30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Rychlost na dálnici 50+ polcam  (Přečteno 5569 krát)

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #15 kdy: 07 Května 2016, 08:06:20 »

No nevím (začátek/konec).
1. meření 179/162
2. měření 224/221
Když je začátek větší, než konec, tak ho snad nedojížděli, ale on ujížděl. Zoom během měření neměnili, až poté.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #16 kdy: 07 Května 2016, 11:43:05 »

Argumentoval bych takto:

Obviněný nerozporuje, že rychlost překročil. Ovšem rozporuje přesné měření. Polcam neměří rychlost obviněného, ale vlastní rychlost policejního vozu. K dopočtení přesné rychlosti obviněného by bylo nutné změřit vzdálenost mezi vozidly za začátku a na konci měření.
Odhadování vzdálenosti z obrazového záznamu je za prvé neprokazatelné a za druhé neověřitelné. Obecní úředník není proškolen v metrologii a nezná všechny souvislosti měření rychlosti. Proto jsou jeho úvahy nutně amatérské a neprofesionální.
Obviněný může je dost dobře rychlostí nikoli 189kmh ale 185kmh, což po korekci měření 0,97 dává rychlost 179.45, která již spadá do nižží sazby. Správní orgán je tedy povinen prokázat ověřitelným a pžezkoumatelným způsobem, že obviněný jel právě uvedenou rychlostí a nikoli rychlostí jen nepatrně nižší. Zatím prokázal jen rychlost policejního vozidla.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #17 kdy: 07 Května 2016, 23:20:59 »

No nevím (začátek/konec).
1. meření 179/162
2. měření 224/221
Když je začátek větší, než konec, tak ho snad nedojížděli, ale on ujížděl. Zoom během měření neměnili, až poté.
Safra no jo, už jsem byl večer "vyjetej". Sorry
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #18 kdy: 08 Května 2016, 01:09:07 »

A co argumentovat tím, že obviněný se zařazoval do pravého a znovu předjížděl (kličkoval), tudíž ujel větší vzdálenost než policejní vůz, tudíž je jeho průměrná rychlost nižší než policejního.
IP zaznamenána

Nabel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #19 kdy: 08 Května 2016, 12:26:58 »

Argumentoval bych takto:

Obviněný nerozporuje, že rychlost překročil. Ovšem rozporuje přesné měření. Polcam neměří rychlost obviněného, ale vlastní rychlost policejního vozu. K dopočtení přesné rychlosti obviněného by bylo nutné změřit vzdálenost mezi vozidly za začátku a na konci měření.
Odhadování vzdálenosti z obrazového záznamu je za prvé neprokazatelné a za druhé neověřitelné. Obecní úředník není proškolen v metrologii a nezná všechny souvislosti měření rychlosti. Proto jsou jeho úvahy nutně amatérské a neprofesionální.
Obviněný může je dost dobře rychlostí nikoli 189kmh ale 185kmh, což po korekci měření 0,97 dává rychlost 179.45, která již spadá do nižží sazby. Správní orgán je tedy povinen prokázat ověřitelným a pžezkoumatelným způsobem, že obviněný jel právě uvedenou rychlostí a nikoli rychlostí jen nepatrně nižší. Zatím prokázal jen rychlost policejního vozidla.
Tak nějak bych to taky viděl. Zároveň  si myslím, že se s tím madam při rozhodnutí nevypořádá, což se bude dát použít při odvolání. Pomohl by mi prosím někdo se sepsáním vyjádření? Nenašel jsem žádný vhodný vzor. Případně rád využiju služeb nějakého zástupce. Díky za rady a nápady.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #20 kdy: 08 Května 2016, 13:05:05 »

Velmi podobný případ jsem už vyhrál i u soudu: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2406.0. Víc podle mého názoru nepotřebujete. Domnívám se, že tato argumentace je použitelná víceméně universálně na všechna měření provedená PolCamem.
IP zaznamenána

Nabel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #21 kdy: 10 Května 2016, 22:35:24 »

