30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení rychlosti a "předjíždění z pravé strany"  (Přečteno 37072 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a "předjíždění z pravé strany"
« Odpověď #45 kdy: 26 Června 2015, 00:12:24 »

musí a do jejího vyřízení viz " Do doby, než představený posoudí, zda je úřední osoba vyloučena, a provede potřebné úkony, může tato osoba provádět jen takové úkony, které nesnesou odkladu.", §14 odst 3 SprŘ

pokud tedy proběhnou úkony (ústní jednání) před vyřízením námitky podjatosti, jsou neplatné. zaslání spisu je separátní SŘ, to tam nepadá.

OK díky za vysvětlení. Perfektní.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a "předjíždění z pravé strany"
« Odpověď #46 kdy: 04 Srpna 2015, 22:54:30 »

Co nového - spolu s výzvou k ústnímu jednání (kam jsem pochopitelně nejel a omluvil se s ohledem na ignorování námitky podjatosti příslušným úřadem) dorazil spis, uboze tenoučký (cca 5 str., z toho relevantní je vlastně jen jedna, s fotkami a údaji z Polcamu), není tam naprosto žádná indicie stran předjetí z pravé strany, jen fízlové do záznamu napsali, že jsem údajně nejprve jel zcela volným levým pruhem a pak (proboha proč, kdyby byl levý pruh volný?) přejel přes pruh a předjel auta v prostřením pruhu pravým pruhem ve stoupání. Neopomenuli napsat, že daný přestupek nebylo možno řešit na místě (a že se o to opakovaně snažili, 1000 CZK + 2 body, budeme to vyplňovat půl hodiny, pokud teda máte dost času, a víte, že jste nedovoleně předjížděl, budete to mít horší, 7 bodů, zákaz, 5-10 litrů - máme vás na kameře, atd....). Záznam viz příloha.  Tj. nonsens.

Po 5ti týdnech od posledního kontaktu mi přišel dopis z kraje, kam byla postoupena námitka podjatosti, že bych ji měl doplnit o xyz. Takže jsem ji dostatečně obsáhlou formou doplnil. 
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a "předjíždění z pravé strany"
« Odpověď #47 kdy: 04 Srpna 2015, 23:06:07 »

Pokud nemají záznam toho předjíždění, tak by Vás na to udělat neměli. Je tu ta podjatost z jejich strany za to, že jste jim nechtěl uznat tu rychlost a nechat se dodanit za použití silnice.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a "předjíždění z pravé strany"
« Odpověď #48 kdy: 06 Srpna 2015, 16:07:35 »

Pokud nemají záznam toho předjíždění, tak by Vás na to udělat neměli. Je tu ta podjatost z jejich strany za to, že jste jim nechtěl uznat tu rychlost a nechat se dodanit za použití silnice.

Ne, nemají, ve spisu je jen ta rychlost, předjíždění se konalo jen dle tvrzení PČR. Podjatost jsem vhodně doplnil, přidal velmi obsáhlé citace z předchozí korespondence ve stylu "jak jsem již uvedl dne xx.yy.2015, cituji:" ... uvidíme, co zase přijde....
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a "předjíždění z pravé strany"
« Odpověď #49 kdy: 17 Října 2015, 01:52:39 »

Po dlouhé době opět dopis z kraje: že jistý starosta na lokálním levelu není pro důvody xyz vyloučen ze všech úkonů řízení. tj. že tedy není podjatý. Dopis považován za informativní, nadbytečný a ponechán bez odpovědi. Jinak nic, prekluze se blíží :-)
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a "předjíždění z pravé strany"
« Odpověď #50 kdy: 11 Listopadu 2015, 22:58:02 »

Od úřadu za 5 týdnů nic zásadního a máme sv. Martina, takže pomalu, ale jistě chladím šampus Dubois-Forget rosé brut... tímto děkuji těm, kdo přispěli radou a pomohli!
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a "předjíždění z pravé strany"
« Odpověď #51 kdy: 23 Února 2016, 22:37:05 »

Jen pro pořádek, na poč. února přišel dopis z úřadu... že tedy prekluze :-). Úřad byl v komunikaci od cca poloviny října velice laxní, resp. nic nepřišlo. A děkuji těm, kteří poradili!!!
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti a "předjíždění z pravé strany"
« Odpověď #52 kdy: 23 Února 2016, 22:54:14 »

Podáno velice dlouhé, komplexně pojaté, vyčerpávající odvolání.
Hehe, už se těším na prekluzi, hodíte pak sem anonymizované texty, ať si taky s chutí počteme? 8)

Ano, pak to sem hodím.....
Soudruhu profesore, je už čas...? https://www.youtube.com/watch?v=3NyPTmFbBD0
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.