30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odložení, přišla výzva  (Přečteno 5899 krát)

setty

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
[?] Odložení, přišla výzva
« kdy: 08 Března 2016, 15:05:16 »

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. Přišel mi dopis, kde mě zvou na předvolání. Dopis jsem zatím oficiálně nepřevzal.
Co jim napsat, jak postupovat, aby to posunuli? Jsem pozvaný na 29.3, ale potřeboval bych, aby se to projednávalo až tak 6. června +-. Nejde mi o to, se z toho vykroutit, i když doufám, že budu nevinný, ale aby se mi stihly odepsat nějaké trestné body.

Děkuji vám moc.

(Předjížděl jsem v noci kamion, bohužel když už jsem ho skoro měl vyřítilo se auto v protisměru, které nesvítilo, jenom jedna obrysovka a bohužel jsem ho zpozoroval až skoro na poslední chvíli a začal brzdit a zařadil se za kamion. Je to hrozně dlouhá rovina. Nic se nestalo, ani škrábnutí a jeli jsme dál, ale za tím kamionem jeli policajti a ti mě zastavili. Za nedovolené předjíždění. )

IP zaznamenána

setty

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #1 kdy: 08 Března 2016, 15:10:26 »

Jen dodám, že jako svědek je tam vedená moje přítelkyně, která jela tou dobou u mě. Toho, se kterým jsem se málem srazil ani nezastavili.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #2 kdy: 08 Března 2016, 15:16:16 »

Přišla výzva k čemu? Podání vysvětlení, ústní jednání? Kdy se stal zločin? Co je ve spise?

Je-li to výzva k podání vysvětlení tak bych tam šel a využil svého práva podání vysvětlení odepřít. Je-li to ústní jednání tak bych tam šel taky a jednal podle toho jaké důkazy jsou ve spise shromážděny.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #3 kdy: 08 Března 2016, 15:22:39 »

Dopis jsem zatím oficiálně nepřevzal.
Tím myslíte co? Pokud Vám ho vhodili do schránky, tak už je tak jako tak doručeno fikcí.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #4 kdy: 08 Března 2016, 16:02:33 »

A od koho je ten dopis?
IP zaznamenána

setty

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #5 kdy: 08 Března 2016, 19:02:00 »

Děkuji vám za odpovědi. Přišlo mi oznámení a předvolání, že jsem se měl dopustit přestupku podle 125c, odstavec 1, f).
Posílá to magistrát HK. Mám se dostavit 29.3, potřeboval bych, aby se to projednávalo až v tom červnu.  :-/ Popřípadě jak z toho vyjít bez viny.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #6 kdy: 08 Března 2016, 19:53:00 »

Nejlepší bude, když předvolání oskenujete, anonymizujete a dáte sem. Návod zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2160.0 Takhle můžeme všichni maximálně věštit...
IP zaznamenána

setty

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #7 kdy: 08 Března 2016, 20:23:07 »

IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2016, 20:54:22 »

Doktor? Dovolená? Zahraniční cesta?

Jak probíhalo zastavení?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

setty

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2016, 21:31:53 »

Jsem student a mám před státnicemi. Jeli od té doby za mnou, pak to rozblikali, zastavili mě, zkontrolovali alkohol + papíry a pak mi řekli, že to nejde řešit na místě a že budu bojovat ve správním o řidičák. Bohužel jsem si našel, že za to můžu dostat 7 bodů? A mám jich aktuálně 5. :-/ Začátkem června mi mají strhnout.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2016, 21:37:35 »

Věc jsem vzhledem k tomu, že jde o živý a zřejmě snadno identifikovatelný případ, přesunul do neveřejné sekce.

Aktuální situace - bylo zahájeno přestupkové řízení, byl jste obviněn, jste podezřelý ze spáchání přestupku dle § 125c(1)(f)7 ZPPK, předjíždí vozidlo v případech, kdy je to obecnou, místní nebo přechodnou úpravou provozu na pozemních komunikacích zakázáno. Hrozí pokuta 5000 až 10000 Kč, zákaz řízení na půl roku až rok a 7 bodů, přičemž v případě prokázání od žádné z těchto sankcí nelze upustit.

