30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tolerance v Praze  (Přečteno 8732 krát)

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Tolerance v Praze
« kdy: 25 Ledna 2015, 09:21:45 »

Zdravím,

několik posledních let jsem žil v domnění, že v Praze posílají výzvy až od plus 10 km/h plus tolerance radaru. Tedy, třeba na 50ce musí člověk je alespoň 64 km/h, aby něco přišlo. V poslední době jsem ale na několika místech (naposledy včera na ČT 1, kde bylo poměrně rozsáhlé pojednání na toto téma (včetně krátkého výstupu pana D-fense k této problematice) :) viděl, že přišlo i třeba za 58 km/h. Zajímalo by mě tedy, zda došlo ke změně v tomto směru a kolik je tedy ta tolerance nyní.

Pivko
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tolerance v Praze
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2015, 10:03:00 »

Já slyšel o toleranci 8 km/h.. tak právě těch 58 na 50.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 251
    • Zobrazit profil
Re:Tolerance v Praze
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2015, 10:06:17 »

...včera na ČT 1...

Neslo by to specifikovat nejak lepe, abych se mohl take podivat?
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Tolerance v Praze
« Odpověď #4 kdy: 01 Února 2015, 22:15:55 »

Co jsem odpozoroval, tak se v PRaze meri snad jen na jednom miste (krizovatka Skolska, u IP Pavlova, v obou smerech z centra/do centra), a i tam az tak asi od 80 km/h :D ale nevim. Mozna jsem jen na nejakem polo-blacklistu...
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Tolerance v Praze
« Odpověď #5 kdy: 01 Února 2015, 23:23:17 »

nevíme jak moc dobře měří mrázovka? a vůbec celá trať od mrázovky přes barranďák? moc rád se tam v pozdějších večerních hodinách, kdy neni moc provoz svezu, sice pod radarama se snažím jet tak jak mám, ale oni ty svině měří i mezi úsekama, u kterých sem celkem rychle kolikrát, naštěstí nic nepřišlo, jen jednou a od té doby nic, ale zas tak rychle sem asi nejel, ve směru na barranďák mám na rovince kolem třeba 120-160 (dle nálady a okolností) a před tou hnusnou drncavou zatáčkou už to vypouštím na kilo, devadesát.. pak pod radarem spořádaně, ale mezi nima ne, tak mě zajímá jestli někdo už má zmáklou toleranci zde? :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Tolerance v Praze
« Odpověď #6 kdy: 02 Února 2015, 02:08:49 »

Podle mě tolerance 58 km/h v obci vychází z následujících (mylných) úvah:

1) Tolerance běžných měřičů rychlosti, která činí 3 km/h pro rychlosti do 100 km/h
2) Překročení rychlosti v obci o méně než 5 km/h není bodovaným přestupkem (vyhledejte "§ 125c/1f) 4." zde: http://www.policie-cr.cz/bodove-hodnoceni.php)

3+5=8, s pomocí kalkulačky to zvládne úředník i městský policajt  ;)

Nechci zde rozvádět, proč jsou uvedené úvahy mylné, protože by toho orgány mohly zneužít k dalšímu utažení šroubů...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tolerance v Praze
« Odpověď #7 kdy: 02 Února 2015, 08:49:25 »

Já o těch 58 slyšel ještě když i překročení do 5km/h bylo bodované.

Asi bude důvod spíš že těch přestupků mají moc i takhle.
IP zaznamenána

skokypraha

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Tolerance v Praze
« Odpověď #8 kdy: 22 Září 2015, 21:39:16 »

Já mám dlouhodobě odzkoušeno v Mrázovce na tempomatu 83 kmh jako OK, ale za 84 už pruději
IP zaznamenána