30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele  (Přečteno 617 krát)

DeN

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

S mým autem (FO) zaparkoval někdo z rodiny na plácku těsně u místa bydliště na sídlišti, podle KN jde o "zeleň - ostatní plocha". Auto ničemu nebránilo a nic neohrožovalo. Dostala jsem předvolání k podání vysvětlení od MP do datové schránky, jinak nic. Pročetla jsem fórum, ale pořád mi není jasné za nových podmínek, jestli je lepší odmítnout vypovídat nebo si jít nasypat popel na hlavu. Jde mi o to, abych tím strávila co nejméně času a zaplatila co nejmenší pokutu pokud nějakou. Mohlo by pomoci, že mám malé dítě, které nutně potřebovalo dopravit rychle domů a které pak nemohlo zůstat samo bez dozoru doma, takže auto bylo přeparkováno ihned jakmile to bylo možné? Podezření z přestupku zjištěno v jednu v
 noci. Díky za jakékoliv rady.
« Poslední změna: 16 Ledna 2024, 19:09:39 od DeN »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #1 kdy: 16 Ledna 2024, 19:13:56 »

S klidným svědomím ignorovat. Kdyby (nějakým omylem) ještě někdy něco přišlo tak to tady konzultujte.
IP zaznamenána

DeN

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #2 kdy: 16 Ledna 2024, 19:16:58 »

Ignorovat se mi to úplně nechce, prý to pak spadne do sprdele a to nechci, nechci se tím pokud možno vůbec zabývat... a co odstavení vozidla v nouzi nebo něco takového?
« Poslední změna: 16 Ledna 2024, 19:18:30 od DeN »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #3 kdy: 16 Ledna 2024, 19:30:27 »

Ignorovat. Počkejte, až se ozve úřad (pokud vůbec). A pokud se skutečně jedná o parkování na zeleni, tak to do sprdele spadnout nemůže.
IP zaznamenána

DeN

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2024, 19:57:49 »

Je to od městské policie ne od úřadu? A píšou tam, že pokud se nedostavím, můžou mě nechat předvést, to taky úplně není to pravé...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #5 kdy: 16 Ledna 2024, 20:17:51 »

Sama píšete, že to je od MP. Pokud si nejste jistá, nahrajte ten dopis sem (samozřejmě anonymizovaný).
IP zaznamenána

DeN

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #6 kdy: 16 Ledna 2024, 21:12:11 »

Ano, MP jako městská policie. A vy píšete, že nedělat nic a počkat jestli se ozve úřad, tak mě to zmátlo.
IP zaznamenána

DeN

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #7 kdy: 16 Ledna 2024, 21:20:49 »

tady, snad jsem to udělala správně, jsem nováček
« Poslední změna: 17 Ledna 2024, 09:51:42 od DeN »
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #8 kdy: 16 Ledna 2024, 21:56:30 »

Anonymizace není správně, v souboru je skrytý text schovaný pod obrázkem. K textu se může každý dostat klávesovými zkratkami Ctrl-A, Ctrl-C a pak vložit do notepadu Ctrl-V.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #9 kdy: 16 Ledna 2024, 23:02:54 »

...A píšou tam, že pokud se nedostavím, můžou mě nechat předvést, to taky úplně není to pravé...

Určitě vás nepředvedou. Bylo by to zbytečné, protože každý má právo dle LZPS odepřít výpověď. Toto jaksi zapomněli do poučení dát.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #10 kdy: 16 Ledna 2024, 23:08:37 »

tady, snad jsem to udělala správně, jsem nováček

Na základě špatné anonymizace, na kterou jste byla upozorněna. U svého příspěvku s přílohou dejte "změnit" a přílohu odstraňte. Pokud nemáte program na anonymizaci PDF, otevřete soubor jako obrázek a inkriminovaná místa začerněte, případně vygumujte. A nový soubor vložte.

MP jen straší. Zjednodušeně. Tím, že budete ignorovat výzvu k podání vysvětlení, využíváte svoje právo odmítnout podat vysvětlení, jelikož tím můžete sobě nebo osobě blízké přivodit stíhání. Toto právo máte zaručené ústavou.

V případě, že nemůžete kvůli této situaci spát. Můžete MP stručně oznámit (datovkou, doporučeným dopisem), že znáte řidiče, který měl v daný okamžik vozidlo řídit, ale odmítáte ho uvést, dle LZPS.

Ale stejně jako ostatní vidím v ignoraci nejvhodnější postup. Hlavně tam nechoďte osobně.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Veřejná zeleň Praha - parkování - předvolání provozovatele
« Odpověď #11 kdy: 17 Ledna 2024, 03:11:16 »

Pokud chcete (jako každá žena) mít vše přesně podle předpisů máte přesný a jasný návod zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.msg12125#msg12125
Použijte tento vzor: https://www.30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=1491.0;attach=1566  a doručte MP (podatelna,doporučený dopis, datová schránka, email se zaručeným podpisem)
« Poslední změna: 17 Ledna 2024, 03:14:00 od pk202 »
IP zaznamenána