30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - Sandro

Stran: [1] 2 3 4
1
Pokuta uložena za přestupek podle §125c/1) zák. č. 361/2000? Není tam ještě něco více? V odstavci 1 je toho spousta...
V popisu skutku je napsáno, že jízda bez helmy ; §6/1 písm. H) Z.č. 361/2000 SB.
To "§125c/1) zák. č. 361/2000" je pod tím v předtištěných kolonkách.

Nahrávku nemám, tak jak to podávali jsem pochopil, že tento blok zruší (pokud teda můžou) a pošlou do správního. Tedy by "zametli stopy" a za blbce by nebyli.
Mám tedy zaplatit pokutu dle původního (špatně vypsaného) bloku a čekat co bude? Předpokládám, že by se pak zahájilo to správní řízení, tam bych argumentoval, že blok jsem zaplatil (který ovšem dle vyjádření hlídky bude "zrušený") a co že to vlastně chtějí?

2
Dobrý den,
jeden ne zcela tradiční přestupek - jízda na moto bez helmy (potřeboval jsem přejet cca 500m a PČR samozřejmě musela pomáchat a chránit)

Viděl jsem kamerový záznam, prokazatelně mě bez přerušení a s viditelnou SPZ zachycuje až v obytné zóně ve slepé ulici, když parkuju u domu (předtím je pouze nezřetelně vidět jak v dálce zleva křižuji cestu autu PČR, pak zmizím a opětovný vizuální kontakt je až v obytné zóně před domem) ale na tom se asi točit nedá.

Neměl jsem doklady, tedy ztotožnění pouze jménem a datem narození. Na bloku je "Totožnost ověřena - lustrace". Prý jestli vyřešíme na místě nebo do správního řízení. Ptám se, jestli jsou za to body, opakovaně oba příslušníci odpovídají, že žádné body za to nejsou. Souhlasím s vyřešením na místě, vypsáno, podepsáno a PČR odjíždí.

Na bloku je uvedeno: porušil §6/1 písm. H) Z.č. 361/2000 SB.
Pokuta uložena za přestupek podle §125c/1) zák. č. 361/2000


Dávám moto do garáže, něco ještě kutím a za 5 minut na místo přifrčí PČR zpět a že se omlouvají, že podle nového zákona jsou za to body a že vypsaný blok zruší a napíšou nový a že at na ten původní blok to neplatím. Chce vrátit vypsaný bloček, odmítám. Nechávám poslat do správního řízení. Píše si telefon a email a zase odjíždí.


Lze to nějakým způsobem uhrát?
- nebyl předložen žádný doklad totožnosti, je tudy nějaká cesta?
- špatně vypsaný blok, mystifikace od příslušníků ohledně bodů - tady je očividně pochybení na straně PČR, tím, že mě tam potom opětovně zastihli to "napravili" a nebo je to pro mě munice do správního řízení?

Děkuji za případnou pomoc, nerad bych přišel o 4 body...


3
Dobrý den,
v Brně už lístečky za stěračem přeskakují, takže rovnou bez varování přišla doporučeně "výzva k uhrazení určené částky"
(což vede mimo jiné k tomu, že nevím přesně, kde auto stálo, ale to není až tak podstatné)

Slepá ulice, okraj Brna, žádná zóna, žádné zakazující značky, parkoval jsem před bytem, parkuje se tady stejně (ignoranti i mnohem hůře) dnes a denně.

Auto teoreticky mohlo skutečně stát v rozporu s předpisy (stání blízko od vjezdu do garáží (=křižovatky) nebo neponecháno celých 6m průjezdu), nicméně to, že je ve výzvě uvedeno "...nedodržel povinnost vyplývající z dopravní značky "zóna s dopravním omezením" č IZ8a kde platí zákaz stání B29" znamená, že je to celé procesně špatně a půjde to na tom shodit, ne?

Pro jistotu jsem ještě ověřoval blokové čištění a skutečně, za dva dny od "spáchání přestupku" bylo.
Tzn., že dočasné značky zakazující stání tam byly, ale s platností až o dva dny později.
To by možná vysvětlovalo, proč to napsali na tu IZ8a/B29, možná viděli značku a dodatkovou tabulku neřešili...

Tedy jaký je prosím vhodný další postup?

- Neřešit, nechat zahájit správní řízení, kde to bude jasný WIN, protože nejde o porušení IZ8a/B29?
Mohou to při zahájení řízení překvalifikovat a tím to udělat korektní?

- Neřešit, nechat zahájit správní řízení a tam poté rozporovat, že nešlo o stání, ale jen zastavení? Spis jsem neviděl, nevím, jestli mají fotky s časovým odstupem, teoreticky mohu zajít na úřad pro spis, ale pokud by byla jiná varianta "na jistotu", radši bych si ušetřil cestu

- Odpověd na výzvu - finta se zdravotním nebo technickým problémem a tím pádem nouzové zastavení? (toto už jsem opakovaně s úspěchem použil, bylo to ještě v kombinaci s Helmutem, prostě jim vše (udání Helmuta přímo do výzvy + přiznání Helmuta s jeho vyjádřením, že šlo o nouzové zastavení) pošlu v reakci na výzvu a pak byl vždy klid, tedy se mi to zdá jako hra na jistotu, ale proč nevyužít toho, že to nejspíš špatně kvalifikovali a nenaučit se něco nového)

- jiný postup?

