30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18

Autor Téma: [WIN] Výzva z MHMP - ulice Zálesí  (Přečteno 149803 krát)

Agator

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #210 kdy: 15 Března 2016, 16:16:28 »

No a je to, rok utekl jako voda...  ;D
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #211 kdy: 16 Března 2016, 00:59:43 »

No a je to, rok utekl jako voda...  ;D
Tohle mi není jasné - nemá ještě úřad šanci zahájit SPRDEL turbomodelem? Jestli to dobře chápu, auto ti pirátilo před rokem a jediné co přišlo byl ignorovaný odpustek...
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #212 kdy: 16 Března 2016, 09:02:33 »

Tak naprasi sam seba a game over.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #213 kdy: 16 Března 2016, 09:10:22 »

Záleží, jestli to před uplynutím promlčecí lhůty přestupku stihli odložit z důvodu, že nezjistili skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě. Pokud ano, tak by teoreticky mohli sprdel zkoušet, pokud ne, mělo by to být vyloučeno. Dodatečně to totiž už můžou maximálně odložit z důvodu, že odpovědnost za přestupek zanikla, čímž ale nesplní procesní podmínky pro zahájení sprdele.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #214 kdy: 16 Března 2016, 23:14:18 »

Tak naprasi sam seba a game over.
V turbo SPRDELi uz se ho na ridice ptat nebudou ne?

@hh diky.

Moje auto bylo v Praze zmereno 42 na tricitce v cervnu minuleho roku. Prisel mi akorat odpustek, ktery jsem ignoroval. A ted premyslim jestli nemuzu provest nejakou akci abych si pojistil ze SPRDEL nenastane... Zaroven ale taky na sebe nechci upozornovat :D
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #215 kdy: 17 Března 2016, 12:15:08 »

Udejte dodatečně Helmuta, nebo snad už klidně i sebe. "Jsem si vzpomněl, že jste psali, že byl v červnu spáchán přestupek a já už s tím dále nemůžu takto žít. Svědomí a morálka mě nutí k tomu, abych Vám nyní sdělil, kdo je vinen"  :D :D
Jestli se domnělý přestupek měl stát v červnu, Helmut je jistota, ale už bych klidně risknul i sebepřiznání. Je to větší legrace a zkušenost. Ovšem otázka je, jestli to třeba rovnou nehodili do šuplíku a vy byste teď zbytečně dráždil hada a připomínal se jim...
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #216 kdy: 17 Března 2016, 12:27:46 »

Pokud vás ani nevyzvali k podání vysvětlení, tak bych se na to vyprd, těžko s tímto mohou legálně odložit přestupek s tím, že nezjistili viníka, když očividně neučinili nezbytné kroky k tomu. Jo neřikám poslat řádnou výzvu k dostavení se a její ignorování, ale ten jejich vodpuctek není výzva k podání vysvětlení…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Agator

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #217 kdy: 18 Března 2016, 11:47:16 »

Přesně tak, ani neposlali předvolání k podání vysvětlení, prostě nic.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #218 kdy: 17 Dubna 2016, 01:29:07 »

Mimochodem, pokud se nemýlím příliš, tak novela vyhlášky, která hranici křižovatky v podstatě posunuje na bližší okraj, jim tady pěkně rozbíjí hračky, že?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

rames.iii

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #219 kdy: 17 Dubna 2016, 11:45:01 »

Na tuto novelu také "spoléhám" (prekluze mého vozu je tuším zítra). Podle mého laického názoru se i na přestupky páchané před rokem použije právní úprava sice novější, ale příznivější.

Kdyby ne, tak:
- značka omezení tou dobou divoce měnila podoby, viz foto zde
- na mých vražedných 42km/h se dá dostat i odbočením z vedlejší, kde omezení není (ať úřad prokáže opak)
- v 8 ráno v sobotu vozidlo opravdu nikoho neohrožovalo
- možná bych ještě něco vymyslel;)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #220 kdy: 17 Dubna 2016, 18:03:54 »

Na tuto novelu také "spoléhám" (prekluze mého vozu je tuším zítra). Podle mého laického názoru se i na přestupky páchané před rokem použije právní úprava sice novější, ale příznivější.
Ne, zásada užití nejpříznivější úpravy se nepoužije pro celý právní řád, ale jen pro posouzení trestnosti a stanovení trestu. V daném případě skutek spočíval v překročení rychlosti, na trestnosti tohoto skutku, jeho odstupňování podle míry překročení a trestu se novelou nic nezměnilo. Změnilo se pravidlo určující platnost značky, zde je nutné použít úpravu platnou k okamžiku spáchání. Je to analogické situaci, kdy se někde zvýší povolená rychlost, také pak nelze přestupky spáchané před touto změnou automaticky smáznout.