Tak a teď ty lepší zprávy. Mají-li se vám v červnu odečíst body, tak by neměl být žádný problém řízení alespoň do té doby protáhnout. Body se zaznamenají až po právní moci rozhodnutí, a jestli teprve na konci března má být ústní jednání, tak při aktivním přístupu k délce řízení to včetně odvolací fáze nemůže být v červnu.

Další zpráva (i když tady nevím, jestli je dobrá nebo špatná) je, že kdyby se vám přecijen povedlo se vybodovat (např. byste tomu aktuálnímu řízení nekladl odpor, nebo zvládnul spáchat něco dalšího), tak aspoň ten vybodovací roční "zákaz" (správněji ztráta ŘO) poběží najednou s trestem za to předjíždění, tj. v takové situaci by vám tahle složka sankce mohla být ukradená.

Pokud jde o postup v řízení, je třeba zajistit obsah spisu. Patrně v něm v této fázi nebude nic jiného než nějaký úřední záznam od fízlů, ale člověk nikdy neví, třeba dodali i video, případně z obsahu půjde nějaké indicie o (ne)existenci možných důkazních prostředků odhadnout. Otázka, jestli mají nějaký objektivní důkaz (např. záznam z palubní kamery), nebo jen vlastní svědectví, se v daném případě jeví jako klíčová, protože pouze proti policajtům při existenci jediného dalšího svědka, který předpokládám potvrdí vaši verzi, by to při vhodně zvolené strategii neměli důkazně ustát. BTW jelikož jste byl chycen takto víceméně náhodně, může hrát roli i to, jestli to fakt byli dopraváci (úřadu to sice postoupili dopraváci, ale to nevylučuje, že to byli jiní opicajti a dopravákům to před posláním na úřad postoupili interně).

Taky mě docela zarazila ta klasifikace, IMHO je docela diskutabilní, zda lze porušení § 17(5)b,c subsumovat pod § 125c(1)(f)7, vidím tam minimálně určitý manévrovací prostor v té kondicionalitě (§ 17(5)b,c zakazuje předjíždění (zřejmě nutno vyložit jako zahájení předjíždění) "jestliže by" cosi). Pokud dokážete postavit verzi, ve které jste nemohl předvídat, že se nebudete moci zařadit či někoho omezíte (např. tvrzením, že ten proti jel extrémně rychle nebo něco jiného nepředvídatelného provedl - klíčový pojem je princip omezené důvěry), tak zahájením toho manévru nic porušeno nebylo a cokoliv se dělo pak byl už režim krajní nouze. Každopádně dokud nevíme, s čím vyrukujou policajti, jsou to předčasné spekulace. Předem prohrané to ale určitě není.

Pokud jde o získání spisu, zdržování, omluvu z jednání, žádost o přeložení, případně podjatost atd. tak odkazuji na studium fóra.
« Poslední změna: 08 Března 2016, 21:58:34 od hh »
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2016, 21:45:19 »

Státnice jsou taky dobrý - předpokládám je vše dlouho dopředu natermínováno. Takže když budete aktivně přistupovat k délce řízení, když nějakej termín vyjde zrovna okolo toho, tak to máte dobrý, to je rozhodně velice relevantní omluva, proč tam opravdu nemůžete (úřad má na projednání dva roky, přesunout to může, vám státnice nikdo kvůli ouřadovi přesouvat nebude).

Máte cokoli relevantního, proč se napoprvé omluvit? Pokud ne, tak tam holt jděte, k ničemu se nevyjadřujte, nepodepisujte jim nic jinýho, než že jste se dostavil a byl jste poučen (pokud vás opravdu poučí), všechno si nahrávejte*, udělejte si kopii spisu a vyžádejte si lhůtu k písemnému vyjádření.

