30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha 7 - Parkování na fialové zóně  (Přečteno 3627 krát)

Hrebos

  • Příspěvků: 39
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« kdy: 25 Října 2023, 14:14:52 »

Ahoj, před časem jsem se náhodou dočetl, že se Praha rozhodla začít uplatňovat nesmysl s Fialovou zónou a že jim prý stačí jedna fotka. Jelikož jsem samozřejmě čestný a řádný občan vážící si pravdy a lásky, rozhodl jsem se, že SO vyzvu, aby situaci napravil a nezkoušel nějaké své WOO DOO HOO DOO KOO DOO praktiky na čestných lidech a buď řádně dokumentoval přestupky, jak se sluší a patří na správný správní orgán, nebo ať se na to vykašle. Uvidíme, zatím sem přikládám výzvu, kterou jsem jim zaslal, kdyby se někdo chtěl případně inspirovat. Budu informovat o vývoji a budu rád, když mi sdělíte své názory, jakou šanci podle Vás proti SO mám. Děkuji za možnou inspiraci zde pro tuto výzvu. Držte palce  ;D ;D


Edit
Jakmile se situace vyvine, informuji zde o účelu této výzvy. Mám toho víc a chci vidět, jestli se SO vůbec bude tímhle zabývat. Třeba si řeknou ze 4 stránkování esej jim za to nestojí a nechaj to vyhnít rovnou, ale mám tam na ne připraveny další drill s faktickou skutečnosti, dokonce protiprávně odmítli nahlédnutí do spisů formálně udělali plno chyb a ještě na ne čeká řekneme certik v krabičce. Ale účel takhle složité výzvy vč. Její formy je, aby se na to vysrali a radši brali od ovcijášů. Ale trochu mám chuť to radši zaplatit a riskovat a pokud se mi nevyjádříte, poslat na ně opatření proti nečinnosti, kdyby náhodou chtěli do vyhnití, aby se prostě museli přiznat.
« Poslední změna: 25 Října 2023, 17:26:32 od Hrebos »
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2023, 14:28:03 »

špatně anonymizováno
« Poslední změna: 25 Října 2023, 14:46:21 od Hugo »
IP zaznamenána

Hrebos

  • Příspěvků: 39
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #2 kdy: 25 Října 2023, 14:32:56 »

Upraveno, PDF by už nemělo jít odanonymizovat a pro velký úspěch ještě jednou. Teď už to 100% nepůjde
« Poslední změna: 25 Října 2023, 14:42:52 od Hrebos »
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2023, 14:47:13 »

trochu neohrabaně používáte pojmy parkovat, stát, zastavit a zastavit vozidlo. A v příloze zcela špatně. Pravděpodobně jste měl na mysli, že (ne)stálo=(ne)parkovalo. A jednalo se buď o zastavení nebo zastavení vozidla.

Původně to byla editace mého příspěvku, ale po Vaší odpovědi jsem ho dal jako nový.
IP zaznamenána

Hrebos

  • Příspěvků: 39
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2023, 15:13:23 »

Je to myšleno tak, že z fotodokumentace plyne skutečnost, že vozidlo na daném místě zastavilo nebo stálo. Ale není možné z ní usuzovat, že vozidlo parkuje=neparkuje. A zastavit ani stát v daném úseku zakázáno není. Protože jedna fotka prokazuje pouze fakt zastavení nebo stání, nikoli parkování. A tím je to konec.
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2023, 21:58:12 »

Stále v tom máte zmatek. Stát=parkovat.
IP zaznamenána

Hrebos

  • Příspěvků: 39
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2023, 15:12:59 »

Tak jsem marně zkusil po dobrém na orgána a bohužel. Dokonce mi odpověď na výzvu, kde jsem se snažil vyvrátit přestupek řidiče přišla druhý den. Musím přiznat, že takhle express jsem snad nekomunikoval nikdy :-D Tady je odpověď a až zašlu zítra v 17:31 odpověď, pošlu sem taky. Řízení je zatím ve fázi výzvy, účelem té mojí bylo zabránit jim v zahájení řízení. No uvidíme. Přijde mi fakt funny, jak už prostě ještě aniž cokoli tak ví, že pošle příkaz :-D
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #7 kdy: 26 Října 2023, 15:40:24 »

Co přišlo v minulosti? Nějak mi tam chybí poučení.
IP zaznamenána

Hrebos

  • Příspěvků: 39
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #8 kdy: 31 Října 2023, 17:49:38 »

Aby tedy byl celý případ kompletní.

10.9.23 - Hrdelní zločin se údajně stal
22.9.23 (vyzvednuto téhož dne) - doručena Výzva k uhrazení částky
25.9.23 - zaslána žádost o dálkové zpřístupnění spisu
25.10.23 - osobně na podatelně podána výzva k odložení věci
26.10.23 - (OPRAVDU do jednoho dne) odpověď na výzvu
28.10.23 - podání vůči ouřadu
31.10.23 - doručeno potvrzení o stížnosti

A o co mě teda vlastně jde. Jelikož orgán odmítl věc odložit, postupoval jsem podle popisu ve výzvě (a podle legendy) a podal stížnost atd. nyní dorazilo potvrzení o přijetí stížnosti (třeba se ÚKIS - útvar kontroly inspekce a stížností, shodne se mnou, že postup je protizakonný a bude, ale asi marná naděje).

