30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd  (Přečteno 3993 krát)

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil

ahoj všichni,
tuhle stránku jsem našel pozdě, ale důležité, že něco takového existuje.

jeden střelec obdržel od městské části Praha pozdrav v hodnotě 500kč, že jako fyzická osoba se dopustila přestupku, porušila povinnost stanovené v obecně závazné vyhlášce obce, a to parkování ve veřejné zelení na pozemku parc. 1780/1 v k.ú. Žižkov, v ulici Sauerova, hned vedle vlevo od střelnice kapslovna, čím jsem porušil ustanovení §2 písm a vyhlášky hl. m. Prahy 6/2001 Sb. o ochraně veřejné zeleně. Běží mi teď lhůta 8 dní, kdy mohu podat odpor. Co mě štve, kde jsem parkoval, je bývalý vjezd do bunkru, kde je vysypaný štěrk a pak dlažební kostky, patrně to byl vjezd k bunkru, vybudovaný za studené války 50 až 80. léta minulého století.
https://www.google.com/maps/@50.0845837,14.4621789,3a,75y,324.34h,67.2t/data=!3m7!1e1!3m5!1sAF1QipON_klZbOq2Ca7kiO1p_fYVvUbuffX34kkJhXuJ!2e10!3e11!7i7680!8i3840?entry=ttu
===
Střelec ještě neměl zkušenosti a ve sví naivitě a možná i z toho že se lekl, tak se přiznal s tím, že se domnívá, že dle povahy podloží (štěrk, dlažební kostky) se jedná o možnost zaparkovat. jednoduše řečeno, kdyby tam nebyly dlažební kostky, ani bych se nepokoušel zaparkovat.
dotaz zní, jestli má význam podat odpor a pak trvat na své pravdě, protože v obdržené výzvě (původně tex byl zápis) je v rozporu co střelec uvedl. Ve výzvě "jak vyplývá z pořízené fotodokumentace policejního orgánu, předmětné vozidlo se nacházelo na ploše, která je vyštěrkovaná a částečně tvořena zeleným porostem". Není pravda, protože část auta stála na dlažebních kostkách. Onen porost je vysoký plevel, který roste jak se mu zachce....
V argumentaci ještě uvedli, že daná parcela je vedená jako ostatní plocha s využitím pozemku zeleň, což je součástí parku Vrch svatého Kříže. Že střelec musí mít povolení od vlastníka pozemku pro vjezd a parkování městské části Prahy. Z ustanovení §25 odst. 6 písm c4) zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích, jsou zřizovaná vyhrazená parkovací místa, kde je možné parkovat, nikoliv v zeleni. A že dle ustanovení §4 odst. 2 zákona o přestupcích může vyfasovat pokutu až do 100 tisíc kč. Přitom v email komunikaci střelec uvedl, že auto bylo zaparkované tak, aby nezasahovalo do příjezdové komunikace ke střelnici kapslovna.

střelec děkuje za radu.



« Poslední změna: 30 Října 2023, 17:43:34 od suhaj »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2023, 21:26:21 »

Bylo zbytečné udat sebe. Stačilo odmítnout podat vysvětlení.
O stání na zeleni, je tady napsáno dost. Stačí hledat.

Pro inspiraci: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=10595.0
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2023, 21:43:41 »

Proto střelec napsal, že tuhle stránku našel pozdě... jednou střelec stal vysloveně na zeleni, trávě, pak jsem si nasypal popel na hlavu a pokutu mu odpustili. Holt, závisí to úředníka, jak se k tomu postaví. Střelec byl zklamaný z výsledku. Myslel, že když bude reagovat promptně a bude plně spolupracovat, tak se to uzavře odložením a je to. Ale holt, tahle městská část Prahy má asi jiné zadání od svých šéfů....
Taky střelec prošel všechny vystavené příspěvky a danou situaci, ale nic nenašel stejné....
« Poslední změna: 30 Října 2023, 17:45:48 od suhaj »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2023, 22:06:23 »

Tak to se poucite podruhe, potreti a pak, treba...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2023, 22:29:57 »

Klid, to je velice pravděpodobně předem vyhrané.

Nahrajte nám sem v anonymizované podobě relevantní lejstra, koukneme se na to.

Ale hlavně: Kdy (a jak) byl doručen (pozor na fikci doručení) ten pozdrav na 500 Kč (a co to vlastně bylo)?
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #5 kdy: 25 Října 2023, 09:22:07 »

potřebuji poradit s nahráním fotek. když kliknu na ikonu vložit obrázek, tak mi vloží text "v hranatých závorkách img /img". Zkoušel jsem 3 různé prohlížeče, dělají to všechny. zkoušel jsem taky přetáhnout obrázek do tohoto okna, nejde to. děkuji za radu.
« Poslední změna: 25 Října 2023, 09:28:10 od suhaj »
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #6 kdy: 25 Října 2023, 09:39:57 »

[img] se používá pro vložení obrázku  z jiného serveru.

