30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků  (Přečteno 30301 krát)

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #45 kdy: 23 Ledna 2017, 00:49:44 »

No, otázkou je, jestli má smysl bodat do vosího hnízda. Já mám dojem, že voni to automaticky whitelistují a když vidí pobyt na úřadě, tak ani neposílaj obsílku.
Mám kamaráda s pobytem na úřadě a obsílky posílají. A bezdomovec to není ani zdaleka.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #46 kdy: 23 Ledna 2017, 08:22:53 »

A co z toho přesně mají když na 384 předchozích papírů nikdo nereagoval a ani na ty další nebude?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #47 kdy: 23 Ledna 2017, 09:03:54 »

Mají z toho, že se jim ty zásilky fikcí doručí a následně rozhodnutí nabydou PM, postupně pak uplynou i objektivní lhůty, kdy by se to ještě dalo nějak zvrátit (např. roční podle § 41(2) SprŘ). Pokud adresát je reálný bezdomovec, tj. bez majetku a zabavitelných příjmů, tak z toho úřad skutečně nemá nic (nepočítáme-li zvrácené metody, kdy jsou bezdomovci stíháni např. za maření rozhodnutí o zákazu pobytu a v x-tém kole i reálně do lochu odesláni, což je samozřejmě pro stát fiskálně ztráta, ale pro lokální zmrdnici win).

Pokud ale adresát není reálný bezdomovec a zároveň nefunguje v nějakém důmyslném stealth módu vůči státu (jako že vše má v zahraničí či v nějaké k němu nedohledatelné struktuře) a tím, že má adresu na úřadě, si myslí, že na někoho vyzrál, tak si to skutečně jen myslí. Exekutor si už jeho majetek bez větších problémů najde.

Je samozřejmě možné, že adresa na úřadě bude do jisté míry fungovat jako repelent a bude tam obecně chodit o něco méně zásilek, než kdyby šlo o adresu reálnou. Což ale neznamená, že by se o to, co už tam přijde, neměl adresát zajímat.
« Poslední změna: 23 Ledna 2017, 09:07:08 od hh »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #48 kdy: 23 Ledna 2017, 09:29:22 »

Exekutor už se dneska taky zdaleka tak nepředře, náklady stále stoupají zatímco odměny jim skrouhli…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #49 kdy: 23 Ledna 2017, 10:32:17 »

Z vlastní zkušenosti potvrzuji co píše hh, vzhledem k tomu že mám DS a bankovní účet tak adresa trv. pobytu nehraje roli, mám jí tam z důvodu že nechci nikomu sdělovat kde jsem osobně k zastižení (čekání fízlů před barákem až vyjedu autem, návštěvy fízlů doma za účelem předvedení apod.). Kolik mi chodí zásilek na ohlašovnu nevím protože mě to nezajímá ale než jsem měl DS šel jsem se tam jednou podívat zda mi něco nepřišlo, byla mi dána do ruky 15 kilová krabice s výzvama a dopisama celýho města (těch co maj pobyt na ohlašovně) a že se prej mám podívat, tak jsem to ani nezkusil a od tý doby jsem jednou za 14 dní zavolal na poštu zda tam něco nemám. Platím normálně i poplatky za odpad, nedlužím nikde nic. Je to celkem dobrý. Od tý doby co mám DS tak jsem naopak velice rád když mi tam něco pošlou pozemní poštou.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #50 kdy: 23 Ledna 2017, 11:03:04 »

Behemot: Chápu, že potřebujete mít poslední slovo, ale vsadit si vlastní majetek na to, že se exekutor nepředře ...

Aktuálně ventilované snížení odměn je jen divadýlko pro veřejnost. Exekuce zejména proti solventním dlužníkům vždy byly a i budou výhodným byznysem. Náklady s postupující elektronizací klesají. Exekutor má přímý on-line přístup do KN, jediným dotazem zjistí existenci bankovního účtu u libovolné tuzemské banky a obdobně se dostane i k dalším evidencím typu registr vozidel, plavební rejstřík atp. Dotazem na ZP, OSSZ a ÚP zjistí, zda a odkud máte nějaké příjmy, u podnikatelů si najde obchodní partnery. Reálné bydliště také většinou zjistí bez vyvinutí nějakého většího úsilí, obvykle tak, že některé z výše zmíněných institucí (pojišťovna, banka, zaměstnavatel, škola, úřad) sám povinný skutečnou adresu sdělil. A to vůbec neřeším, že při dnešní míře exhibice na sociálních sítí lze obvykle o majetku a poměrech povinného zjistit od stolu lecos i bez pravomocí, kterými exekutor disponuje. Tohle všechno vyřídí nějaká nepříliš dobře placená pracovní síla zvládající základní administrativu, řada dílčích agend zeména u větších úřadů půjde automatizovat.

Těch pár alternativních jedinců, kteří nejsou nemajetní a přitom jsou pro stát a jeho prodloužené ruce neviditelní, systém opravdu nevytrhne.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #51 kdy: 23 Ledna 2017, 11:08:56 »

A nemůže si bezdomovec založit datovku a dát ti přístup? To mi přijde jako vrcholná verze Helmuta.
Helmut existuje, je v registrech a při výzvě do datovky se ochotně přizná.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #52 kdy: 23 Ledna 2017, 11:13:01 »

Tak rovnou udělej provozovatele svýho auta bezdomovce jako to má jeden nejmenovaný pán z tohoto fora.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #53 kdy: 23 Ledna 2017, 11:33:23 »

Neni moc bezdomovcu co ma RP.

Medved: pres provozovatele urcite mate pravdu
« Poslední změna: 23 Ledna 2017, 11:48:21 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 926
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #54 kdy: 23 Ledna 2017, 11:39:00 »

fu> provozovatel motoroveho vozidla RP k nicemu nepotrebuje.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #55 kdy: 23 Ledna 2017, 12:10:18 »

Pokud by ochotný bezdomovec s datovou schránkou obsloužil více pirátů, ti by mu třeba mohli i pronajmout nějaký byt (samozřejmě by tam nebyl psán) a dávat mu i nějaké "kapesné", ne?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #56 kdy: 23 Ledna 2017, 13:13:13 »

Pokud by ochotný bezdomovec s datovou schránkou obsloužil více pirátů, ti by mu třeba mohli i pronajmout nějaký byt (samozřejmě by tam nebyl psán) a dávat mu i nějaké "kapesné", ne?
Hypotetický bezdomovec, co bude za úplatu provozovat několik vozů je sice ideální, ale to znamená, že to nemůže být úplná troska, ale někdo kdo má v pořádku doklady a umí normálně mezi lidmi fungovat. A pokud to tedy bude jakž takž fungující člověk, tak tímto si zcela uzavírá vrátka do normální existence. Bude mít na krku tolik pravomocných rozhodnutí a exekucí, že už nemůže nikdy nic oficiálně vlastnit a nikde pracovat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #57 kdy: 23 Ledna 2017, 13:56:43 »

Zato si muze zit z nekolika vozidel ((50--200)x(1000--2000) rocne), jako kral... pokud se neupije k smrti a nebude nosit moc hotovosti u sebe.
« Poslední změna: 23 Ledna 2017, 14:02:17 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #58 kdy: 23 Ledna 2017, 13:58:27 »

Kdyby se upil bylo by to ještě lepší ne? Mrtvola jako provozovatel  :D
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 032
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #59 kdy: 23 Ledna 2017, 14:07:53 »

Já bych byl spíš pro variantu bezdomovce s DS než bezdomovce jako provozovatele, to by komplikovalo např. následný prodej vozu.
IP zaznamenána