30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)  (Přečteno 326996 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #195 kdy: 26 Února 2014, 17:32:09 »

Huntfilihunt:
Co je na tom tak neuvěřitelnýho? Podstata té zprávy Autoklubu ČR je, že už vůbec nejde o bezpečnost na silnicích, ale jen o výběr peněz. Byť trpí iluzí, že účelem bodového systému byla bezpečnost na silnicích (ale bodový systém se tak alespoň může tvářit, u SPRDELu už snad vidí i slepý, že jde jenom o prachy). Ministerstvo a policie oponují, že to sype, takže cajk.
Obojí už víme od začátku.

Jako novinku vnímám prohlášení policie, že jejich priorita je řidiče zastavovat a přestupky řešit na místě.
Což beru jako posun správným směrem, nicméně jen verbální.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #196 kdy: 26 Února 2014, 20:53:22 »

doufám, že dotyčný pán z Brazílie mluví portugalsky, a ne jenom nějakým jazykem malého indiánského kmene z Amazonie  8)
Hm, taková zajímavá myšlenka. V Brazilii mají zákony o nekontaktování domorodých kmenů. Předpokládám, že ani poštu jim doručovat nesmějí :-D Myslím, že vím, odkud bude další zmocněnec.
IP zaznamenána

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #197 kdy: 26 Února 2014, 22:59:06 »

Huntfilihunt:
Co je na tom tak neuvěřitelnýho?
Za neuvěřitelný mám to, že PČR i MD bez ostychu žonglují s termíny jako "výmluva na osobu blízkou" či "nová úprava zakazující výmluvu na osobu blízkou zvýšila vymahatelnost práva"...  což považuju za dost tragikomickou slovní hříčku.
A ona zmínka o prioritách policie konat hlavně na místě mě přivádí na myšlenku vznést na mvčr dotaz směrem k počtům dopravních přestupků řešených na místě či "jinde"...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #198 kdy: 27 Února 2014, 11:10:07 »

doufám, že dotyčný pán z Brazílie mluví portugalsky, a ne jenom nějakým jazykem malého indiánského kmene z Amazonie  8)
Hm, taková zajímavá myšlenka. V Brazilii mají zákony o nekontaktování domorodých kmenů. Předpokládám, že ani poštu jim doručovat nesmějí :-D Myslím, že vím, odkud bude další zmocněnec.
:D
Trochu problém bych očekával s tím, že domorodé kmeny asi nemají ani poštovní adresu :)

Huntfilihunt:
Co je na tom tak neuvěřitelnýho?
Za neuvěřitelný mám to, že PČR i MD bez ostychu žonglují s termíny jako "výmluva na osobu blízkou" či "nová úprava zakazující výmluvu na osobu blízkou zvýšila vymahatelnost práva"...  což považuju za dost tragikomickou slovní hříčku.
A ona zmínka o prioritách policie konat hlavně na místě mě přivádí na myšlenku vznést na mvčr dotaz směrem k počtům dopravních přestupků řešených na místě či "jinde"...
Ach tak. No, tohle mě ze strany úřadů neudivuje už vůbec (oni asi většinu lidských práv vnímají jen jako překážku v tom, aby mohli sprostého podezřelého odsoudit a odčárkovat si další vyřízený případ).

A ona zmínka o prioritách policie konat hlavně na místě mě přivádí na myšlenku vznést na mvčr dotaz směrem k počtům dopravních přestupků řešených na místě či "jinde"...
Totéž mě napadlo taky, kolik asi tak přestupků řeší hlídky a kolik "automaty".
Vlastně, jestli má Autoklub ČR pravdu s těmi 169.000 automaticky řešenými přestupky, stačilo by jen zjistit celkový počet dopravních přestupků. To určitě půjde najít.
« Poslední změna: 27 Února 2014, 11:12:06 od 2M »
IP zaznamenána

grunt

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #199 kdy: 28 Února 2014, 11:55:53 »

Zdravím,
napadla mě zajímavá metoda, která by podle mě měla s téměř 100% úspěšností fungovat..
Po obdržení výzvy udat totožnost řidiče, který by sice neexistoval, ale byl by schopen převzít poštu v zahraničí. Mohlo by se jednat například o čecha, žijícího v zahraničí a udat jeho adresu například do jeho kanceláře. Úřad byl nebyl schopen dopředu ověřit (a vzhledem k tomu, že se dozvěděl o skutečnosti odůvodňující zahájení správního řízení s určitou osobou, tak by to nemohl v tuto chvíli projednat jako SPRDEL), zda osoba existuje či ne a tak by se ji pokusil obeslat. Osoba by následně poštu převzala a k přestupku se přiznala (úřad by to tedy nemohl odložit z důvodu neprokázání přestupku určité osobě a opět by se ke SPRDELu nedostal). Tím by to celé mělo skončit, protože úřad nemá jak pokutu po přestupci vymoct..
Jediná možnost úřadu jak se dostat ke SPRDELu by bylo komunikovat se zahraničním úřadem a zjistit si od něj, že osoba s uvedenými údaji neexistuje. Nevím jak spolu úřady komunikují ale předpokládám, že by to byla pro úředníka šílená práce navíc pokoušet se to zjišťovat (zvlášť u zemí mimo EU).

