30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8

Autor Téma: [WIN] Nehoda, přednost z prava neplatí?  (Přečteno 32170 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #45 kdy: 15 Října 2018, 22:13:11 »

Můj názor (zcela nepodložený něčím podobným) je upozornit na rozpory ve výpovědi druhého řidiče a podpořit to tím videem na tomto UJ. Přijde mi to logické - seznámil jste se s výpovědí druhého řidiče, zkoukl video, zjistil rozpory - a tady to máte. Nic dalšího bych neřešil, nikoho bych nesoudil, vše další bych si nechal na písemné vyjádření, případně až jako vyjádření k případné reakci protistrany.
A NEZAPOMENOUT NAHRÁVAT !
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #46 kdy: 16 Října 2018, 08:16:41 »

Určitě nahrávání zapnu.

Tady jsem teda připravil vyjádření.
Rozporuji 3 body z výpovědi druhého řidiče. To že před ním jelo vozidlo, to že v pravo po silnici žádné vozidlo neviděl a že jsem tam parkoval. Ke konci odmítám vinu.
Bude to takto v pořádku, něco přidat, nebo něco raději umazat?

A děkuji všem zůčastněným za rady. Hodně mi to pomáhá.




Předem bych chtěl upozornit na nesrovnalost ve spisu, kde je uvedeno že komunikace v místě nehody je jednosměrná. V místě, kde se pohybovala všechna vozidla zmíněná ve spisu, jsou komunikace obousměrné.

Po prostudování spisu chci rozporovat děj před nehodou tak jak jej uvedl řidič nákladního vozidla.
Uvádí, že před ním jelo vozidlo ve stejném směru a trase. Zmíněné vozidlo jelo v mém směru a trase. V době kdy příjížděl řidič NV, bílé vozidlo stálo v prostoru křižovatky a já byl donucen zastavit své vozidlo za ním, taktéž v prostoru křižovatky v započatém odbočovacím manévru.
Dále uvádí, že žádné vozidlo na pravé silnici neviděl a domnívá se, že jsem tam měl vozidlo zaparkované.
Z mého pohledu je z pozice vozidla Subaru za bílým zřejmé, že se nejedná o zaparkované vozidlo. Měl jsem rozsvícené potkávací světla, byl jsem přední částí najetý v oblouku křižovatky za bílým vozidlem a pokud bych v tomto místě parkoval, zablokoval bych průjezd ulicí z Husova náměstí. Navíc je v tomto místě oblast se zákazem stání mimo místa určené k parkování.

Z mého pohledu jsem se žádného přestupku nedopustil. Před vjetím do křižovatky jsem se náležitě přesvědčil, že můžu vozidlo uvést do pohybu a plynule a pomalu jsem pokračoval v jízdě za bílým vozidlem.
V tom okamžiku do mého směru jízdy vjelo nákladní vozidlo které jsem předtím neviděl a očekával bych od něho dodržení pravidla pravé ruky. Díky rozdílům rychlostí došlo ke střetu z jeho střední boční částí.

Dále chci do spisu přiložit důkazní materiál ve formě videa, které zachycuje průběh nehody.
« Poslední změna: 16 Října 2018, 11:38:36 od cocomoon »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #47 kdy: 16 Října 2018, 08:37:00 »

Za mně OK.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #48 kdy: 16 Října 2018, 09:46:39 »

... všechna vozidla zmíněná ve spisu ...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #49 kdy: 16 Října 2018, 10:02:11 »

Jazykové okénko:
V místě, kde se pohybovali všechny vozidla zmíněné ve spisu jsou komunikace obousměrné.
V místě, kde se pohybovala všechna vozidla zmíněná ve spisu jsou komunikace obousměrné.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #50 kdy: 16 Října 2018, 10:03:03 »

... pohybovala všechna vozidla ....

Drobnost ke stylistice - obrat bych chtěl v prvé řadě vystihuje situaci, kdy dotyčný něco chce, ale něco jiného mu v tom brání. Též se používá v situacích, kdy dotyčná osoba je podřízené situaci či chce dát najevo podřízenou situaci vůči druhému. Vy nejste ani v jedné pozici. Navrhuji zaujmout pozici suveréna
...upozorňuji na nesrovnalost [nepřesnost?] ve spisu...
...rozporuji děj před nehodou.... [rozporuji popis děje před nehodou tak jak jej uvedl...]

Stylistika je však to poslední, obsahově i za mě OK. Náznak podřízené a nejisté pozice může být na druhé straně úspěšná taktika, která ukolébá ostatní.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #51 kdy: 16 Října 2018, 10:20:20 »

Jazykové okénko:
V místě, kde se pohybovali všechny vozidla zmíněné ve spisu jsou komunikace obousměrné.
V místě, kde se pohybovala všechna vozidla zmíněná ve spisu jsou komunikace obousměrné.

Jazykové okénko II:
V místě, kde se pohybovala všechna vozidla zmíněná ve spisu jsou komunikace obousměrné.
V místě, kde se pohybovala všechna vozidla zmíněná ve spisu, jsou komunikace obousměrné.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #52 kdy: 16 Října 2018, 11:39:49 »

Čeština a já nejsme moc velký kamarádi :)

Upraveno.
V místě, kde se pohybovala všechna vozidla zmíněná ve spisu, jsou komunikace obousměrné.
A místo chtěl bych, prostě jen chci.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #53 kdy: 16 Října 2018, 12:26:28 »

Udělal jsem Vám korekturu:

Předem upozorňuji na nesrovnalost ve spisu, kde je uvedeno, že komunikace v místě nehody je jednosměrná. V místě, kde se pohybovala všechna vozidla zmíněná ve spisu, jsou komunikace obousměrné.

