30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda bez dálniční známky ve správním řízení  (Přečteno 15166 krát)

Leftson

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Tak jsem jel po dálnici a co čert nechtěl, blikající vozítko s kamerou zaznamenávalo vozidla bez dálniční známky, která opravňuje k jízdě po našich předražených tankodromech.
Očekávám obsílku a správní řízení.
Mám šanci ? Díky za všechny rady.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez dálniční známky ve správním řízení
« Odpověď #1 kdy: 20 Dubna 2016, 23:10:16 »

Na úvod diskuze - co nám přinesl Limonádový Joe a s ním Zákon, zde konkrétně ZoPK 13/1997:

§ 42a Přestupky
(2) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění se dopustí přestupku tím, že v rozporu s § 21e
a) užije vozidlo v systému časového zpoplatnění, aniž by byl uhrazen časový poplatek,
(7) Za přestupek lze uložit pokutu
d) do 100000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. n) a odstavců 2 a 3,
e) v blokovém řízení do 5000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavců 2 a 3,


Pouze povšechný rozbor.
Patrně bylo zaznamenáno automatizovaným systémem pro dohled atd....., ale jde o přestupek podle ZoPK, nikoli podle ZPPK, takže sprdel nikolivěk. Spekuluji, že pokud nemají zaznamenán na kameře obličej řidiče, lze úspěšně hlásit 37 LZPS. Pokud mají zaznamenáno, čeká Vás pokuta podle výše zmíněných drakonických sazeb.

Zatím vyčkejte, třeba nic nepřijde. Pokud se cítíte býti ohrožen a na boj svépomocí s radami odsud (bez záruky vítězství) si netroufáte, mrkněte sem https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1704.0, mohlo by se hodit. Roční poplatek je nižší, než pravděpodobná výše sankce, nanejvýš srovnatelný. Nicméně bych asi čekal na první kontakt od někoho, první bude asi od celní správy. Možná se tam (stačí ve vlákně, někdo od nich zareaguje) zeptejte, zda řeší i tento druh přestupků, přece jen to není ZPPK.

Dotaz na zmrdobijce: zde se cítím velmi nejistý, nejede celní správa podle daňových předpisů a běžné postupy pro ZPPK jsou poněkud neuplatnitelné?
« Poslední změna: 20 Dubna 2016, 23:39:37 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez dálniční známky ve správním řízení
« Odpověď #3 kdy: 21 Dubna 2016, 00:03:50 »

Ty pokuty jsou patrne relativne nizke...
..na místě. Nic ovšem nebrání celnímu úřadu vypálit blokovou pokutu v "rozumuné" výši i v tomto případě, přestupkový zákon to dokonce predikuje v § 76, pokud je ovšem celní úřad pro tento druh přestupků v režimu nikoli "ihned na místě" oprávněn k blokové pokutě. To se mi hledat nechce, anžto nějak nevím, kde bych měl začít.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Jízda bez dálniční známky ve správním řízení
« Odpověď #4 kdy: 21 Dubna 2016, 12:39:54 »

V těchto případech lze mnohdy úspěšně operovat s obhajobou ve smyslu (velmi zjednodušeně): na dálnici jsem najel, byl jsem to já osobně, ale: v dané lokalitě jsem byl poprvé v životě, tamní značení nájezdu na dálnici bylo provedeno zmatečně (variantně: bylo zakryto stojícím nákladním vozidlem atp.), proto jsem na ni najel, aniž bych mohl vědět, že najíždím na dálnici. Když už jsem na ní byl, musel jsem po dálnici pokračovat k nejbližšímu sjezdu, protože kdybych se z ní pokusil např. vycouvat, mohl bych ohrozit sebe i řidiče dalších motorových vozidel.

Dál bych to teď nerozváděl. Vyčkejte na obsílku, vyžádejte si spis, zhodnoťte kvalitu podkladů a případně je zde poskytněte jako přílohu.
IP zaznamenána