Asi se to už někde řešilo, ale nikde jsem to neviděl.. co si o tom myslíte?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #200 kdy: 28 Února 2014, 12:28:05 »

To souvisí s otázkou, zda je dostačující podání informace, které právnické osobě bylo auto zapůjčeno. Stejný problém musí mít např. servis, když firmě poskytne náhradní vozidlo. Sice ho předává konkrétnímu řidiči, ale údaje o něm nezná, protože pro ni je partnerem zákazník (např. s.r.o.). Má někdo zkušenost s touto variantou ?
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #201 kdy: 28 Února 2014, 13:28:48 »

na začátek by snad stačilo od nějakého insidera zjistit, jak se vůbec úřady staví k zahraničním "řidičům".

podle mě tam zas taky asi nebudou všichni padlí na hlavu aby obesílali různé japonce, korejce, amíky, frantíky a já nevím co všechno, obyčejným psaníčkem v češtině. A pochybuji, že kvůli nějakému pětikilu možného zisku to budou nechávat překládat...
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #202 kdy: 28 Února 2014, 13:46:35 »

Co to znamená, že "řidič neexistuje, ale je schopen převzít poštu v zahraničí"?

Jinak ano, pokud udáte osobu v zahraničí, oni ji obešlou, ona dopis vyzvedne a bude reagovat odpovědí, že skutečně tehdy a tehdy řídila, tak pro Vás věc končí.
IP zaznamenána

grunt

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #203 kdy: 28 Února 2014, 16:37:57 »

Co to znamená, že "řidič neexistuje, ale je schopen převzít poštu v zahraničí"?

Jinak ano, pokud udáte osobu v zahraničí, oni ji obešlou, ona dopis vyzvedne a bude reagovat odpovědí, že skutečně tehdy a tehdy řídila, tak pro Vás věc končí.
Myslel jsem jak že udaná osoba existovat bude ale úřadu by se napráskala ne adresa jeho trvalého bydliště, ale třeba adresa do kanceláře...
Dotyčný by poštu sice mohl normálně převzít, ale místní úřad nebude schopen osobu blíže určit, protože on ji zná pod jejím jménem a trvalým bydlištěm.. (předpokládám, doufám že správně, že číslo OP či RČ se při napráskání uvádět nemusí, to by samozřejmě tuto metodu zkomplikovalo).
Tento postup by mohl chránit i napráskaného cizince před případným popotahováním od úřadů..
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #204 kdy: 28 Února 2014, 20:06:29 »

Doručováním do zahraničí se teď trochu probírám a vypadá to, že do mnoha států by měli správě doručovat přes ambasádu a ne přímo poštou (to je možné jen tam, kde je uzavřena dvojstranná smlouva). Uvidíme, jestli nenajdu nějaký small print a pokud ne, tak to vyzkouším.
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #205 kdy: 02 Března 2014, 15:21:45 »

Jen k tomu doručovní , nedávno sem se dověděl, že v africe v odlehlejších oblastech udajně neexistujou ulice a pošta tam prej chodí do nejbližšího hotelu. Dá se předpokládat ,že to tam taky zmizí ze světa. 
IP zaznamenána

grunt

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #206 kdy: 03 Března 2014, 18:11:44 »

Ještě by mě zajímala jedna věc.. na výzvě píšou, že lhůta pro napráskání / zaplacení je 15 dní.. dál to ale pokračuje, že úřad zahájí SPRDEL až ve chvíli kdy po 60ti dnech nezjistí skutečnost odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě..
což znamená, že se sdělením totožnosti řidiče není nutné pospíchat a můžu ho poslat až tak aby ideálně 60tý den dorazilo na úřad. Jaký je váš názor ?
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 351
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #207 kdy: 03 Března 2014, 18:39:43 »

Těch 60 dnů mají na to, aby si pozvali provozovatele vozidla na podání vysvětlení, pokud tak neučiní a přesto zahájí SPRDEL, dopustí se nesprávného úředního postupu - nesplnili povinnost z § 125f (4) 361/2000 Sb.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #208 kdy: 03 Března 2014, 21:38:49 »

Těch 60 dnů mají na to, aby si pozvali provozovatele vozidla na podání vysvětlení, pokud tak neučiní a přesto zahájí SPRDEL, dopustí se nesprávného úředního postupu - nesplnili povinnost z § 125f (4) 361/2000 Sb.
Tak to není. Ze zákona musejí učinit nezbytné kroky ke zjištění pachatele přestupku, jak konkrétně ty kroky budou vypadat, je na nich. Ta lhůta je navíc pouze pořádková, z jejího nedodržení žádný důsledek nevyplývá.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 351
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla k uhrazení určené částky (2013)
« Odpověď #209 kdy: 04 Března 2014, 07:40:30 »

Takže ta povinnost z § 125f (4) je taky "pořádková", pokud jí úřad nesplní a zahájí okamžitě správní řízení, nevyplývají z toho žádné důsledky?
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20