Co třeba připojit obrázek jako přílohu?
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #7 kdy: 26 Října 2023, 19:36:14 »

Nějaká rada? nebo je to definitivně v pase......
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #8 kdy: 26 Října 2023, 19:41:29 »

Podejte včas odpor.

Co předcházelo tomu příkazu? Na co přesně jste reagoval udáním sebe? Nahrajte sem i ty ostatní podklady. A raději do nového příspěvku, editaci starých lze jednoduše přehlédnout, to se stalo i mně.
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #9 kdy: 26 Října 2023, 20:01:34 »

v příloze foto komunikace.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #10 kdy: 26 Října 2023, 20:03:04 »

Už jsem si ten příkaz přečetl důkladněji. Pokud stíháte podat včas odpor (pozor na fikci doručení), tak je to předem vyhrané.

Přiznání v rámci podání vysvětlení (před zahájením řízení) ničemu nevadí a je naopak často užitečné. Viz např. Zábor a půjčené auto Brno-Líšeň a nebo Brno - zeleň.

Navíc zábor nelze sprdelizovat, takže nemůžou ani na provozovatele.

edit: A příště se s těma kurvama vůbec nevybavujte.

edit2: Pokud jste se přiznal jen prostřednictvím obyčejného e-mailu bez uznávaného elektronického podpisu, tak jste se vlastně ani nepřiznal.
« Poslední změna: 26 Října 2023, 20:08:41 od Číkus »
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #11 kdy: 26 Října 2023, 22:33:07 »

co se týče identifikace, tam to je již jednoznačné - bylo tam foto OP a pak přišla zpráva do DS dne 20.10., 8 dní začíná následující den, t.j. 21.10., doba hájení končí 28.10. Jelikož je to sobota, tak možnost poslat ještě v pondělí 30.10.
střelec prošel odkazy (výživné čtení), takže v shrnutí:
1, k zdůvodnění pokuty se odvolávají na porušení vyhlášky o ochraně veřejné zeleně - tím pádem nehrozí nic pro provozovatele vozidla a ani mě nehrozí udělení bodů do řidičského registru (logicky, stále jsem mimo pozemní komunikaci).
2, podám odpor blank.
3, určitě pak dorazí předvolání. Co dál, co je potřeba uvést, aby to bylo WIN? 

p.s.: souhlasím, příště střelec bude postupovat úplně jinak. očidividně jim jde o plnění městské kasy. ten příjezd je i ku střelnici, kde auto se zastavilo.
« Poslední změna: 30 Října 2023, 17:49:52 od suhaj »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #12 kdy: 26 Října 2023, 22:44:06 »

Nejde o identifikaci. Podání učiněné obyčejným e-mailem bez uznávaného elektronického podpisu se nepočítá, pokud není následně potvrzeno (§ 37(4) SprŘ).

1. V podstatě správně, ale já bych tu definici mírně otočil: Nejde o přestupek dle ZPPK (nehrozí body ani zápis do registru řidičů), který by bylo možné sprdelizovat (nehrozí postih ani provozovateli).
2. Ano, odpor podáváme zásadně bez odůvodnění a argumentace.
3. Něco ve smyslu: Nemáš žádný důkaz, táhni do prdele ruská lodi!
IP zaznamenána

suhaj

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #13 kdy: 29 Října 2023, 10:41:59 »

zdravim, jak jsem přešel další případy, v některých se odvolávali na pasport komunikace. V mém případě se dá použít něco?
Zároveň čekám, že jakmile podám odpor, dorazí list na termín na správné řízení. Jaké důvody mohu použít?
a, mohu použít argumentaci, že zpěvněná plocha, případné příjezd pro vojenský objekt není zeleň?
b, jiný relevantní argument.
co se týče identifikace, tam to je již jednoznačné - poslal jsem sken OP přes email, na základě kterého přišlo do mojí datové schránky rozhodnutí o přestupku....
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:stání ve veřejné zeleni - zpevněná plocha bývalý vjezd
« Odpověď #14 kdy: 29 Října 2023, 10:54:31 »

Kolega Číkus naprosto zřetelně píše, proč to není jednoznačné. Je to ta věta o podání učiněném obyčejným emailem.
Píšete o "zápisu", do kterého jste něco uvedl - o jaký dokument a obsah se jedná?
IP zaznamenána