30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva : podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení  (Přečteno 21610 krát)

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Výzva : podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení
« Odpověď #30 kdy: 23 Března 2016, 21:34:43 »

Spise udelat JEDEN post, kde budou sepsane zakladni veci vcetne linku na vzory dokumentu a ten post pak predhodit kazdemu "hloupemu" dotazu.

Kdyz sem clovek prijde prvne a i se snazi si neco nastudovat tak je toho hrozne moc a snadno se v tom zamota. Sam jsem si to zazil pred necelym rokem kdy mi prisel odpustek a od te doby toto forum sleduji velice pylne, porad se ale necitim na to abych nekomu radil...
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Výzva : podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení
« Odpověď #31 kdy: 24 Března 2016, 11:35:52 »

Já Codyho teda s dovolením mírně podpořím ve snaze mu realtime pomoci, aby získal čas na zorientování se :) :h:

Odpor se podává neformálně, netřeba žádného mustru. Takže:

Věc: Odpor proti příkazu č.j. 123456789/BZRNT

Podávám odpor proti příkazu č.j. 123456789/BZRNT.


To stačí, bez udání důvodu odporu. Příkaz se podáním odporu ruší.
Nutné zaslat do osmi dnů od doručení příkazu.

Jinak nápad s jedním superpostem s linky na vzory dokumentů je velmi dobrý. Ono toho je opravdu hodně i pro člověka, co se v tom aktivně pohybuje..
« Poslední změna: 24 Března 2016, 11:41:51 od dj-bobr »
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Výzva : podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení
« Odpověď #32 kdy: 24 Března 2016, 11:51:50 »

Asi by stačilo doplnit základní příspěvek https://www.30kmh.cz/index.php?topic=13.0 či rozcestník https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2160.0 o jeden link na témata vzorů https://www.30kmh.cz/index.php?board=24.0, na což mají právo pouze admini.
« Poslední změna: 24 Března 2016, 11:55:33 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Výzva : podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení
« Odpověď #33 kdy: 22 Dubna 2016, 10:23:27 »

Tak doplnuji kauzu,přišlo mi : předvolání k ústnímu jednání o přestupku

to vše po odeslání odporu. Datum ústního jednání je 11 dní před ročním datem spáchání přestupku.

Otázka tedy zní co ted? Samozřejmě že nikam chodit nechci a obtěžuje mne to, bohužel mne však nenapadá žádná možnost opatření si fiktivní dovolené, svatby, pohřbu , neschopenky atd což je prý jediná možnost řádné omluvy za nedostavení se.

Jediné co by asi šlo-pracovní doktor se zdá být fajn a razítko na ten den když k němu zajdu by mi snad dal (ošetření či tak něco).
Co navrhujete za postup?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Výzva : podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení
« Odpověď #34 kdy: 22 Dubna 2016, 10:33:23 »

Nedělejte nic, pravděpodobně vám to rozhodnutí ani nestihnou před prekluzí doručit. Až rozhodnutí přijde, podejte odvolání s tím, že odpovědnost za ten hrozný zločin uplynutím času zanikla.
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Výzva : podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení
« Odpověď #35 kdy: 22 Dubna 2016, 10:40:13 »

Díky za typ-co jsem tady studoval tak by také šla poslat omluvenka pro doktora, pošlu ji např 2 dny před tím datumem-a oni mne již nestíhají před promlčením kontaktovat-je tak?

Vycházím tedy z toho že co se stalo do konce roku 2015 platí 1 rok, a né po novu 2.-zásada
retroaktivity?

Ale co když oni stihnou rozhodnout před datumem promlčení-tam potom datum doručení-vyzvednutí nemá vliv ne?

Jsou vůbec něaký rychlý,až se divim jak to baba rychle vše posílá...
« Poslední změna: 22 Dubna 2016, 10:43:57 od Cody »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Výzva : podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení
« Odpověď #36 kdy: 22 Dubna 2016, 11:04:16 »

Je to úplně jedno, triky z doktorem a omluvenkami si ušetřete na jiné případy. Pro staré věci (do 30.9.2015) platí roční prekluze. Pokud by se vám povedlo řízení o chvíli zdržet, tak sice nestihnou to rozhodnutí ani vydat, ale na výsledku to nic nemění. Bojovat je moudré za užití minimálních prostředků nutných k dosažení cíle (platí nejen pro boj s úřednictvem).
IP zaznamenána

Cody

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Výzva : podat ve lhůtě 5 dní nezbytné vysvětlení
« Odpověď #37 kdy: 17 Července 2016, 13:37:23 »

vítězství, všem moc děkuji
IP zaznamenána