30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pay as you drive -> novinka v POV  (Přečteno 18172 krát)

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Pay as you drive -&gt; novinka v POV
« Odpověď #45 kdy: 02 Září 2017, 14:35:22 »

Gumidos:  Vaše neustálé narážky jsou přinejmenším úsměvné :)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #46 kdy: 02 Září 2017, 16:16:21 »

Kdo to je? No obvykle třeba příbuzenstvo rodičů, důchodců, že. Ale asi je zbytečný se dál bavit, každýmu to je jasný, nebo to už dávno provozuje, jenom tady pan mistr z pojí-štěnicovny tady pořád valí nějaký sračky o množení a autoparku. Asi nemátev palici nic jinýho, než namlátit všeho co nejvíc a vytřískat z toho prachy, že. Fakt se potvrzuje, že tohle je taková špína, že tam normálí člověk skoro nemůže dělat. Však taky každýmu vtlačují pojištění pomalu i na hovno a když dojde na lámání chleba, tak nikdo nic nedostane, protože kilometr podmínek. A člověk aby si před podpisem smlouvy vzal specializovanýho právníka, kterej to bude několik dní studovat. Krása.
Ostatně na jiným fóru se teď řeší špína kolem dědictví, a jen tak mimochodem tam došlo i na penzijní připojištění, u kterýho tidle šmejdi s železnou pravidelností zapomínaj při zřizování všem zmínit, že stádní příspěvek je pouze na pojistníka, takže je nutný to těsně před smrtí zrušit, jinak dědice o něj skrouhnou a ti dostanou pár šušňů  ;D
Pokládal jsem řečnickou otázku, kdože je ten anděl, co pojišťuje škodové řidiče - vy odpovídáte "příbuzenstvo rodičů, důchodců". Možná jste spíše chtěl napsat "rodiče, důchodci" ale prostě v tom máte trochu guláš... V jedné větě opěvujete "běžnou praxi, kdy bezeškodní řidič pojišťuje vozidla těch co bourají - tedy vychvalujete ojebávku systému, který má zohlednit škodovost řidičů a v další větě pak plamenně hřímáte, jak je pojišťovnictví špína, ve které nikdo nemůže dělat.... Popíráte trochu sám sebe.
Pořád bych se od vás rád dozvěděl ten systém - jak vy, nebo možná nějakej kámoš, reálně využíváte toho nastrčeného pojistníka, majícího na sebe celou flotilu hříšníků. Pochybuju, že se to dozvím. Napadáte posla - nikoliv jeho poselství. Tvrdím, že lžete  - žádný popisovaný systém neprovozujete, nicméně nakecáte toho okolo opravdu hodně. Jste troll - nemá cenu s vámi vést diskusi.
Co se týče těch vašich slintů o penzijním připojištění - mám pro vás špatnou zprávu, opravdu tam nevystupuje pojistník, ale účastník. Ti "šmejdi" kterými zřejmě rozumíte penzijní fond, vás ale opravdu o státní příspěvek v případě odbytného nepřipraví - připraví vás o něj stát, kterému je vrácen. S ohledem na podíl státního příspěvku ve vztahu k vlastnímu příspěvku účastníka to opravdu není "pár šušňů", ale prostě víte úplně kulové úplně o všem.
Tak si trolte dál.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #47 kdy: 02 Září 2017, 21:40:24 »

Zkuste ještě jednou základní školu. Nebo se probírají složitější útvary až na střední? Už ani nevim…ale asi jste tou dobou chyběl, když máte problém to pochopit…

V každým případě dobrý no, jak jsem očekával, tak jsem se dozvěděl, že to, co osobně provozuju, tak vlastně neexistuje. Tak děkuju, eště, že to vím. Tak já jdu neexistovat dál, jo. :D

(Já sice mám pochopení pro to, že každej vnímá svět trochu jinak, ale vocáď pocáď ::))
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

audis

  • Příspěvků: 115
    • Zobrazit profil
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #48 kdy: 03 Září 2017, 00:58:42 »

