30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na ulici označené přenosným zákazem zastavení  (Přečteno 5730 krát)

JarMir

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Ahoj, potřeboval bych poradit postup.
Dotazoval jsem se už i na webu pana Berana, ale ... více hlav více rad  ;)

Takže: Dnes při odchodu z práce jsem měl za stěračem auta lísteček od MP s výzvou k projednání přestupku "zákaz zastavení (přenosné)". Stál jsem od rána od 7.00 do 15.30 v části ulice, která byla v označena přenosnou značkou Zákaz zastavení (z důvodu rekonstrukce plynovodu). Já jsem přesvědčen, že ráno tam značka nebyla (je možné, že byla povalena po víkendu; bohužel je zde i možnost, že jsem ji mohl přehlédnout). Jedná se o část jedné strany ulice, kde cca již 2-3 měsíce nepravidelně dochází k výkopům a pracem na plynovodu. Týden se nepracuje a může se tam parkovat, pak týden prací a zákaz parkování. Ještě minulý čtvrtek tam značka jistojistě nebyla, v pátek byl svátek, takže nevím a dnes (pondělí) tato situace. Je mi divné, že bych ráno značku přehlédl, neboť  znajíc tuto situaci, snažím se všechna značení každé ráno bedlivě sledovat. Navíc jsem ráno nebyl jediný tam stojící. Přestupek mi byl zjištěn v 9.00, tedy 2 hodiny po mém zaparkování. Při odjezdu - odpoledne - jsem zjistil, že značka na začátku ulice skutečně je, já stál cca 80m za ní.
Jak se mohu hájit? Nereagovat na výzvu MP, nechat věc dojít do správního řízení a tam tvrdit, že ráno v 7.00 tam značka stoprocentně nebyla, že bych ji musel vidět (ale mohla být povalená) a požadovat důkazy, že v 7.00 (čas mého zaparkování) tam značka skutečně byla? Nebo spíše využít toho, že do ulice je možné přijet i z druhé strany a auto otočit v jedné z bočních ulic a do inkriminované části nacouvat, takže značku zákazu vůbec nepotkám? (stál jsem 10m za touto možností, takže nic krkolomného). Mám povinnost zjišťovat, co ne na začátku ulice, když jsem přijel z jiné stany?  Mám to nechat to na SprDel a jednat z pozice provozovatele, nebo"se udat" a pak se hájit jako řidič tak, jak naznačuji výše (značka nebyla, nebo jsem přijel odjinud)?
Díky moc za radu, J.
IP zaznamenána

bierbitzch

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ulici označené přenosným zákazem zastavení
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2015, 08:39:45 »

Ahoj, potřeboval bych poradit postup.

1. Nestahovat kalhoty pred brodem
2. Cekat na dopis do vlastnich rukou (listecek za steracem byl?...urcite?  :) )
3. Zeptat se na radu mistnich znalcu a spravne reagovat
4. goto 1

IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ulici označené přenosným zákazem zastavení
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2015, 09:06:31 »

Nebo spíše využít toho, že do ulice je možné přijet i z druhé strany a auto otočit v jedné z bočních ulic a do inkriminované části nacouvat, takže značku zákazu vůbec nepotkám?

Na tohle bacha, jestli je to jednosměrka, tak tam je couvání zakázáno. Každopádně zatím být v klidu, počkat na výzvu a pak se můžeme bavit  ;)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 905
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ulici označené přenosným zákazem zastavení
« Odpověď #3 kdy: 12 Května 2015, 10:20:14 »

Nebo spíše využít toho, že do ulice je možné přijet i z druhé strany a auto otočit v jedné z bočních ulic a do inkriminované části nacouvat, takže značku zákazu vůbec nepotkám?
Na tohle bacha, jestli je to jednosměrka, tak tam je couvání zakázáno. Každopádně zatím být v klidu, počkat na výzvu a pak se můžeme bavit  ;)
Hlavně neblázněte dopředu. Pročtěte si fórum a zjistíte, že nejčastěji se vyhrává díky tomu, že ouřad udělá někde botu. Proto vyčkejte zahájení správního řízení a teprve až budete znát obsah spisu je vhodné vymýšlet strategie, do té doby se zde poučte především o tom jak probíhá SPŘ a je dobré se připravit na aktivní přístup k délce řízení (zjednodušeně řečeno na zdržovací taktiku).
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ulici označené přenosným zákazem zastavení
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2015, 10:35:30 »

Taky by se to nasledne dalo tocit na tom, ze dopravni znacku je treba umistit s dostatecnym predstihem. Ale to byste nesmel prijit s tim, ze jste tam zaparkoval dve hodiny pred obdrzenim listecku, kdy tam s nejvyssi pravdepodobnosti ta znacka stala :-)
IP zaznamenána

JarMir.

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Stání na ulici označené přenosným zákazem zastavení
« Odpověď #5 kdy: 12 Května 2015, 22:37:53 »

Ahoj a díky moc za prvotní povzbuzení. Musím přiznat, že v prvním momentě po objevení lístečku jsem se málem krapet připosral a uvažoval že na MP zaběhnu a že když dostatečně sežmoulám čepici, tak to třeba ukecám úplně nebo za pár korun. Pak jsem si ale všimnul formulace:  "dostavte se co nejdříve ve vlastním zájmu"
A to já pokaždý strašně "miluju", když má vždycky někdo upřímnou starost o mé zájmy. To hned dělám pravý opak
No a pak taky stanovení doby, kdy je možno přestupek řešit: od 8 do 9 a pak od 13 do 14 hod. Sakra, ty maj ale dlouhej oběd. A kdo se asi tak může v tento čas dostavit, když normální daňový poplatník právě v tento čas na ně maká? To snad jen mamči na RD a pak nějakej sociál, gipsáč  a nebo chronický netáhlo.

Takže jsem si řekl, že takhle teda ne a že je to konečně příležitost, jakou jsem si dlouho přál, totiž nasypat trošku písku do soukolí tohodle systému. Třeba na tom budu nakonec bit, ale jestli se nepletu, tak v nejhorším případě by to  víc jak  3500,-  (vč. nákladů řízení) být nemělo a to se z toho neoběsím.

Již jsem kdysivá pročítal stránky D-Fens, pak doktor Beran mi taky není neznámý a teď jsem padl i na tyto stránky. Díky za ně.

Tedy uvidíme, jak se celá záležitost rozběhne, zatím si pročtu všechny příspěvky tady.
Takže výzva policie za stěračem ... nikdy tam žádná nebyla  8)

Jo a k těm ulicím v mém případě ... žádná jednosměrka tam nikde nefiguruje.
Dnes jsem ráno obhlídnul celou situaci, zákaz zastavení stále stojí, stála tam i celá fronta aut - nových adeptů - tak jako včera.
Zkoušel jsem se vžít do role MP, když to včera fotili a dle mého není šance, aby na jedné fotce měli ten zákaz spolu s mým autem, neboť je tam přenosný = nízký zákaz, pak dlouhá fronta aut a kdesi vzadu, po cca 80m moje auto. Takže musejí mít 2 fotky: 1) zákazovou značku ale bez mýho auta    a  2) moje auto bez zákazové značky.  Spojovat je může jen datum a čas na fotografiích. A ten se dá ve foťáu libovolně nastavit, ne?

J.

IP zaznamenána