30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?  (Přečteno 8989 krát)

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« kdy: 08 Dubna 2015, 09:55:30 »

Zdravím,

  společně s otevřením nové části metra A se na evropské objevil pruh pro taxi a busy, které mi pijou krev všude kde se objeví, ale protože po evropské jezdím téměř denně, tak přímo pěním. Nemá to za následek nic jinýho než příšernou frontu, protože, jak by se někdo mohl mylně domnívat, pruh vznikl z dříve klasického pravého pruhu silnice, nikoliv aby ho vytvořili zcela nový, nebo na tramvajovém pásu....ahá, to vlastně nejde, protože nějaký chytrák místo únikového pruhu pro sanitky,hasiče přes tram.pás tam dal trávník a v horším případě šutry... nad tím mi zůstává rozum stát.  Zpět k mému původnímu záměru, otázka pro zkušené. Je nějaká šance, jak by se dala tato "nepříjemnost" odstranit, né jen z evropské? Opravdu nevidím jediný důvod, proč by taxikář měl mít privilegium, zvlášť pokud jede sám. Vím, že D-fensovi se podařilo zrušit omezení na strakonické, alespoň mám takovou informaci, tak proč by nešlo něco udělat s tímto nešvarem:)

Napadá  někoho jak?
« Poslední změna: 08 Dubna 2015, 09:57:24 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« Odpověď #1 kdy: 08 Dubna 2015, 10:08:08 »

Proboha ve ktere casti to udelali - mezi Veleslavinem a Sarkou?
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« Odpověď #2 kdy: 08 Dubna 2015, 11:45:27 »

za křižovatkou u ftvs téměř celou tu krásnou rovinku :(
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« Odpověď #3 kdy: 08 Dubna 2015, 23:09:35 »

Jsem tam, koukám, dlouho nebyl. A je to časově omezené nebo nonstop jako na Hradčanské?
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2015, 09:32:12 »

je to tam asi tři dny. značky sem si nevšimnul, tak předpokládám, že nonstop.

nešlo by to zkusit třeba na diskriminaci? :D

EDIT: nějaká značka tam je na omezení platnosti pruhu, ale ještě sem nestihnul jí celou přečíst :)
« Poslední změna: 10 Dubna 2015, 10:42:05 od eRooo »
IP zaznamenána
In dubio pro reo

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2015, 09:51:08 »

S timhle je problem. Napadat a korigovat se da ledasco, ale uz zavedene opatreni je prakticky neodstranitelne.
I ta Strakonicka dopadla divnou plichtou, 50ka tam pretrvava, akorat ji nemerej (s D-F jsem se toho tehdy ucastnil taky)

Praxe je takova - pruhy a nesmysly s omezenim se objevi a jsou schvaleny v zameru, pak uz se o tom nemluvi a jakmile je realizovano, neni paka na likvidaci te veci.
Napriklad, loni na podzim zneprujezdnili Moskevskou. Schvalovani toho napadu probihalo v letech 2011-2012.

Takze na Evropsky muzem poukazovat, protestovat, sepisovat, zadat info o dopadech opatreni a vubec prudit, ale sance jsou male. Pokud s tim chcete pomoci, napiste mi na frantisek@osbid.cz

A AKTUALNI: ted se jedna o budoucich opatrenich na Vrsovicke(navazuje na Moskevskou, stejny hovadiny jako tam) a na Vinohradske.
Mistnaci z P10, P3 a P2 maj sanci  ;) Kdo se chce zapojit, tak taky mail vyse.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« Odpověď #6 kdy: 09 Dubna 2015, 11:03:06 »

Z hlediska celospolečenského je to problém, z hlediska mého času to beru jako super věc... :D opice tam bukaří jen občas  :)
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« Odpověď #7 kdy: 09 Dubna 2015, 11:08:30 »

tu Moskevskou jsem objevil tak, že se najednou přede mnou zjevil zákaz vjezdu. Koukal jsem na to jak tele na vrata. Naprosto nepochopitelné zneprůjeznění hlavní, téměř páteřní lokální komunikace. Rozhlédl jsem se kolem a projel jsem to, ale je to nesmysl všech nesmyslů......