Po prostudování spisu rozporuji děj před nehodou, tak jak jej popsal řidič nákladního vozidla.
Řidič NV nesprávně uvádí, že před ním jelo vozidlo ve stejném směru a trase. Zmíněné vozidlo jelo v mém směru a trase. V době, kdy přijížděl řidič NV, bílé vozidlo stálo v prostoru křižovatky a já byl donucen zastavit své vozidlo za ním, taktéž v prostoru křižovatky, v započatém odbočovacím manévru.
Dále řidič NV uvádí, že žádné vozidlo na pravé silnici neviděl, a domnívá se, že jsem tam měl vozidlo zaparkované. Toto tvrzení je však čistě účelové. Z mého pohledu je z pozice vozidla Subaru za bílým [čím - vozidlem?] zřejmé, že se nejedná o zaparkované vozidlo. Měl jsem rozsvícena potkávací světla, byl jsem přední částí najetý v oblouku křižovatky za bílým vozidlem, a pokud bych v tomto místě parkoval, zablokoval bych průjezd ulicí z Husova náměstí. Navíc je v tomto místě oblast se zákazem stání mimo místa určená k parkování.

Žádného přestupku jsem se nedopustil. Před vjetím do křižovatky jsem se náležitě přesvědčil, že můžu vozidlo uvést do pohybu a plynule a pomalu jsem pokračoval v jízdě za bílým vozidlem.
V tom okamžiku do mého směru jízdy vjelo nákladní vozidlo, které jsem předtím neviděl a očekával bych od něho dodržení pravidla pravé ruky. Díky rozdílům rychlostí došlo ke střetu s jeho střední boční částí.

Dále zakládám do spisu důkazní materiál ve formě videa, které zachycuje průběh nehody.
« Poslední změna: 17 Října 2018, 01:48:20 od kdo »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #54 kdy: 16 Října 2018, 22:39:51 »

kdo: +1
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #55 kdy: 17 Října 2018, 09:12:40 »

Děkuji moc.

je z pozice vozidla Subaru za bílým [čím - vozidlem?] zřejmé,  ano, za bílým vozidlem
« Poslední změna: 17 Října 2018, 09:14:20 od cocomoon »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #56 kdy: 17 Října 2018, 11:29:29 »

To prohlášení si klidně vytiskněte a na místě jej předejte ouřadovi. Mluvit nemusíte. Vyhnete se tím nutnosti kontrolovat jak to ouřada dal do zápisu a samozřejmě dohadům, protože oni maj tendenci Vaše vyjádření upravovat k obrazu svému.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #57 kdy: 20 Listopadu 2018, 15:47:15 »

Předem chci všem poděkovat.

A teď menší update.
Přijel sem tam teda na jednání. Chtěli po mě abych znovu popsal situaci. Tak sem řekl, že sem vše již popsal při výslechu PČR a je to v protokolu a nic doplnit nechci.

Pak sem řekl, že po prostudování spisu chci přednést několik připomínek, které mám sepsané na papíru. Dal sem mu papír k přečtení. Papír sme pak vložili do spisu a doplnili spis ještě o DVD se záznamem nehody. Na tom jeho PC to nešlo přehrát, ale říkal, že se na záznam těší. Jen bude muset potom skočit za IT, aby mu to pomohli přehrát.

Potom přišel svědek.
Přepis jeho výpovědi ze záznamu:
Souhlasím s výpovědí, kterou jsem uvedl u policie čr. Dále bych chtěl uvést, že dané místo je špatně dopravně řešené. Několikrát se mi stalo, že daným místem nešlo projet. Když sem projížděl místem v den dopravní nehody po pravé straně jsem viděl zaparkovaná auta, žádné auto v pohybu jsem neviděl. Veškerá auta, která jsem viděl stála na parkovišti. Jediné auto které jsem viděl v pohybu bylo bílé auto, která zastavilo v křižovatce, kam někdo nastoupil a pokračovalo v jízdě a já pokračoval v jízdě za ním. Poprvé jsem zaregistroval vozidlo subaru, až po ráně, kterou jsem uslyšel a podíval se do zpětného zrcátka. V době nárazu jsem jel maximálně 20km/h.


Já jsem svědkovi žádné otázky nepokládal.

Zvukovej záznam celýho jednání mám, ale zatim ho sem asi neni potřeba dávat. Má asi 45 min a musel bych tam vypípávat soukromý údaje.

Takže teď čekám na dopis, jak to posoudili. To že mě vůbec nezaregistroval, by mi mohlo pomoct, ne?
« Poslední změna: 20 Listopadu 2018, 15:50:01 od cocomoon »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #58 kdy: 23 Listopadu 2018, 16:20:30 »

Dneska přišel dopis.

Správní orgán dospěl k k závěru, že obviněný se přestupku nedopustil, neboť vjížděl do křižovatky jako první a měl mít přednost v jízdě při průjezdu křižovatkou před vozidlem Citron Jumper.
Řízení o přestupku se zastavuje.

Takže win a můžu začít řešit pojistku, nebo se teď bude celé kolečko opakovat, ale obrátíme si s druhým řidičem role?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda, přednost z prava neplatí?
« Odpověď #59 kdy: 23 Listopadu 2018, 18:14:41 »

Win, protože už s Vámi nemohou zahájit znovu řízení v téže věci. Gratuluji!
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8