30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - proad

Stran: [1]
1
Parkování, zastavení, stání / Re:Špatné parkování
« kdy: 27 Listopadu 2013, 19:14:07 »
Myslím, že prosté "parkování" řešíte příliš složitě. Především si jistě vzpomenete, že nešlo o parkování, ale o zastavení vozidla (tedy přerušení jízdy nezávislé na vůli řidiče. Určitě se vám stalo toto - buď

1) technická porucha signalizovaná červenou kontrolkou motoru. V souladu s návodem k použití vozidla jste okamžitě zastavil a vypnul motor. Pokračováním jízdy byste mimo jiné mohl ohrozit jiné účastníky provozu. Po nějaké době se vám konečně podařilo se spojit s technikem vašeho servisu, který vám doporučil zkontrolovat jistý kabel - a opravdu po jeho domáčknutí do konektoru kontrolka zhasla a vy jste mohl bezpečně pokračovat v jízdě.

nebo 2) byl jste chvilkově zdravotně indisponován například silnou bolestí hlavy. Jízdu v tomto stavu zakazuje zákon. I v tomto případě jste odvracel možnost ohrožení ostatních účastníku provozu okamžitým přerušením jízdy. V nejbližší lékárně jste si koupil vhodný lék proti  bolesti, který však nevylučuje řízení vozidla. Po 30 minutách se vám udělalo úplně dobře a vy jste bezpečně pokračoval v jízdě.

Tak si chlape vzpomeňte, který případ to byl  :)

P

2
Ještě poznámka k LZPS. To sem nepatří. Vlastník pozemku není krácen na svých právech. Za použití (zábor) pozemku dostane nájem. Je-li tento pozemek veřejným prostranstvím, tak sice ještě přispěchá obec pro výpalné, ale to jej neomezuje. Pokud nebude chtít, tak pozemek veřejným prostranstvím nebude - buď jej jednoduše oplotí - tím zanikne podmínka přístupnosti, anebo vyjádří nesouhlas a pak jej obec vyjme z výčtové části vyhlášky.

V praxi je to však obvykle tak, že majitel má zájem na tom, aby pozemek přístupný byl (přináší mu to nějaký užitek) nebo jej drží jako investici a je mu to jedno.

3
Myslím, že to nemusí být tak jednoznačné. Věta Poplatek hradí fyzická i právnická osoba, která užívá veřejné prostranství způsobem, jenž ostatní uživatele v užívání tohoto veřejného prostranství omezuje. nic nelegalizuje, protože je to věta z metodiky nikoliv ze zákona. Zákon jasně říká toto:
(1) Poplatek za užívání veřejného prostranství se vybírá za zvláštní užívání veřejného
prostranství, kterým se rozumí provádění výkopových prací, umístění dočasných staveb
a zařízení sloužících pro poskytování prodeje a služeb, pro umístění stavebních nebo
reklamních zařízení, zařízení cirkusů, lunaparků a jiných obdobných atrakcí, umístění
skládek, vyhrazení trvalého parkovacího místa a užívání tohoto prostranství pro kulturní,
sportovní a reklamní akce nebo potřeby tvorby filmových a televizních děl. Z akcí pořádaných
na veřejném prostranství, jejichž výtěžek je určen na charitativní a veřejně prospěšné účely,
se poplatek neplatí.
(2) Poplatek za užívání veřejného prostranství platí fyzické i právnické osoby, které
užívají veřejné prostranství způsobem uvedeným v odstavci 1.


a i kdybych tu větu z metodiky vzal vážně, tak zužuje zpoplatněné případy v odstavci 1 na ty, které omezují ostatní. Pokud by ta věta měla naopak rozšiřovat výčet odstavce 1, musela by znít třeba takto: Poplatek hradí též fyzická i právnická osoba, která užívá veřejné prostranství způsobem, jenž ostatní uživatele v užívání tohoto veřejného prostranství omezuje.

Jisté je to, že my to tady nerozsekneme, protože konečný výklad je na soudu. Rozhodně je dobré také vědět, že pokud je ve hře zábor VP, nelze to posuzovat jako přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu dle ustanovení § 22 odst. 1 zákona o přestupcích, ale jako přestupek proti veřejnému pořádku, ve smyslu ustanovení § 47 odst. 1 písm. g) zákona o přestupcích. To vylučuje použití SPRDELe. Případný špatný postup ze strany úřadu je dobré využít pro nasbírání času pro prekluzi.

P

4
Doporučuji se podívat sem: http://www.mvcr.cz/clanek/metodika-k-problematice-ozv-o-mistnim-poplatku-za-uzivani-verejneho-prostranstvi.aspx

Pokud tomu dobře rozumím, tak lze vybírat poplatek za zábor i pokud jde o soukromý pozemek, ale musí to vyjít ve vyhlášce. V závěru je zajímavý je taxativní výčet zvláštního užívání, ve kterém je pouze trvalé parkovací místo, nikoliv běžné parkování.

V praxi to bude nejspíš tak, že šimpanze přitahuje každé bezplatně zaparkované auto a nemají nejmenší ponětí o nějakých vyhláškách a o záboru (a poplatku z něho) VP vědí maximálně to, že existuje.

Důležité je si zapamatovat toto:
Orgáni ať už činí cokoliv, potřebují k tomu zákonnou oporu. Proto doporučuji se VŽDY zeptat, na základě čeho činí, to, co činí. Lze předpokládat, že pokud vůbec obdržíme gramotnou odpověď směřující k popisu zákonného rámce jejich konání, bude na takové úrovni, že ji půjde v případném dalším řízení snadno rozbít.

Jen dodávám, že za odpověď samozřejmě pouze mile poděkujeme a dále nijak nekomentujeme. Pořízení nahrávky takového rozhovoru jako důkazu považuji za samozřejmé.

P

Stran: [1]