S timhle je problem. Napadat a korigovat se da ledasco, ale uz zavedene opatreni je prakticky neodstranitelne.
I ta Strakonicka dopadla divnou plichtou, 50ka tam pretrvava, akorat ji nemerej (s D-F jsem se toho tehdy ucastnil taky)

Praxe je takova - pruhy a nesmysly s omezenim se objevi a jsou schvaleny v zameru, pak uz se o tom nemluvi a jakmile je realizovano, neni paka na likvidaci te veci.
Napriklad, loni na podzim zneprujezdnili Moskevskou. Schvalovani toho napadu probihalo v letech 2011-2012.

Takze na Evropsky muzem poukazovat, protestovat, sepisovat, zadat info o dopadech opatreni a vubec prudit, ale sance jsou male. Pokud s tim chcete pomoci, napiste mi na frantisek@osbid.cz

A AKTUALNI: ted se jedna o budoucich opatrenich na Vrsovicke(navazuje na Moskevskou, stejny hovadiny jako tam) a na Vinohradske.
Mistnaci z P10, P3 a P2 maj sanci  ;) Kdo se chce zapojit, tak taky mail vyse.

IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« Odpověď #8 kdy: 10 Dubna 2015, 10:49:57 »

A kde se dá k informacím ohledně úprav komunikací dostat? To sem vůbec netušil třeba:) 
Je mi jasný, že teď už to bude problém, zvlášť když tam udělali autobusové nádraží, ale co se dá taky čekat, když místo postavení eskalátoru zaměstnají nosiče. Celý projekt protažení metra s úpravou evropské a dopravy na ní nemohl vymyslet někdo chytrej. Pochybuju, že by bylo málo peněz, nedávno sem v metru viděl ceduli přímo od DPP, že na pokutách od černých pasažérů vybrali přes 220mil. !! korun... kolik asi vybrali od normálních lidí platící za jízdenku, to musí být miliardy a neveřím tomu, že by nestačilo je chytře použít a předejít tomuto stavu.. ale sme v čr, tady se nic nedělá chytře :-/
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« Odpověď #9 kdy: 29 Května 2015, 02:30:42 »

Na jízdném se vybere kolem 3 miliard a z toho zisk asi 300 milionů. Takže režie 90 %. S ohledem na roční dotace DPP asi tak kolem 10-12 miliard by bylo efektivnější celé jízdné rovnou zrušit.

Protažení A je Bémův tunel, od začátku byly studie cinknuté a od začátku se na to dala najít kritika, že to je píčovina a tak to zůstane. Nebude tam skoro nikdo jezdit, dopadne to jako jiné linky - půlka spojů bude končit už na Dejvické a stejně to bude ve ztrátě. Nemluvě o stanicích do kterých prší a chodnících co vedou do zdi, to jsou třešničky na dortu. Další bémovy tunely jsou stovky tramvají který jsou na hovno a teď se z těch smluv budou draze vyvlíkat…a tramvaje zkoušet prodávat sotva přijdou z fabriky. Očekávám ztrátu tak 80 % než se toho zbaví. Dále zbytečné autobusy, které dneska vozí vzduch, aby se nějak využily. Dále výtahy do stanic metra, co stojí desítky milionů na stanici. Rekonstrukce Národní třídy (v podstatě tak omítka a eskalátory) za cenu, za kterou se tehdá vrtal a stavěl celej úsek.

Měl jsem na to téma rozepsaný článek, no nevím, jestli to někdy dopíšu…každopádně takto se hospodaří s cizíma penězma. S penězma nás, řidičů, protože do silnic nejde zpátky ani polovina z vybraných zhruba 120 miliard…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:co uděláme tondo blaníku, zablokujem evropskou?
« Odpověď #10 kdy: 03 Června 2015, 11:26:22 »

Bémův tunel tak úplně ne
říká se tomu Chalupoida
IP zaznamenána