* pokud budou držkovat, tak nechte zapsat do protokolu, že jste se na výzvu dostavil, úřad vám na místě hrubým porušením zákona zasahuje do vašich práv a tím pádem není možné v řízení dále pokračovat, tím pádem se klidíte pryč; trvejte ale na umožnění nahlédnutí do spisu a pořízení kopie
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2016, 21:55:29 »

Ještě jedna drobnost, na kterou jsem v reakci výše zapomněl - jelikož vám jde o dost a vypadá to na případ, který není dopředu ani vyhraný ani prohraný a bude extrémně záležet na postupu obviněného v řízení, tak zvažte profesionální zastoupení, tj. advokáta s patřičnou specializací, nebo www.nezaplatim.cz (pozor na jiné podobně se prezentující projekty, jde vesměs o podvodníky). Pokud se vás tedy neujme nějaký dobrodinec ze zdejšího fóra (případ je to rozhodně zajímavý, takže bych to nevylučoval).


Behemot: Nahrávání v HK nebude problém, za dobu, kdy jsem tam přechodně bydlel, jsem v tomto tamní magorát patřičně vyškolil :) Stejně tak pokud vím se zatím nesnížili k odmítání InfZ žádostí o spisy a vcelku ochotně informace poskytují, podobně jako v Praze.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #13 kdy: 09 Března 2016, 00:51:04 »

Situace, která je za tmy ne až tak úplně vzácná, také jsem si to párkrát prožil. K faktické stránce se pokusím vyjádřit, až bude spis.
@hh: Opicie/SO také může napasovat §17 odst. (5) písm. a) - nedostatečný rozhled. Nicméně ani toto nevylučuje princip omezené důvěry + krajní nouze, pokud bude dostatečně věrohodně tvrdit, že viděl tak daleko, jak potřeboval. Nebo jsou ta písmena b) a c) už neměnná? Podle mého se za tmy lépe brání b + c, než a). Ale jak píšete, je to pro zkušeného zástupce. Kdyby šlo o mě, tak nevím, jaxe sám efektivně bránit.

když budu předbíhat děje příští
Kostra by byla asi takto. Vyhodnotil situaci jako bezpečnou, začal manévr předjíždění, v nejnevhodnější okamžik se v protisměru zčistajasna zjevil téměř neosvětlený jedoucí automobil (pokud by to byla pevná překážka, byť i neosvětlená, viděl by ji ve světle reflektorů včas) a zbytek krajní nouze. policie viděla pouze závěr manévru a nemohla přesně vyhodnotit, co k němu pyráta vedlo.
Domácí úkol:
- jak daleko svítí váš vůz ( resp. jak daleko jste viděl či mohl vidět),
- jak dlouho resp. kolik metrů trval předjížděcí manévr
- a v jaké rychlosti,
ať Vás nedostanou na to, že jste v té rychlosti nemohl na nutnou vzdálenost vidět, protože např. vidíte na 100 m a manévr měl trvat 300 m. Naopak Vy musíte být připraven v nouzi nejvyšší prokázat (i když je to padlé na hlavu, oni mají prokazovat Vám), že jste se choval přiměřeně bezpečně a přesto se stalo to, co policie, která viděla pouze závěr kritického děje, vyhodnotila jako Váš přestupek. Abyste se nezamotal, musíte mít ve vzdálenostech a rychlostech jasno. Doufám, že tato úloha z počtů pro 9. třídu ZŠ Vám nebude dělat potíže. Blíže zde  :).
« Poslední změna: 09 Března 2016, 01:35:01 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Odložení, přišla výzva
« Odpověď #14 kdy: 09 Března 2016, 08:22:47 »

@hh: Opicie/SO také může napasovat §17 odst. (5) písm. a) - nedostatečný rozhled. [...] Nebo jsou ta písmena b) a c) už neměnná?
Právní kvalifikaci můžou v průběhu řízení měnit vcelku libovolně, jen o tom musí obviněného náležitě informovat a dát mu dostatečný prostor k reakci a případně přizpůsobení své obhajoby. Dokonce lze modifikovat i skutkovou větu (pokud to ovšem nebude jako v tom vtipu z rádia Jerevan), i když tady už jsou podmínky přísnější, klíčová slova - totožnost skutku.
IP zaznamenána