30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek  (Přečteno 10724 krát)

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil

Zdravím,


kvůli aktuálnosti jsem založil raději nové téma.

Problém-Praha 7, tradičně maximální kasírka. Městapo ponechalo lístek za sklem při parkování na trávě-soukromém pozemku a ocenilo to jako přestupek dle §47 odst.1h zák.200/1990. Důležité je, že vůz je služební a jsem jeden ze 2 jednatelů rodinné firmy.

Těch lístků jsem fásnul několik, nicméně jednou se mi dokonce podařilo odchytit městapáky a kupodivu šlo o starší a nečekaně rozumnější týpky. Vzájemně jsme si ukázali, že pozemek je označen jako soukromý (cedulka tam je) a tudíž usoudili, že přestupek se nestal.

Standardním posouzením situace jsem tyto lístky ignoroval. Nyní však do datové schránky přiletěl líbezbríf s žádostí na sdělení ve věci spáchání přestupku viz výše, komu byl svěřen vůz RZ...a to do 10 dnů

Zkusil jsem tam zavolat a zjistit více informací, nicméně nezdařilo se. Pokusil jsem se nasměrovat, že jestli jde o to místo, které myslím, nejde o přestupek. Bylo mi sdělo, že to konzultovali s odborem dopravy a přestupek to je. To byla spíše standardní odpověď. Od toho jsem nic nečekal, jen tak jsem to zkusil.

Jak nyní správně postupovat?

1)Mohl bych jít cestou dokazování, že přestupek se nestal. Bohužel město to má ve vyhlášce jako veřejnou zeleň, i když je to soukromý pozemek. Je to právně na hraně i od nich. Diskuze k tomu tu někde byla.

2)sdělit, kdo to měl vůz v užívání-čili já. Následně počkat, až vytasí flastr nebo vyzvou k podání vysvětlení a zde jim sdělit, že vůz mohlo užít x dalších fyzických osob, proti kterým nevypovím. Nehledě na to, že odepřít podání vysvětlení lze v tomto případě bez poplatku

3)sdělit za firmu, že tuto informaci jim nesdělím a čekat, co dále

Co je podle Vás vhodný postup?

Díky

lc81
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek
« Odpověď #1 kdy: 04 Srpna 2014, 12:48:44 »

Hned na úvod je potřeba říct, že na neoprávněný zábor veřejného prostranství vůbec nemohou použít SprDel. Rád bych viděl tu výzvu, co poslali.

Pošlete jim žádost o pořízení kopie spisu - nejlépe ihned http://30kmh.cz/index.php?board=24.0 Pokud by tu žádost ignorovali a do 15 dnů od doručení spis neposlali, tak stížnost.

Pokud to budou kvalifikovat jako § 47 odst. 1 písm. h) zák. 200/1990 (o přestupcích), tak bych jim jednoduše sdělil, že totožnost řidiče mi je známa, ale v souladu s ust. § 60 odst. 1 zákona o přestupcích ve věci odmítám podat vysvětlění, neboť by mně nebo osobám mně blízkým hrozilo nebezpečí postihu za přestupek. To je vše, můžou se jít klouzat.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek
« Odpověď #2 kdy: 05 Srpna 2014, 09:10:14 »

Zde je výzva.

SprDel neuvažuji.

U uvedeného postupu si ale nejsem jistý, zda tím nemůžou prudit, že nebyla dodržená lhůta pro odpověď z mé strany. Protože podání informací dle z.106 bude mít lhůtu delší a jde o jiný krok.

lc81
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek
« Odpověď #3 kdy: 05 Srpna 2014, 14:42:31 »

Jak píše jkraus222:
"Podle §60 odst. 1 zákona o přestupcích odpírám v dané věci podat vysvětlení."
A hotovo.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek
« Odpověď #4 kdy: 06 Srpna 2014, 07:37:33 »

to se mi také zdá rozumné, nicméně nejsem si jistý, jestli nemusím udělat mezikrok v podobě identifikace, komu bylo vozidlo svěřené. Protože firma-právnická osoba si to takto asi dovolit nemůže, nebo se pletu?

takže bych viděl první krok naprášit sebe jako někoho, komu bylo vozidlo svěřené a druhý krok dle doporučení

lc81
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek
« Odpověď #5 kdy: 06 Srpna 2014, 08:46:33 »

I právnická osoba má osobu blízkou. Vůbec bych to neřešil a postupoval bych, jak jsem napsal.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek
« Odpověď #6 kdy: 07 Srpna 2014, 10:31:32 »

vzhledem k tomu, že oni to jednoznačně hodnotí jako § 47 odst. 1 písm. h) zák. 200/1990 (o přestupcích), tak bych to v tom případě hodil rovnou na § 60 odst. 1, bez využití získání kopie spisu. S ohledem na dobu a místo tam nelze očekávat záznam z kamer, kdo skutečně parkoval

lc81
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek
« Odpověď #7 kdy: 07 Srpna 2014, 11:22:45 »

Můžu se zpetat kde přesně to bylo? Také parkuji občas na trávě naproti Hotelu Absolutum.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek
« Odpověď #8 kdy: 07 Srpna 2014, 12:00:29 »

toto je jinde. nicméně jde o neoplocený soukromý pozemek. ten je vyhláškou zahrnut do veřejné zeleně a tudíž se tváří, že lze kasírovat. nelze, nebo je to alespoň právně na hraně. nicméně v praxi to vypadá tak, že zkusí zkasírovat kde co vč stání na soukr.pozemcích. tento pozemek ale je vybaven cedulkou soukromý pozemek

lc81
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek
« Odpověď #9 kdy: 12 Srpna 2014, 13:40:53 »

takže posláno dle §60, uvidíme, co dále

lc81
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 740
    • Zobrazit profil
Re:Praha 7-parkování na zeleni-definitivně soukromý pozemek
« Odpověď #10 kdy: 17 Září 2014, 16:20:30 »

Zdravím.

Zřejmě vše vyšumělo, od podání žádné další výzvy. Snad je kauza ukončená!?

lc81
IP zaznamenána