30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hody hody doprovody, neberte mi moje body  (Přečteno 8023 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 754
    • Zobrazit profil
Re:Hody hody doprovody, neberte mi moje body
« Odpověď #15 kdy: 18 Dubna 2017, 00:59:12 »

Já viděl fízlaut spoustu, ale aktivita žádná. Těší mě, že jim, alespoň u nás, celej den prochcalo.
potvrzuji z I/11 a D11
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 898
    • Zobrazit profil
Re:Hody hody doprovody, neberte mi moje body
« Odpověď #16 kdy: 18 Dubna 2017, 08:15:57 »

No myslím, že tato pomlázka nebude příliš propagovaná protože v tvhovna o megaakci sice hovořili, ale asi letos chyběl zdrcující počet načapaných řidičů, takže odpapouškovali pouze loňské výsledky.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Hody hody doprovody, neberte mi moje body
« Odpověď #18 kdy: 19 Dubna 2017, 11:25:58 »

Citace
Policisté ... zkontrolovali v rámci celostátní dopravní akce 52.000 řidičů, přestupku se dopustilo více než 9000 z nich. Při kontrole odhalili více než 150 řidičů pod vlivem alkoholu a 67 pod vlivem návykových látek.

Stovky policistů ze všech krajských ředitelství zkontrolovali 52.000 řidičů, z nichž se více než 9000 dopustilo dopravního přestupku. Policisté za přestupky uložili 8341 blokových pokut v celkové hodnotě bezmála tři a půl milionu korun.

Jsou-li tato čísla pravdivá, jde o poměrně zajímavou statistiku i z jiného úhlu pohledu.
Předpoklad č. 1: Údaje jsou pravdivé.
Předpoklad č. 2: "více než 9000" znamená "něco málo přes 9000"; kdyby jich bylo >9400, už by se psalo "bezmála 10000" (tomu se říká "zaokrouhlovat po žurnalisticku"). Předpokládám tedy, že se jednalo cca o 9200 přestupků.

Za 8341 přestupků byla uložena pokuta v průměrné výši cca 420 Kč (sic!) a 217 (150+67) řidičů bylo odesláno do správního řízení z důvodu ovlivnění alkoholem či jinou návykovou látkou. To je celkem 8761 případů. Zbývá nám do (předpokládaných) 9200 kusů celkem 439 zjištěných přestupků. Mezi těmito přestupky budou:
a) případy řidičů, kterým nebylo možno udělit z nějakého důvodu blokovou pokutu (příliš vysoká rychlost, recidiva);
b) případy řidičů, kteří preferují řešení přestupku ve správním řízení.
Ze zkušenosti víme, že případů ad a) je poměrně malé množství, řekněme 1 %, tj. 92 z 9200. Když těchto 92 přestupků odečteme od 439, zbude nám 347 (tj. 3,8 % z 9200) přestupků, které řidiči odmítli řešit s PČR.
[To skoro vypadá, jako by se mezi ovcemi objevila nová čtyřprocentní menšina odmítající podvolit se policejní šikaně. Pokud si najdeme svého Hromadu, možná budeme jako řidiči moci v budoucnu třeba i adoptovat malá autíčka...]

Pro úplnost ještě mezní varianty:
A. I v případě, že by "více než 9000" znamenalo "9499", by se pohyboval počet přestupků, které řidiči odmítli řešit s PČR v intervalu [0;738] tj. v rozmezí od 0 % do 7,8 %, přičemž maximálního počtu 738 by bylo možno dosáhnout pouze tehdy, pokud by všechny přestupky umožňovaly projednání v blokovém řízení, což je nepravděpodobné. Maximální podíl řidičů odmítajících zaplatit na místě blokovou pokutu na celkové řidičské populaci je tedy ostře menší než 7,8 %.
[Je zajímavé, že střed tohoto intervalu je téměř přesně roven hodnotě přesně vypočtené z nepřesných vstupů výše.]
B. Pokud by ovšem "více než 9000" znamenalo "9001", byl by počet odmítnutých blokových řízení v intervalu [0;240], a tedy podíl řidičů odmítajících blokové řízení by byl ostře menší než 2,7 %.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Hody hody doprovody, neberte mi moje body
« Odpověď #19 kdy: 20 Dubna 2017, 20:13:36 »

Já viděl fízlaut spoustu, ale aktivita žádná. Těší mě, že jim, alespoň u nás, celej den prochcalo.
potvrzuji z I/11 a D11

Včera na D8 od Phy až k Velemínu a zpět jen jeden Prassat. Jinak nic. Čekal jsem víc.....
IP zaznamenána