Děkuji za případné komentáře.

4
Po dlouhé době jsem nakoukl a vidím, že jsem k tématu nenapsal závěr, třeba by se mohl někomu hodit v budoucnu:

Pojišťovna se ukázala být značně flexibilní (pravda, musíte narazit na správného člověka, na druhý pokus na slepo to vyšlo) a oproti čestnému prohlášení, že v daném období nevznikla žádná škoda mi po zaplacení "pojistného zpětně" sjednala pojištění s datumem v minulosti.
To se poslalo ČKP a tím to skončilo.

5
Pro mě je to asi uzavřeno, abych to sám jako laik hnal k soudu, tak na to se necítím (navíc nedokážu posoudit zda je rozhodnutí OK nebo ne), zaplaceno.

Nicméně kdyby se toho chtěl někdo ujmout nebo alespon komentovat to rozhodnutí, tak je tady prostor :)

6
Takže máme tady rozhodnutí, jak jsem čekal, odvolací orgán podržel....

Nahrávám anonymizované, pokud by někoho zajímalo, jak argumentují.

7
Prosím o radu, zda se situace dá nějak zvrátit, nemůžu to přenést přes srdce...

Lísteček za stěračem -> obsílka na provozovatele - > skutečný řidič se šel sám udat na MP, zaprotokolováno -> za 2 měsíce výzva k zaplacení na provozovatele a jím bohužel dnes  zaplaceno.

Třešnička na dortu je, že provozovatel ani momentálně nemá řidičák a tedy legálně nemohl řídit.

Dá se nějak domoci vrácení peněz provozovateli (který prokazatelně neřídil) a přehodit to na skutečného řidiče (který se hned na začátku přiznal) tak, jak to mělo být správně?

8
Děkuji za inspiraci, zakomponoval jsem to do svého odvoláni.

Odvolání jsem nějak sesmolil a nahrávám anonymizované, koncem týdnu jim to zašlu. Kdyby k tomu někdo měl nějaký postřeh, budu rád :)

Po zkušenostech (nejen mých) to v Brně odvolací orgán podrží, bude pak na čase to zabalit nebo se u tohoto případu naskýtá nějaká možnost jak to ubojovat?

9
Přiloženo rozhodnutí.

Poslal jsem žádost o výslech svědků (odůvodněno tím, že mám pochybnosti o správném nastavení radaru a že ve spisu jsou uvedeny informace, které jsou v rozporu se skutečností, což by měl objasnit výslech), v rozhodnutí je to zamítnuto viz příloha.

Pomůže prosím někdo s odvoláním, aby byla šance, že to odvolací orgán arogantně nepodrží, jak je v Brně zvykem?

10
Peníze byly vyzvednuty až později, když přišlo upozornění na přeplatek v dopise, cca po třech měsících složenkou na poště.

11
Tak už mi přišel dopis.

Nicméně jsem se díval na odchozí platby a nebylo to tak, že bych zapomněl zaplatit tu novou pojistku, ale omylem jsem platbu poslal pod špatným variabilním číslem - použil jsem číslo té staré, ukončované smlouvy.

Mohu případně doložit výpisem odeslané platby a emailem od pojištovny, kdy mi vrací přeplatek (tu samou částku, co jsem poslal).

Dá se s tím nějak operovat, že došlo prostě k omylu a žádat o prominutí?

 

12
Jedná se o překročení o 20+ v obci, tedy 2500 je skutečně na spodní hranici.

Asi by to chtělo předvolat strážníky a popovídat si s nimi na téma nastavení radaru. Nastudujte návod k Rameru.

Je tady někde vzor jak žádat o předvolání strážníků? Hledám, ale zatím nenecházím a netuším, jak by to mělo vypadat..

13
Rád bych oživil téma.
Zrušil jsem staré povinné ručení, sjednal nové, ale zapomněl jsem poslat pojistné převodem, takže pojistka nezačala platit, zjistil jsem to ted, po 4 měsících. Ted již mám sjednáno a zaplaceno.

Co jsem vypátral tak po r. 2018 se již nelze bránit odstavením vozidla. Pokud se zpětně sepíše smlouva o prodeji vozidla (např. na rodinného příslušníka), pomůže to něčemu? Stačí uvést, že smlouva byla sjednána ústně?

Pokud by to v takovém případě jen překlopili na něj, tak se ještě nabízí možnost uvést jako kupce někoho nemajetného s bydlištěm na úřadě, popř. někoho kdo mezitím zemřel...
Je to cesta ven nebo se pokutě prostě nevyhnu?

Zatím jsem od ČKP nic neobdržel, ale nečekám, že bych "propadl sítem"...

14
Dobrý den,
prosím o radu jak postupovat, koncem 7.měsíce v obci změřeno MP (Ramer 10c) 74km/h, po odečtu tedy 71km/h, na místě zastaven a ztotožněn, posláno do správního řízení.

Anonymizovaný spis přiložen.

1)   Došel příkaz – na konci lhůty podán odpor
2)   Přišlo Oznámení o pokr. Řízení a o možnosti se seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí
-   Dali mi konkrétní den a čas kdy mám přijít vyjádřit se k podkladům do protokolu/nebo písemně (trefili se zrovna do nejpřísnějších protiCovid opatření)
-   Poslal jsem datovkou, že při dodržování vládních opatření přijít nemohu (v podstatě pravda) a připojil jsem žádost o poskytnutí informace (zák. č. 106, vzor zde na foru. Když jsem později byl osobně nahlížet tak mi úřednice řekla, že kdybych nepožádal o poskytnutí informace podle 106 ale normálně o nahlédnutí do spisu a poslání kopie poštou, tak že by nebyl žádný problém).
Žádost zamítnuta (informován jsem byl až po termínu stanoveném v oznámení)
3)    Byl jsem tedy osobně nahlédnout do spisu



Mé postřehy:
A) Je uvedeno, že od změření po zastavení bylo vozidlo neustále pod dohledem strážníků, nedošlo k zastavení s možností výměny řidiče. – Tohle by šlo slušně rozporovat, než stihli vystartovat tak už jsem byl dost daleko a ztracen ve tmě, výslech strážníků neproběhl.

B) Na snímku je vidět, že měří z místa které je hodně mimo silnici a přes protisměrný pruh, je to hodně pod úhlem. Velmi blízko u auta v pozadí je kovová, prosklená zastávka MHD – to by mělo být v rozporu s návodem.

C) Směr otočení kamery je na snímku RIGHT – neměl by být správně LEFT při měření příjezdu přes protisměrný pruh? V návodu je, že mají stát podél cesty, pak by musela být kamera otočena doleva. Mám dojem, že stáli kolmo k cestě.

D) Není přiložen návod k obsluze a nejsou uvedeny podmínky při změření vozidla. Uvádí se, že byla ověřena správnost měření – jak?

E) V příkazu se uvádí, že za přestupek se uloží pokuta v rozsahu 1500 – 2500 Kč. O dva odstavce dál se píše, že pokuta uložená v dolní polovině sazby, na spodní hranici, je přiměřená k dosažení účelu a smyslu sankce. Ale příkaz je na 2500 Kč.

F) Nenařídilo se konání ústního jednání

G) V protokolu (o možnosti nahlížet do spisu a  seznámit se s podklady pro vydání rozhodnutí) se píše, že v systému pošty není evidována žádná písemnost k tomuto řízení. To ale není pravda, posílal jsem info, že se nedostavím kvůli vládním opatřením a že žádám o poskytnutí informace – kopii spisu. Tato moje zpráva ve spisu zcela chybí


Lze na něčem z toho stavět?
Mám se ted k tomu nějak vyjadřovat, něco jim poslat nebo počkat na rozhodnutí a napadnout až to?


Za případnou pomoc děkuji.

15
Podrobnější diskusi ohledně promlčecích lhůt naleznete zde, mělo by platit, že dle zákona se užije dřívější ustanovení, tedy promlčecí lhůta pro ještě "správní delikt provozovatele vozidla", která byla dvouletá (prekluzní pak čtyřletá). Užití pro vás příznivější lhůty se budete zřejmě muset domáhat u soudu.

Takže LOST, odvolání zamítnuto, o promlčení se vyjádřili takto:

1) Novou právní úpravu týkající se zániku odpovědnosti obsaženou v zákoně o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich lze rozdělit do dvou skupin:

- § 112 odst. 2 tohoto zákona, který se vztahuje na přestupky /správní delikty spáchané do účinnosti tohoto zákona, tj. do 30. 6. 2017: „ … Odpovědnost za přestupek a dosavadní jiný správní delikt však nezanikne dříve, než by uplynula některá ze lhůt podle věty první, pokud k jednání zakládajícímu odpovědnost došlo přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona.”

- § 30 písm. a) tohoto zákona, který se vztahuje na přestupky spáchané od účinnosti tohoto zákona, tj. od 1. 7. 2017: „Promlčecí doba činí 1 rok.”

Vzhledem k tomu, že správní delikt/ přestupek provozovatele byl spáchán před účinnosti zákona č. 250/2016 Sb., spadá do první skupiny, a nová právní úprava nebude pro pachatele příznivější, protože odkazuje na lhůty podle dosavadních právních předpisů. K přijetí nové právní úpravy se také vyjádřil Nejvyšší správní soud, když uvedl, že vzhledem k přechodnému ustanovení § 112 odst. 2 zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, není v případě spáchání přestupku provozovatele před účinností tohoto zákona nová právní úprava příznivější (Rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 2. 10. 2017, sp. zn. 3 As 266/2016). Krajský soud v Brně k tomuto uvedl, že nový přestupkový zákon na posouzení zániku odpovědnosti v nyní posuzované věci nic nemění (Rozsudek Krajského soudu v Brně ze dne 6. 12. 2017, sp. zn. 62 A 104/2016).

Stran: [1] 2 3 4