By stačilo tu krabičku obalit alobalem  :)
Ale to se asi pojišťovně líbit nebude  ;D
nestačilo vyzkoušeno. Autonavigace Navon zabalení do 3 - 5 vrstev alobalu, signál měla snížený, ale neztratila.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #49 kdy: 03 Září 2017, 05:29:59 »

Aby to byla Faradayova klec, tak se to musí totiž ještě taky uzemnit, že…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #50 kdy: 03 Září 2017, 07:33:15 »

Citace
Aby to byla Faradayova klec, tak se to musí totiž ještě taky uzemnit, že…

Pro zpestření víkendového trollení konstatuji, že Faradayova klec se pochopitelně uzemňovat nemusí. Nicméně protože alobal není nekonečně vodivý, funguje stoprocentně pouze na elektrostatické pole. Fajnšmekr použije na výrobu klece permalloy, aby odstínil i magnetické pole.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #51 kdy: 03 Září 2017, 07:48:17 »

Pro vysoká napětí kvůli skinefektu ne, na blesky stačí skutečně klec. Pro odstínění EMI to uzemněné být musí, jinak prostě fungovat nebude (nebo minimálně). Ostatně, i to auto je kovový a navigaci i telefoun v něm běžně funguje, že. V jistých konstelacích to může naopak chodit jako anténa.

Jo, vhodně tvarovaná čepička z permalloy je asi jediná, co by mohla fungovat proti čtení myšlenek z oběžné dráhy :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #52 kdy: 03 Září 2017, 10:28:17 »

By stačilo tu krabičku obalit alobalem  :)
Ale to se asi pojišťovně líbit nebude  ;D
nestačilo vyzkoušeno. Autonavigace Navon zabalení do 3 - 5 vrstev alobalu, signál měla snížený, ale neztratila.

https://www.spionsvet.cz/mini-gps-rusicka-do-autozapalovani.p1631.html?gclid=EAIaIQobChMI5J--mcyI1gIVSbftCh1QkAAFEAQYASABEgI-NvD_BwE
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #53 kdy: 03 Září 2017, 10:57:47 »

gumidos: Myslím že Behemot popisuje praxi třebas v rámci rodiny mít všechno pojištěné na jednoho člověka s nejnižším bonusem..

Ale to má i nevýhody..
kdo na sebe nemá vůbec žádné auto tak mu nenabíhají bonusy..
a každá nehoda znamená snížení bonusu všem autům..

..aby to fungovalo tak jak píše Behemot tak někdo z nich musí mít auto které má nízkou pojistku a nebourá.. třebas dědy Felicie co s ní jezdí 4x za rok do vedlejší vesnice a zpátky.. a na to někomu nabíhají bonusy..
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #54 kdy: 03 Září 2017, 11:30:22 »

kdo na sebe nemá vůbec žádné auto tak mu nenabíhají bonusy..

Sice nenabíhaj bonusy, ale je potřeba porovnat reálnou slevu oproti potencionálním naběhnutým bonusům. Ono je sice hezký že mi nabíhaj bonusy, ale když kvůil tomu platim o 10 tisíc vyšší pojistku ročně na jedno auto tak budu radši bez nich. Ono je fajn přemýšlet co bude, ale i přes to že mi několik let nabíhaly bonusy tak platim pojistku každoročně vyšší a vyšší. Ale argument je to silný, to jo.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 653
    • Zobrazit profil
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #55 kdy: 03 Září 2017, 13:41:21 »

gumidos: Myslím že Behemot popisuje praxi třebas v rámci rodiny mít všechno pojištěné na jednoho člověka s nejnižším bonusem..
Ale to má i nevýhody..
kdo na sebe nemá vůbec žádné auto tak mu nenabíhají bonusy..
a každá nehoda znamená snížení bonusu všem autům..
..aby to fungovalo tak jak píše Behemot tak někdo z nich musí mít auto které má nízkou pojistku a nebourá.. třebas dědy Felicie co s ní jezdí 4x za rok do vedlejší vesnice a zpátky.. a na to někomu nabíhají bonusy..

