by šlo analogicky argumentovat závěry nálezu Pl.ÚS 21/02 ze dne 22. 3. 2005 - „Právní závěr, podle něhož by byl vlastník pozemku povinen platit poplatky za zvláštní užívání svého pozemku, který byl jako veřejné prostranství označen obecně závaznou vyhláškou obce, by mohl být podle okolností v rozporu s ústavní ochranou vlastnictví. Ochrana práv vlastníků bude předmětem případného řízení před správními soudy, které vezmou v úvahu všechny relevantní okolnosti individuálního případu, a podle toho rozliší výkon vlastnického práva od jeho eventuálního zneužití.“
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #12 kdy: 03 Září 2016, 13:05:38 »

Tak uvidíme, jak to bude s parkováním aut ve vlastnictví ČVUT v ulici Kolejní (+ několik dalších v okolí, těch parcel na LV s duplicitními vlastníky ČVUT + město je celkem dost).
Jen je škoda, že to asi nikdy nedojde k soudu - pohled na zástupce města, jak se domáhá svého vlastnického práva k pozemku a mává u toho výnosem Říšského protektora (či jiným dokumentem s Říšskou orlicí), na to bych si snad vzal i dovolenou, abych to viděl na vlastní oči.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #13 kdy: 03 Září 2016, 14:08:46 »

No, jestli duplicitní zápis opravdu byl proveden na základě nějakého protektorátního výnosu (a vydrželo to dodnes), tak nic nebrání tu určovací žalobu podat ČVUT (což můžete iniciovat i skrze akademický senát, jste-li členem akademické obce). Titul, na základě kterého bylo zapsáno vlastnictví města, je-li to tak, jak naznačujete (*), bude nejspíš ex tunc neplatný na základě některého z dekretů prezidenta republiky (buď ústavního dekretu č. 11/1944 Úř. věst. čsl. resp. 30/1945 Sb., nebo dekretu č. 5/1945 Sb.). Na jednání bych se asi taky zašel podívat.

(*) ve skutečnosti to patrně bude o něco složitější
« Poslední změna: 03 Září 2016, 14:18:41 od hh »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Praha 5 - parkování na chodníku - chuťovka pro znalce
« Odpověď #14 kdy: 03 Září 2016, 19:07:54 »

Máme tu postavený satelit s hromadou baráků a veškeré ulice jsou v katastru vedeny jako orná půda. Může opicie nějak postihovat jakékoliv parkování na těchto plochách byt jsou vydlážděné zámkovkou a chodníky mají mírně (2cm) zvýšené obrubníky? Prudí jeden důchodce, který neumí zajet do garáže a potřebuje mít naproti garáže místo jak na tatru.
IP zaznamenána