Mohl byste mě trochu nakopnout? Pročetl jsem si to a vidím tam poněkud odlišnou situaci. Na Vás evidentně najížděli a zároveň tam došlo k výslechu pachů, který se jim moc nepovedl, což Vám evidentně pomohlo. Jediné použitelné mi přijdou body 15 a 16, které se zabývají neprokazatelností správnosti měření. Mohl byste se podělit, jak jste argumentoval při SŘ? Upřímně absolutně netuším, jak to vyjádření napsat :-(
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #22 kdy: 13 Května 2016, 21:31:33 »

Proc to delat nelegalne a tak slozite? at Vam soudruzka nahraje video ve znamem formatu ... jinak Vam znemoznuje se seznamit s dukazem.
Toto je první krok - požádat SO o běžný formát a pokud ho vůbec někdy dodá, až pak argumentovat věcně. v ždáném případě nepřipustit, že se Vám to podařilo přehrát. Inspirace https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3007.msg29049#msg29049, SO nedokázal dodat video v běžném formátu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Nabel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #23 kdy: 15 Května 2016, 19:45:43 »

Ona mi na to CD vypálila i program (Polcam player), ve kterém se to dá přehrát. Jeho instalátor je teda v polštině, což mě zarazilo. Takže zítra odesílám vyjádření, že chci dodat video v běžném formátu nebo instalátor přehrávače v českém jazyce. Budu informovat, jak to dopadlo :-)
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #24 kdy: 15 Května 2016, 22:20:59 »

Mozna by nebylo od veci si zkusit (napr. pres informacni zakon) zjistit, jestli maji pravo na sireni toho prehravace. Potom pripadne rovnou obratem na daneho urednika podat trestni oznameni pro podezreni z poruseni autorskeho zakona. To by nasledne navic bylo jeste docela dobrym duvodem pro podjatost.
IP zaznamenána

Nabel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #25 kdy: 03 Června 2016, 17:35:55 »

Ahoj, tak mi včera místo požadovaných důkazů přistálo ve schránce rovnou rozhodnutí s tím, že můj požadavek nebyl opodstatněný. Rozhodnutí přikládám. Nahrála mi paní na smeč nebo je to z jejich strany ok? Každopádně nemám jasno v těch lhůtách. Těch 15 dní na odvolání mám ode dne, kdy jsem to převzal nebo od kdy? Děkuju za rady

Edit: anonymizoval jsem více to rozhodnutí
« Poslední změna: 09 Června 2016, 16:03:15 od Nabel »
IP zaznamenána

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #26 kdy: 03 Června 2016, 17:52:57 »

15. den ode dne následujícího po převzetí. Tj. Den převzetí x, den poslání odvolání x + 15, pokud to vychází na víkend nebo státní svátek, pak první pracovní den po víkendu (pondělí) či státním svátku. Doporučuji poslat blanketní odvolání s tím, že odůvodnění doplním v přiměřené lhůtě. SO posílá vyzvu k doplnění většinou do 5 dnů ode dne doručení.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #27 kdy: 03 Června 2016, 18:40:26 »

Sice jsme v kuchyni, ale stejně bych rozhodnutí anonymizoval lépe:
- spis.zn + čj.
- jméno + telefon OÚO
- veškeré datumy a hodiny
- město, ulice (včetně záhlaví+zápatí, razítka atd..)
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #28 kdy: 03 Června 2016, 19:12:03 »

Hlavně zkus dát dohromady slušný odvolání a hodit ho sem k opřipomínkování.
IP zaznamenána

Nabel

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost na dálnici 50+ polcam
« Odpověď #29 kdy: 09 Června 2016, 15:10:35 »

Mohl bych poprosit, aby mi někdo zkušený zhodnotil reálné šance na úspěch, když se budu odvolávat? Stavěl bych to samozřejmě na tom, jak zametla ten můj požadavek na zaslání nového záznamu. Čeho můžu reálně dosáhnout? Aktuálně mám ruku v sádře, takže stejně neřídím a pokud jsou šance malé, tak je pro mě lepší, aby to začalo běžet co nejdříve. Díky 
IP zaznamenána