Celé to nyní směřuji k tomu, že jelikož se nestal čin řidiče (materiální, právní, skutkový) protože se samozřejmě jedná o jednofotkový byznys s fialkou. Vystřelil sem zatím toto. V záloze je samozřejmě ještě nálož procesních dobrot, jelikož SO si vybral složitější náročnější a nákladnější řízení, místo aby uposlechl výzvy a věc jednoduše odložil.

A teď k pár zajímavostem, které se mi tu ještě v průběhu věci objeví. Po pár hovorech s ouřadnicí, jejím vedoucím a pár návštěvách (nahrávaných samozřejmě) jsem se dozvěděl, že:
  • Úřad má od magistrátu zakázáno posílat spisy datovkou, i když je mají v elektronické podobě a tedy argument, že by to znamenalo neúměrné úsilí je lichý.
  • Na úřad není možné jen tak zajít v úředních hodinách a uplatnit svá práva. Prostě to odmítnou. Musím se objednat a to cca. 14 dní dopředu.
  • Nahlédnutí do spisu nemá protokol, nebyl potřeba.
  • Oprávněné osoby jsou všichni zaměstnanci oddělení přestupků. Přesto to mohu řešit jenom s jedním!
  • Paní Novotná ve výzvě umí jen zasílat výzvy, neumí řešit správní řízení
  • Postup mých údajů je, (TSK vyfotí, předá MP, MP zpracuje a pošle jakési soukromé firmě najaté MČ Praha 7, tato firma připraví spis, oprávněné osoby(proto jich je tolik) a ta to teprve předá MČ.
  • V místě se parkovací automat nenachází, pouze informační panel
A mnoho dalšího.

Takže vzhledem k tomu všemu bude asi dost zajímavý se jim v tomhle jejich pochybném byznyse trochu ponípat. Já samozřejmě počítam s tím, že SO1 asi není ten, u koho vyhraju. A jsem ready jít až k soudu. Už pro tu srandu.

Co myslíte, je tam nějaká naděje na spravedlivý proces nebo to prostě po ohnutí předpisů protlačí?

Edit1. podání nebylo správně anonymizováno, dodám obratem

Edit2. správně anonymizované dodáno

Edit3. dopsaný seznam zjištěných dobrot
« Poslední změna: 31 Října 2023, 18:30:43 od Hrebos »
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #9 kdy: 31 Října 2023, 17:52:39 »

Na úřad netřeba se objednávat, není to odborný lékař. Je na to judikát zde nedávno zmiňovaný.
IP zaznamenána

Hrebos

  • Příspěvků: 39
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #10 kdy: 31 Října 2023, 17:59:24 »

Na úřad netřeba se objednávat, není to odborný lékař. Je na to judikát zde nedávno zmiňovaný.
Děkuji za radu, mám tím pádem další procesní dobrotu ve jménu pravdy a lásky proti lži a nenávisti správních orgánů vůči řidičům  :)
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #11 kdy: 31 Října 2023, 20:11:48 »

Tedy buď můžete pokračovat ve svém postupu nebo 9.11.2023 sdělíte úřadu jméno řidiče (klidně svoje).
A následně sem dáte pamflet, který Vám úřad pošle.

IP zaznamenána

ifka

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #12 kdy: 01 Listopadu 2023, 16:04:49 »

Na IP 13c se nesmí ani stát ani zastavit (bez uhrazení poplatku). To je celkem jasné už ze značky.
IP zaznamenána

Hrebos

  • Příspěvků: 39
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #13 kdy: 01 Listopadu 2023, 16:45:25 »

Na IP 13c se nesmí ani stát ani zastavit (bez uhrazení poplatku). To je celkem jasné už ze značky.
Podle čeho tak soudíte? Já jsem o tom žádnou zmínku v zákoně nenašel.
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel

Hrebos

  • Příspěvků: 39
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7 - Parkování na fialové zóně
« Odpověď #14 kdy: 02 Listopadu 2023, 23:40:53 »

Tedy buď můžete pokračovat ve svém postupu nebo 9.11.2023 sdělíte úřadu jméno řidiče (klidně svoje).
A následně sem dáte pamflet, který Vám úřad pošle.
Děkuji, přemýšlel jsem, že bych jim to trochu protáhl pomocí sebe jako řidiče. Jen se tedy ještě zeptám, jak jim potom řeknu, že jsem to vlastně nebyl? Aby mě neřekli, udal jste se sám, jak že jste to nebyl?

A ještě, není v novele, že když běží řízení s řidičem, nepočítá se lhůta provozovatele? Tím pádem lapália s řidičem nemá jakoby krom kočkování smysl. Chápu to dobře?
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel