30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Přišel PŘÍKAZ  (Přečteno 10852 krát)

TheViking

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
[LOST] Přišel PŘÍKAZ
« kdy: 25 Června 2015, 09:11:45 »

Dobrý den,

potřebuju nutně poradit a zároveň rychle postupovat. Pracuji pro multikulturní společnost, kde majitelem firmy je Švéd. Byla nám zaslána výzva za překročení rychlosti o 11 km, ať sdělíme, kdo vozidlo řídil a pokuta cca 500 - 600 Kč. Šéf mi to hodil na stůl, ať to zaplatím. Vzhledem k tomu, že to bylo psáno na firmu, tak jsem dělal mrtvého brouka a doufal, že to vyšumí.
Jenže později - asi 2 - 3 měsíce poté přišel PŘÍKAZ o zahájení správního řízení a pokuta 1500 Kč + 1000 Kč za správní řízení.
Šéf ať to zaplatím a jdu vyřídit na úřad. Tak jsem zašel na úřad, kde jsem se ptal paní, zda-li se s tím dá ještě něco dělat a mít to za pětistovku. Ona, že ano, ale musím mít podepsanou plnou moc a podat odvolání do 8 dnů. Jenže pak kouká do spisu a říká: počkat, vy už jste to dostali před 14 dny, tak bohužel s tím já už nic neudělám, nemůžete se odvolat. Stalo se to, že šéf to dal na stůl sekretářce o týden později než byla možnost se odvolat. Samozřejmě to chce zaplatit po mně, protože "já prej udělal pokutu".

Vím, že je tady možnost se na to vykašlat a nechat to na něm, ať si to jako provozovatel vozidla vyřeší, jenže on je schopen mi to strhnout z platu a teď řešíme ve firmě ještě jiné záležitosti, kdy odešlo celé auto, takže nechci dělat další problémy. Ale rozhodně to platit taky nechci.
Jinak jak jsem říkal, šéf je cizinec, neumí česky, takže ani nevěděl, co v tom Příkazu píšou - takže samozřejmě se nedozvěděl, že měl 8 dní na odvolání.

No a už je to další měsíc, co jsem to zase nechal vyšumět. Tak se bojím, aby nepřišla další a ještě větší pokuta, pokud se to bude ignorovat.
Dost jsem tady studoval, tak mě napadá:

1, napsat předpojatost?
2, napsat, že se jednalo o dopravní nehodu?

Prosím někoho schopnýho, kdo by mi poradil. Do příloh dávám poslední papíry, které nám došly. Děkuju moc za pomoc. Super stránky tady





IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #1 kdy: 25 Června 2015, 09:18:03 »

podat blanketní odpor, načíst postupy , branit se :)
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2015, 09:20:50 »

Větší pokuta už nepřijde, teď si budou po firmě vymáhat svých 2k5. Psát (před)podjatost nemá cenu, protože ve věci již bylo pravomocně rozhodnuto. Psát, že se stala nehoda, nemá cenu, protože ve věci již bylo pravomocně rozhodnuto.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2015, 09:26:42 »

jasně sorry, nedíval jsem se na datum, bohužel, příště piš hned jak to dojde :)
IP zaznamenána

TheViking

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #4 kdy: 25 Června 2015, 09:38:35 »

A když to budeme ignorovat?

Ještě mě napadlo napsat, že provozovatel jazyka nerozumí danému jazyku, tudíž nemuze byt cele rizeni platne ...ale to uz jen varim z vody..mozna psat jim a delat problemy by taky mohlo byt reseni, aby to smetli ze stolu..
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #5 kdy: 25 Června 2015, 09:41:08 »

Ještě jednou - příkaz nabyl právní moci, tady už není na straně úřadu co smetat ze stolu.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #6 kdy: 25 Června 2015, 09:42:02 »

nepodal jste odpor do 8mi dní - příkaz nabyl právní moci - teď už má MHMP za firmou regulérní pohledávku, kterou může vymáhat.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #7 kdy: 25 Června 2015, 09:45:56 »

Když budete ignorovat, tak vám asi přijde ještě jedna výzva k uhrazení pohledávky a pak bude zahájeno exekuční řízení.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #8 kdy: 25 Června 2015, 09:52:26 »

Bohužel game over.. zmeškali jste lhůtu a pokuta je už pravomocná.

Sice ještě můžete zkoušet navrácení v předešlý stav nebo zpochybnit doručení, ale naděje na úspěch jsou mizivé.

A když to budeme ignorovat?

Tak to dají k soudu a na firmu pošlou exekutory.
IP zaznamenána

TheViking

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #9 kdy: 25 Června 2015, 09:52:54 »

Ale to je pěkně na hovno, člověk nebude o ničem vědět, odjede někam pryč a po návratu se zděsí, že má exekuci, aniž by o něčem věděl..
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #10 kdy: 25 Června 2015, 10:00:54 »

Pokud by člověk odjel pryč a písemnosti od úřadu nepřebíral, bylo by mu doručeno fikcí, což by se ale dalo ještě zvrátit. Pokud přebírá a kašle na to, tak se může už akorát jen zděsit.
« Poslední změna: 25 Června 2015, 10:02:32 od iWarp »
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #11 kdy: 25 Června 2015, 10:01:52 »

Ale to je pěkně na hovno, člověk nebude o ničem vědět, odjede někam pryč a po návratu se zděsí, že má exekuci, aniž by o něčem věděl..

Doložte úřadu že jste byl pryč a myslím že nebude mít problém s navrácením v předešlý stav.

edit: jj doručeno a přečteno. jsem si nevšiml posledního dokumentu.......
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #12 kdy: 25 Června 2015, 10:04:29 »

Exekuci ne protože o ní musí rozhodnout soud.
Ale pokutu tak dostat můžete a pak ji musíte zaplatit. Nebo přijde ta exekuce.

Když máte služební auto ve firmě kde vám majitel nedá možnost se pokutě bránit (ochotně platí nebo to úplně ignoruje a pak musí platit) tak plaťte ty první odpustky nebo si vyjednejte že na služebky budete jezdit svým soukromým autem.
IP zaznamenána

TheViking

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #13 kdy: 25 Června 2015, 10:08:00 »

Jake odpustky?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Přišel PŘÍKAZ
« Odpověď #14 kdy: 25 Června 2015, 10:17:08 »

Jake odpustky?

nastuduj si základy, pak to nezmrvíš jako v tomto případě. materiálů i odkazů je tu dost
IP zaznamenána