30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost do 20km/h, laserem s obsluhou, nezastaven  (Přečteno 3136 krát)

Rou

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Rychlost do 20km/h, laserem s obsluhou, nezastaven
« kdy: 31 Května 2016, 10:36:04 »

Dobrý den všem,
prvně se chci přidat k armádě poděkování za Váš výborný web, jeden si díky Vám nepřipadá tak odevzdaně při komunikaci s úřadem.

Ale k věci. Změřili mě laserovám měřákem (ne trojnožka, policajt jej držel v ruce) ve čtyřicítce, jel jsem zruba šedesátkou tachometrovou, takže reálně méně. Z letargie mě probralo blýsknutí, nejspíš jak mě fotili. Hned jak jsem si to uvědomil, hodil jsem blinkr a odbočil do vedlejší ulice, tudíž mě neměli příležitost zastavit.

Našel jsem tady spoustu situací, kdy byl někdo změřen automatickým měřením a samozřejmě nezastaven, nebo změřen klasicky ručně jako já, ale zastaven. Pokud jsem takové vlákno přehlédnul, stačí link.

Otázka, co mám očekávat? Budou postupovat jako by mě změřili automatem a dostanu výzvu?
Předem díky za odpověď.
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost do 20km/h, laserem s obsluhou, nezastaven
« Odpověď #1 kdy: 31 Května 2016, 10:47:11 »

Udělal jsi to dobře. Neočekávej nic a pokud náhodou ano, tak na to sprdel prostě nenašroubujou, takže stačí odepřít výpověď.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost do 20km/h, laserem s obsluhou, nezastaven
« Odpověď #2 kdy: 31 Května 2016, 10:51:33 »

Očekávat lze leccos, od toho, že se nic nestane, přes pozvánku k podání vysvětlení až po odpustek. Já bych na to v klidu zapomenul a netrápil se tím, dokud doopravdy něco nepřijde.  ;)
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Rou

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost do 20km/h, laserem s obsluhou, nezastaven
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2016, 08:08:23 »

Díky za odpovědi. Budu optimista, budu věřit že to nebudou chtít řešit.
Ale co jsem tady tak vyčetl, tak bych neměl být postižitelný.
Na odpustek nereagovat, na výzvu k podání vysvětlení odepsat, že odmítám v této věci vypovídat dle odstavce 1 § 60 zákona 200/1990.
Mohli by mi znepříjemnit život tvrzením, že to bylo automatizované měření, pak bych se ale bránil.
Prozatím díky, další případný vývoj budu hlásit.
IP zaznamenána