30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zakázané předjíždění  (Přečteno 29320 krát)

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
[WIN] Zakázané předjíždění
« kdy: 24 Července 2014, 08:13:16 »

Dobrý den,

Prosím o radu jak postupovat ve správním řízení, aby nedošlo k zákazu řízení a odebrání ŘP, s pokutou a body nemám problém. Byl jsem zastaven policií pro spáchání přestupku, kdy jsem na silnici I.třídy předjížděl pomalu jedoucí vozidlo na zákazu předjíždění (svislé i vodorovné značení). Rovný přehledný úsek, nikoho jsem neohrozil ani neomezil, rychlost nepřekročil. S největší pravděpodobností není o tomto policejní záznam (kamera, foto). Přestupek viděl jeden policista dalekohledem. Na předvolání zatím čekám.
Je vůbec nějaká reálná šance nedostat zákaz řízení???
Děkuji
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #1 kdy: 24 Července 2014, 08:24:25 »

Je naprosto reálná šance to bez nějakého výraznějšího úsilí pohřbít. Až přijde nějaký papír, dejte vědět  :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #2 kdy: 24 Července 2014, 11:30:35 »

To je pěkný, bych chtěl vidět to oznámení přestupku :)
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #3 kdy: 24 Července 2014, 11:58:12 »

 V oznámení o přestupku bylo napsáno následující.

"Řidič XY ve voze SPZ:XY předjížděl dne xy.xy.xy, hodiny x:xy na silnici I.třídy č.00 u obce XY v místě, kde je to zakázané svislým i vodorovným značením." ...snad si to pamatuju správně.

Nic víc, nic míň.

Ještě mi byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem.

« Poslední změna: 24 Července 2014, 11:59:48 od emet »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #4 kdy: 24 Července 2014, 12:05:43 »

Já měl na mysli oznámení přestupku, jako celý spis, který policajti zašlou na úřad :)
To uvidíme později :)
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #5 kdy: 14 Srpna 2014, 19:51:03 »

Zatím nic nedorazilo.

Jenom doufám, že to pošlou na adresu, kterou jsem do oznámení o přestupku uvedl jako doručovací (na té se zdržuji). Adresa trvalého pobytu (také uvedena v oznámení o přestupku - opsána orgánem z dokladů) je totiž pouze ohlašovna (obecní úřad).
Takže bych se asi ani nedověděl, že něco přišlo.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #6 kdy: 15 Srpna 2014, 10:45:26 »

Zatím nic nedorazilo.

Jenom doufám, že to pošlou na adresu, kterou jsem do oznámení o přestupku uvedl jako doručovací (na té se zdržuji). Adresa trvalého pobytu (také uvedena v oznámení o přestupku - opsána orgánem z dokladů) je totiž pouze ohlašovna (obecní úřad).
Takže bych se asi ani nedověděl, že něco přišlo.

To jste je měl raději přímo upozornit kam to mají poslat. A stejně počítat s tím, že to i přesto pošlou na úřad.
(Třeba jedna státní instituce dokázala i přes soustavné upozorňování vytrvale ignorovat datovou schránku a ještě se rozčilovat, že se jim dopisy vrací.)
IP zaznamenána

emet

  • Příspěvků: 66
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #7 kdy: 15 Srpna 2014, 11:12:27 »

Upozorňoval jsem je na to.
Proto jsem jim také uvedl tu adresu (kde bydlím) do oznámení o přestupku, dokonce chtěli i telefonní číslo (také jsem uvedl).

Volat každý týden na úřad, jestli něco nepřišlo mi přijde "podivné". Nehledě na to, že ouřada na úřadě může říct "NIC NEPŘIŠLO" a má vyřešeno.
Poté proběhne správní řízení beze mě, vynesou nějaké rozhodnutí, tam bude zákaz i pokuta...a nedej bože to celé skončí exekucí a "trestným činem" pro maření úředního rozhodnutím, když mě zastaví při silniční kontrole.
« Poslední změna: 15 Srpna 2014, 11:29:09 od emet »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #8 kdy: 15 Srpna 2014, 18:43:47 »

« Poslední změna: 15 Srpna 2014, 18:51:40 od Sadra17 »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #9 kdy: 16 Srpna 2014, 15:52:17 »

Jenom doufám, že to pošlou na adresu, kterou jsem do oznámení o přestupku uvedl jako doručovací (na té se zdržuji).
Doručování kamkoliv jinam než na výslovně uvedenou adresu je neplatné.

§ 19 odst. 3 správního řádu: Nevylučuje-li to zákon nebo povaha věci, na požádání účastníka řízení správní orgán doručuje na adresu pro doručování nebo elektronickou adresu, kterou mu účastník řízení sdělí, zejména může-li to přispět k urychlení řízení; taková adresa může být sdělena i pro řízení, která mohou být u téhož správního orgánu zahájena v budoucnu.
« Poslední změna: 16 Srpna 2014, 15:58:08 od jkraus222 »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #10 kdy: 16 Srpna 2014, 18:34:47 »

takže pokud uvedu email tak můžou doručovat tam ?  :-[
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #11 kdy: 16 Srpna 2014, 18:37:27 »

takže pokud uvedu email tak můžou doručovat tam ?  :-[

Ano.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #12 kdy: 16 Srpna 2014, 23:20:32 »

Ale z jejich strany to doručování na e-mail má jeden velký háček, schovaný v § 19 odst. 8 správního řádu: V případě doručování na elektronickou adresu platí, že písemnost je doručena v okamžiku, kdy převzetí doručované písemnosti potvrdí adresát zprávou podepsanou jeho uznávaným elektronickým podpisem. Nepotvrdí-li adresát převzetí písemnosti nejpozději následující pracovní den po odeslání zprávy, která se nevrátila jako nedoručitelná (odstavec 9), doručí správní orgán písemnost, jako by adresát o doručení na elektronickou adresu nepožádal.

Takže nějaké tvrzení ouřady, že poslal e-mail a ten byl doručen - velké hovno! Pokud jim doručení nepotvrdíte, a to výhradně e-mailem podepsaným elektronickým podpisem, tak doručeno nebylo!
« Poslední změna: 16 Srpna 2014, 23:23:11 od jkraus222 »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #13 kdy: 17 Srpna 2014, 10:49:36 »

další možná klička  ;D ;D
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Zakázané předjíždění
« Odpověď #14 kdy: 17 Srpna 2014, 12:56:00 »

další možná klička  ;D ;D

Moc bych na to nespoléhal - na všech dokumentech mám v hlavičce ID datovky a stejně mi chodí tohle. S mailem to bude ještě horší.
IP zaznamenána