30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SŘ - údajný přestupek na nemocenské  (Přečteno 2682 krát)

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
SŘ - údajný přestupek na nemocenské
« kdy: 03 Ledna 2017, 11:02:51 »

Dobrý den,
zde na fóru jsem již několik let, v posledních měsících jen pasivně čtu a vzdělávám se, díky tomu se mi daří předcházet hrdelních zločinů v dopravě svých i mých přátel. Přesto na mě úřední šikana opět dosáhla, tentokrát v podobě zahájeného SŘ s ČSSZ ohledně údajného porušení režimu dočasně práce neschopného. Jedná se o člena rodiny, který nebyl údajně zastižen, do schránky byl údajně vhozeno Oznámení o provedené kontrole, které se ovšem nenašlo. Pak přišel doporučený dopis se záznamem o provedené kontrole, na základě kterého se osoba dostavila a byl s ní sepsán protokol O ÚSTNÍM JEDNÁNÍ, načež teprve přišlo oznámení o zahájení řízení. Z ofocených dokladů vidím několik pochybení, která by se dala namítnout (jako např. v Oznámení o zahájení SŘ rovnou na konci stanovená lhůta jednoho týdne pro vyjádření se k podkladům před vydáním R), ale rád bych svůj postup konzultoval s někým, kdo má také praktické zkušenosti než pouze mé, zde vyčtené.

UPDATE:
Proběhlo nahlédnutí do spisu, je v něm navíc pouze záznam o provedení kontroly, v němž je zajímavě stanovená lhůta k dostavení se na následující den ráno. Využijeme jako nepřiměřeně stanovenou lhůtu bez zákonných požadavků vztahujících se k předvolání dle SŘ + argument o chybějícím zavinění při neposkytnutí součinnosti. Bohužel se v tomto řízení nedá přistoupit k aktivnímu managementu délky řízení, jelikož po dobu řízení neběží promlčecí lhůta, takže hlavní cíl bude rozhodnutí sestřelit na procesních vadách v odvolání.

Anonymizované podklady v případě zájmu mohu nahrát, jelikož jde o živou kauzu a zájem dle očekávání nebude valný, tak jsem je stáhnul zpět. ;-)
« Poslední změna: 04 Ledna 2017, 18:34:35 od wit.cz »
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:SŘ - údajný přestupek na nemocenské
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2017, 10:23:53 »

Tak nakonec WIN. SO1 vydal rozhodnutí, že dávka náleží v plné výši. S tvrzením účastníka se už ani nezabýval.
IP zaznamenána