Ale samozřejmě jako argument to můžete zkusit úředníkovi nasadit do hlavy, jejich obecné právní povědomí bývá často tragické a nelze vyloučit, že se tím nechají zmást.

Citace
- na mých vražedných 42km/h se dá dostat i odbočením z vedlejší, kde omezení není (ať úřad prokáže opak)
Chyba. Musíte přímo tvrdit, že jste tou odbočkou přijel, jen pak bude muset SO prokazovat, že to není možné. Necháte-li to v obecné rovině, tj. že sám netušíte a ani neuvádíte, kudy jste vlastně přijel, tak tam žádná důvodná pochybost, kterou by SO musel vyvracet, nebude.
« Poslední změna: 17 Dubna 2016, 18:06:29 od hh »
IP zaznamenána

rames.iii

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #221 kdy: 17 Dubna 2016, 18:30:41 »

Děkuji za upřesnění. Kdyby to chtěli zkoušet, tak to použiji a hlavně lépe promyslím.
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #222 kdy: 01 Května 2016, 20:53:27 »

Soustruzi z magistrátu mě předvolali k jednání, které je jeden den před prekluzí. Vrtá mi hlavou, co tím sledují a proč to nenechají vyhnít? Vzhledem k prekluzi jsem napráskal sebe a teď přemýšlím, jak je to s novelou zákona co se prekluze týče. Předpokládám sice platnost zákazu retroaktivity a že přestupek z května 2015 prekluduje v květnu 2016, ale není možné, aby si ouřada usmyslel a přestupek řešil v souladu s novelizací, tedy s 2 letou lhůtou? Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Díky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #223 kdy: 01 Května 2016, 21:01:22 »

Je zde opakovaně vysvětleno. Na přestupek spáchaný před 1.10.2015 platí 1 rok. Na ÚJ den před prekluzí nechoďte, max. jim pošlete omluvenku v tom smyslu, že žádáte o jiný termín (např. kvůli práci, rodině apod.), nicméně pokud tomu nevyhoví, tak že souhlasíte s konáním ÚJ bez vás, nicméně vyhrazujete si právo vyjádřit se následně k podkladům před vydáním rozhodnutí. To vcelku spolehlivě zajistí, že rozhodnutí včas ani nevydají. Nicméně možná i to je zbytečná námaha, protože jestli rozhodnou, prostě dáte odvolání a tím je hotovo.

Chodit tam nemá smysl, leda byste to pojal jako takový trénink nanečisto, jak takové ÚJ vypadá, jak to budete psychicky zvládat atp.
IP zaznamenána

treb

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Výzva z MHMP - ulice Zálesí
« Odpověď #224 kdy: 01 Května 2016, 21:06:41 »

Je zde opakovaně vysvětleno. Na přestupek spáchaný před 1.10.2015 platí 1 rok. Na ÚJ den před prekluzí nechoďte, max. jim pošlete omluvenku v tom smyslu, že žádáte o jiný termín (např. kvůli práci, rodině apod.), nicméně pokud tomu nevyhoví, tak že souhlasíte s konáním ÚJ bez vás, nicméně vyhrazujete si právo vyjádřit se následně k podkladům před vydáním rozhodnutí. To vcelku spolehlivě zajistí, že rozhodnutí včas ani nevydají. Nicméně možná i to je zbytečná námaha, protože jestli rozhodnou, prostě dáte odvolání a tím je hotovo.

Chodit tam nemá smysl, leda byste to pojal jako takový trénink nanečisto, jak takové ÚJ vypadá, jak to budete psychicky zvládat atp.
Samozřejmě tam nepůjdu, poněvadž jsem objednán k zubaři :-) ... šlo mi jen o to, jestli v tom nemůže být nějaká bouda, kterou by na mě chtěli ušít. Je-li to ale jak říkáte, pak o.k.
díky za info :-)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 13 14 [15] 16 17 18