30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy  (Přečteno 3148 krát)

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« kdy: 28 Března 2019, 16:14:35 »

https://www.novinky.cz/auto/500878-poprava-kuzelu-policiste-na-okruhu-trenuji-vysokou-skolu-rizikove-jizdy.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Experti v honění dostali další trénink.

Citace
„Je to pilotní projekt, který se bude následně hodnotit a po jeho skončení by takové kurzy měli absolvovat nejen řidiči zásahovek a dálničních hlídek v republice, ale chtěli bychom, aby jimi prošli i policisté kteří slouží a často jezdí na obvodech,” doplnil ředitel. Pro zachování získaných dovedností by podle instruktora měli řidiči takový kurz nejméně jednou do roka opakovat.

Jihomoravský kraj zadotoval trénink částkou 600 tisíc Kč. A nejméně jednou do roka opakovat.

To bude vejvar, takhle se utrácí peníze daňových poplatníků  :)
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #1 kdy: 28 Března 2019, 16:46:36 »

Zrovna tohle bych jim schvalil.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #2 kdy: 28 Března 2019, 18:04:02 »

Včera jsem jel po D1 kolem Vyškovského letiště a nejspíš se tam konala podobná akce. Plno kuželů, aut, opicajtů a dalšího podobného materiálu.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #3 kdy: 28 Března 2019, 23:32:21 »

Z clanku jsem nepochopil proc je pri tom nutny mit zapnuty majaky. Asi to pridava skills.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2019, 05:49:52 »

Zvýšení adrenalinu?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2019, 07:55:34 »

Pozitivum je, že neměli čas škodit na silnicích a provádět kontrolní kontroly.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #6 kdy: 29 Března 2019, 08:16:01 »

pokutobijec - To si jako myslíte že byly někde na “školení” a kvůli tomu se snížil počet hlídek v terénu? :o
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #7 kdy: 29 Března 2019, 08:43:54 »

pokutobijec - To si jako myslíte že byly někde na “školení” a kvůli tomu se snížil počet hlídek v terénu? :o
Počet policistů v ČR je dostatečný, ale počet superbů je konečný, ne? Pokud by nebyla auta na okruhu, tak aby asi někde konali jinou, záslužnější činnost ne?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #8 kdy: 29 Března 2019, 08:55:37 »

Místo měření z auta můžou měřit u pangejtu s trojnožkou, včem je rozdíl?
IP zaznamenána

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #9 kdy: 29 Března 2019, 08:57:48 »

Místo měření z auta můžou měřit u pangejtu s trojnožkou, včem je rozdíl?
Je to jen domněnka, ale myslím když se superby uplatňují především u dálniční policie, tak v době školení je nezastoupí civilní oktávky nebo běžná, olepená služební vozidla.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #10 kdy: 29 Března 2019, 09:08:31 »

Já je častěji potkávám stát na výpadovkách do/z měst. Ale ta celková představa že jsou fízlové někde na “školení” a neotravujou je imho mimo, nejen že je zastoupěj “kluci kolegové” ale ty co jsou na “školení” jsou placený taky. Takže blbečkové si hráli na pískovišti se superbama, pálili litry nafty a pneumatiky a ještě za to byly placený, celkový efekt je nula, co je na tom pozitivního? Pokud by místo tohoto nesmyslu to byl třeba kurz slušného chování tak bych asi nebyl proti.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #11 kdy: 29 Března 2019, 10:21:21 »

No on to zas až takový problém z mého pohledu není. Pořád lepší, když policajt bude umět lépe řídit v situaci, kdy jde o průser a bude potřebovat fakt spěchat, než když moc umět řídit nebude a něco přitom nabourá, někoho nechtíc usmrtí..

Tak rok nebo dva dozadu jsem měl zajímavou diskusi s policistou, který mi vyprávěl (kupodivu v uvolněné náladě a s naprostým klidem, navzdory tomu, že jsem mu předtím na tříkilometrové serpentinové erzetě naložil 45 sekund autem s míň jak polovičním výkonem), že ho mrzí, že řadový policajt neabsolvuje žádný výcvik řízení auta a dálniční stíhači si přitom lítají na okruhu s instruktory.
Nikdo mu nikdy neřekl, že se má nabržďovat před zatáčkou, co to je ideální stopa, jak funguje apex atd. a přitom nezřídka potřebuje jet "co to dá", ale limitují ho jeho řidičské schopnosti..

(edit: na majákách mě nehonili, jen se mě snažili dohnat asi ke kontrolní kontrole :D a našli mě u Svatého Jána pod Skalou zaparkovaného a opřeného o kapotu kouříc cigaretu a smějícího se, načež první jejich věta byla "co v tom máte za motor" a ani na doklady nedošlo)
« Poslední změna: 29 Března 2019, 10:23:57 od dj-bobr »
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #13 kdy: 29 Března 2019, 10:33:55 »

No jo, ale člověk si to fakt musí aspoň trochu bezpečně vyzkoušet, než se to začne prakticky učit až v terénu..
(popravdě já se naučil "řídit" fakt až na okruzích a v rámci rally tréninků, ač teorii jsem načtenou dávno měl)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Policisté trénují vysokou školu rizikové jízdy
« Odpověď #14 kdy: 29 Března 2019, 10:42:43 »

Ono k získání slušného náskoku někdy stačí jedna zatáčka, třeba v Brně sjezd 270° pod most od Bystrce do Žabovřesk nebo v Praze Motole nájezd z Plzeňské na most směr Butovice.
IP zaznamenána