Behemot psal toto:
Běžná praxe ovšem je, že řidiči s maximálním bonusem na sebe mají napsáno X aut, sám taky využívám externisty, a žádný přebírání (co to jako je?) a takový trotloviny nikde nejsou, všude je maximální bonus naprosto automaticky, protože kouknou do tabulky, tam vidí maximum a daj největší slevu. Prostě se uvede jako pojistník a tím to končí, kolik na sebe má dalších aut a kdo s tím pak reálně jezdí nikoho absolutně nezajímá ....
Takovéto prohlášení jsem pochopil (ale nevylučuju, že mylně) že ten děda, mající filcku a 10 bezeškodních let, je pojistníkem u dalších "x" vozidel, jejichž není vlastníkem ani provozovatelem a požívá na nich shodného bonusu, jako na té svojí filcce. Já tvrdím, že je to lež a není pojišťovna, kde by tento způsob prošel. Chtěl jsem popsat konkrétní způsob realizace - ten ale Behemot nedoloží....Bezpochyby není problém pojistit i cizí auta, ale tvrdím, že by při takovém pojištění u nich začala běžet nová lhůta vytváření bonusu. Nehledě na potenciální diskonfort s tím, že zelená karta je každý rok zasílána pojistníkovi (tedy dědovi) obdobně musí děda platit pojistné... hlásit změny atd. atd. 
V rámci rodiny lze darovat či převést bonus, ovšem dárce či převádějící o něj přijde. Je rozumné, aby na pojistném  nejdražší auto pojišťoval ten, kdo má nejvyšší bonusy - obvykle funguje mezi manžely při 2 a více vozidlech. Naopak nelze tvrdit, že mít pojištěné všechno přes pojistníka s nejvyšším bonusem je nejlepší - správně popisujete, že bonus si musíte vyjezdit - přesněji tedy "vypojistit" - tedy mít bezeškodní pojištěnou dobu. Kdo nemá pojistku - nenačítá se mu bonus a je úplný nesmysl, je Behemot popisuje jakési "dobíjení" toho škodového pojistníka.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #56 kdy: 03 Září 2017, 13:46:40 »

Tak určitě ::)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #57 kdy: 03 Září 2017, 16:29:13 »

gumidos:
hodně lidí má na sebe víc aut a neviděl jsem aby někdo měl víc bezeškodních průběhů.. ani nevím jak by to fungovalo.. pojišťovna ví nárok na bonus a asi umí zjistit že má stejná osoba i další pojistky, ale když budou u jiných pojišťoven tak neví jaký bonus tam dostal..
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Pay as you drive -&gt; novinka v POV
« Odpověď #58 kdy: 03 Září 2017, 17:05:13 »

A není to teď už tak, že na to pojišťovny vidí? Snad na to mají mít nějaký systém, kde se dá dohledat "bezeškodnost" právě kvůli bonusům.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pay as you drive -> novinka v POV
« Odpověď #59 kdy: 03 Září 2017, 17:07:26 »

V dnešní době hromadných prodejů smluv přes megazprostředkovatele, kde lopata na telefonu podle RČ mrkne do tabulky, počet měsíců co jí vypadne hodí do automatu, zmáčkne tlačítko sleva 3 %, chcete uzavřít smlouvu hned? kartu pošleme okamžitě a na převod máte 14 dní, děkujeme, naslyšenou, určitě někdo zkoumá nějaký počty pojistek a aut někde jinde a pojí-štěnicovna dělá nějaký převádění bůhví čeho, nedejbože rušení…jo  ;D Já to mám papírově s autem tak pomotaný, že by se z toho tady pan pojišťovna asi posral, a šlape to jak hodinky…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky