30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty  (Přečteno 6107 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil

Červená na křižovatce by v budoucnosti už neměla cyklisty nutit k brzdění.
Asi bude potřeba založit nové vlákno pro dotazy ve stylu "jel jsem na zelenou a srazil jsem cyklistu, který jel na červenou, jaký mi hrozí trest?" Je zcela jasné kdo bude v tomto případě viník  :'(
Toto přece nemohou myslet vážně.
http://www.blisty.cz/art/82986.html
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #1 kdy: 14 Července 2016, 06:26:43 »

Jo, takhle zrušit dementní světelný křižovatky pro všechny, to ne. Ale výběrově zrovna pro šlapky, no sqělý, už to vidím. V tomhle případě krev zrovna poteče…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #2 kdy: 14 Července 2016, 09:23:43 »

"dopravní systém, který bude respektovat stejná práva cyklistů, chodců i automobilistů"

OK, takze cervena na buzeracnom semafore - budeme tiez ignorovat. Selektivne si kazdy vyberie, co mu viac vyhovuje.
Takychto potratov by mali terminovat hned po narodeni, idealne este predtym ...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #3 kdy: 14 Července 2016, 10:31:34 »

A hned po nich nebudou muset respektovat červenou ani chodci. Oni ji stejně nerespektují. Stačí přece přijít ke křižovatce a podívat se, že auta zrovna ještě stojí na červenou. Vejdu na přechod a pokud ta auta dostanou zelenou, tak jejich smůla. Počkaj.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 216
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #4 kdy: 14 Července 2016, 10:44:54 »

A hned po nich nebudou muset respektovat červenou ani chodci. Oni ji stejně nerespektují. Stačí přece přijít ke křižovatce a podívat se, že auta zrovna ještě stojí na červenou. Vejdu na přechod a pokud ta auta dostanou zelenou, tak jejich smůla. Počkaj.
Hruza, auto by pockalo 2-5s a ubylo by moznosti policejni buzerace, kdo Vam skace pod auto, to udela i na beznem prehodu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #5 kdy: 14 Července 2016, 10:53:54 »

Za 4 s projedou semaforem 2 auta - mám počítat, jakou frontu to udělá za hodinu?. A není to 2 až 5 s, ale při přechodu dlouhém 12 m je to 8 s, pokud bude řidič (zbytečně) opatrný.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #6 kdy: 14 Července 2016, 11:16:57 »

Proč ne.. já jsem pro.. ale když "dopravní systém, který bude respektovat stejná práva cyklistů, chodců i automobilistů" tak ať to tak platí pro všechny.

Když by od semaforu byl rozhled do křižovatky tak by červená fungovala jako značka STOP.. pro všechny..
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #7 kdy: 14 Července 2016, 14:40:56 »

Jo, se stejnou myšlenkou sem si taky pohrával: červená = stůj, dej přednost v jízdě, zelená = hlavní silnice.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #8 kdy: 14 Července 2016, 15:29:41 »

Bohatě stačí "Pokud je silnice zcela bez provozu, smí řidič se zvýšenou opatrností projet i na červený signál"
IP zaznamenána

xmartjan

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #9 kdy: 14 Července 2016, 15:39:40 »

Bohatě stačí "Pokud je silnice zcela bez provozu, smí řidič se zvýšenou opatrností projet i na červený signál"

Já takhle vnoci, když není provoz, ve městě jezdím. Jsem zvědavý, kdy mě načapají :)
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #10 kdy: 14 Července 2016, 15:56:24 »

IMHO by asi nejlepší bylo zavést to, co před časem navrhoval anarchokapitalista OC: „červená barva na semaforu znamená, že přednost má ten druhý. Klidně jeď, ale za veškerá omezení, ohrožení či dokonce poškození ostatních jsi plně zodpovědný.“

Jinak nevím, zda to není nějaký klam či nerepresentativnost vzorku, ale poslední dobou se mi zdá, že čím dál víc českých měst upouští od buzeračního provozu semaforů 24/7 a minimálně od večera do rána vidím na stále více semaforech blikat oranžovou. Např. v Hradci Králové mi to přijde vlemi zjevné.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #11 kdy: 14 Července 2016, 16:52:02 »

V Olomouci hlásím taktéž.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #12 kdy: 14 Července 2016, 16:54:53 »

Jestli jsem si dobře všiml, tak Ostrava vypíná semafory v 18:00 (alespoň některé).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #13 kdy: 14 Července 2016, 17:17:07 »

Jinak nevím, zda to není nějaký klam či nerepresentativnost vzorku, ale poslední dobou se mi zdá, že čím dál víc českých měst upouští od buzeračního provozu semaforů 24/7 a minimálně od večera do rána vidím na stále více semaforech blikat oranžovou. Např. v Hradci Králové mi to přijde vlemi zjevné.

Četl jsem článek i o Praze.. znovu jsem ho našel a koukám to už je dva roky.. http://praha.idnes.cz/praha-vypne-v-noci-semafory-dfu-/praha-zpravy.aspx?c=A140225_165129_praha-zpravy_jan

A subjektivně mám dojem že ubyly i zdržovací semafory kde je pořád červená a až po příjezdu auta skočí zelená.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 655
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Tak toto je síla - Zelený výpad proti červené: Volno pro cyklisty
« Odpověď #14 kdy: 14 Července 2016, 22:13:10 »

Ještě nejsem tak starej a pamatuju, že v Brně to tak bývalo aspoň před lety normální. Nevim, jestli to byla výjimka, spíš vidím to rozšíření provozu 24/7 na příchod s módní vlnou buzerování a zklidňování. No a teď tam sedí někdo kdo má o půl závitu víc a ruší to jako píčoviny. Rovněž se přiznám s tím, že některé vybrané semafory, kde je rozhled, nulovej provoz případně vím, že to je jen buzerační píčovina, tak na ně kašlu.

Mezi to spadají i některý ty pro rádoby regulaci provozu (kdy tam pouští 3 auta jednou za 30+ sekund), např. u vjezdu do ST, kde se to dá pohodlně bepečně objet. Protože když to přijde, tak stát tam těch 300 metrů je na půl hodiny a to si většinou ani nemůžu dovolit. Přitom se mi ještě nikdá nestalo, aby provoz v tunelu byl takovej, že by to tam fakt stálo. Většinou to právě rozkurví semafory na obou koncích, kdy pak ještě ucpou i okolní křižovatky a to je teprve labůžo.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky