30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Možné překročení rychlosti  (Přečteno 3916 krát)

Chapon

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[?] Možné překročení rychlosti
« kdy: 12 Června 2016, 08:39:37 »

Zdravím,

včera jsem možná byl změřen policií na úseku, kde je za zatáčkou dlouhá rovinka a na jejím kraji zvýšení rychlosti z 50 na 70km/h. A právě kousek za tou 70kou stáli. Jel jsem bohužel tachometrových 76 a když jsem si jich všiml, tak jsem to zadupl na 66. Problém asi bude, jestli to měli namířené na ten úsek, kde ještě platí 50 :-( Nicméně mne nezastavili ani tito ani žádní další na trase. Mohu se zeptat, kdyby to opravdu dopadlo špatně, zda jsou schopni určit řidiče, nebo zda přijde výzva, abych řekl, kdo řídil? Problém je, že mi zbývají jen 2 body a i menší překročení by bylo hodně špatné. Klidně to svedu na osoby bízkou a zaplatím pokutu, hlavně mi jde o ty body. Děkuji.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Možné překročení rychlosti
« Odpověď #1 kdy: 12 Června 2016, 10:42:06 »

počkejte až co Vám přijde. Vyzvedněte poslední den lhůty, naskenujte, anonymizujte a hoďte to sem. Zatím se zbytečně plašíte…
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Možné překročení rychlosti
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2016, 11:12:27 »

Měl-li jste na 70 na tachometru 76, zbytečně jste brzdil. Nic nepřijde. Je to nicméně vhodné připomenutí, že by bylo vhodné nastudovat si základy z tohoto fóra.
IP zaznamenána

Chapon

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Možné překročení rychlosti
« Odpověď #3 kdy: 12 Června 2016, 11:56:26 »

Děkuji, jde mi hlavně o to, jestli ten radar nenamířili na ten úsek před 70km/h, kde je 50km/h a tolik jsem nejel :-( A omlouvám se za plašení, ale já s těmi zbývajícími body jsem vystrašený už jen když jedou okolo :-( A tedy dle fotky mne poznat nemohou, pokud mne nestavili a nelegitimovali?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Možné překročení rychlosti
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2016, 12:16:06 »

Nemají šanci vám body sebrat, když se nepřiznáte, navíc vás určitě ani nezměřili. A jak psal Jenyk, nastudujte si toto fórum a neplaťte příště bloky. ;-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Možné překročení rychlosti
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2016, 12:23:04 »

Pokud vás nezastavili, nejspíš nic nepřijde. Kdyby jo, stačí se nepřiznat. Nejde z toho udělat správní delikt provozovatele (nešlo o automatické měření). I kdyby byla nějaká fotka a zkoušeli vám ten přestupek přišít (krajně nepravděpodobné), pravděpodobně by se to dalo rozbít na tom měření v blízkosti hranice mezi 50 a 70 (nejspíš ani nebude možné s jistotou prokázat, že změřeno bylo ještě na 50, a i pokud ano, tak by to byla zjevná šikana a neexistující materiální aspekt).

No a i kdyby to přes to všechno směřovalo k rozhodnutí o vině, tak stačí řízení zdržovat do okamžiku nejbližšího odečtu 4 bodů.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Možné překročení rychlosti
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2016, 13:51:12 »

IP zaznamenána