30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?  (Přečteno 7679 krát)

fxman

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
[WIN] Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« kdy: 09 Února 2016, 23:24:30 »

Ahoj lidi, tak už na mne taky došlo a vzhledem k tomu, že mám za sebou už jednu prohranou zkušenost, potřeboval bych od vás poradit s následujícím problémem:

Příběh:
Přicházím k autu a u strany spolujezdce borec něco nakládá, kouknu jestli nemá dveře opřený o mně, protože auto je ještě v záruce a taky budu vyjíždět. No všechno dobrý, má to u sebe.
Naložim si teda svuj nákup, sedam do auta, stojim čumákem dovnitř, kolmo v řadě, předemnou je místo(večer, parkoviště poloprázdné), tak vyjíždím rovnou popředu do druhé řady a tradá pryč.
Vyjíždim tedy, ale koukam doprava do zadu na borce u mých pravych zadnich dveri, abych mu nepřejel nohu, nebo jestli mi tam nebouchne dveřma no a to víte že, jak jsem se rozjížděl, tak najednou koukam, že se ty jeho dveře začaly pohybovat spolu s mym autem. V tom teda dupnu na brzdu, dveře se odlouply od mejch dveří (žvejkly se jak byly otevřený mezi náma), nebylo to ani cítit. Kdybych neviděl, že se hejbly, tak bych to ani nepostřehnul.
Povyjedu z řady a jdu se na to podívat a to víte, že je tam promáčklina a 5 cm šlic.

Pánovi řikam, že mi tam opřel dveře, když jsem odjížděl, a že tam mam díky němu šlic a promáčklinu, prostě dveře novýho auta zralý na lak.
Na to konto on, že jsem zastavil až 10m od něj a že měl obě dveře celou dobu v rukách a pod kontrolou a že to v žádnym případě neudělal a co to tam na něj zkoušim. Začal obviňovat z podvodu a že mi nebude platit nějaký starý škrábance....

No tak se zavolala PČR, minimálně kvůli havarijku, pána jsem nechal při tom, že mi tam obtisknul jeho přední dveře, který on během hodiny už důkladně ohmatal a přeleštil, nechal jsem ho vylíčit jeho verzi orgánům, jak lžu a všechno možný, no a v tom jsem vytáhnul svuj trumf, ať ukáže jeho zadní dveře.... a hned bylo jasno, zbytky mýho laku tam byly a jeho verze ta tam.

Bohužel! To podle PČR neznamená, že za to může on. Čímž se on okamžitě začal ohánět, že jsem musel do něj najet - změna výpovědi! Že jsem nemohl vyjet rovně z místa, že jinak se to stát nemohlo... a to bohužel potvrdili i policajti, že to je možné a je to tvrzení proti tvrzení a i když je na mě z dálky namířená kamera a prokáže se, že jsem vyjel rovně, tak to stejně nic neznamená.
Potom totiž bude tvrdit, že ty dveře se mi opřely o auto ještě před tím, než jsem se rozjel, a já jsem tedy defacto způsobil nehodu tím, že jsem si nehlídal pravý bok auta v zrcátku! (za šera na neosvětlenym okraji parkoviště hlídat místo, který je ještě krytý klikou dveří, takže fyzicky nemožné).

Mezitím se stáhlo video z kamery na parkovišti a bohužel mi dost přitížilo. Je tam vidět z dálky, že cca vteřinu před mým rozjezdem pán odchází něco rovnat od dveří do kufru.
Na to konto strážník rozhodl, že jsem jasně vinen. Na moje námitky, že neměl zajištěné dveře - mohly se pohnout v momentě mého rozjezdu(mohly být v poloze mezi aretacemi), mohl se do nich opřít vítr nebral zřetel a ohlásil mě jako viníka na MÚ.

Takže se stalo buď:
a) dveře mi tam opřel, než jsem se rozjel
b) dveře dorazil vítr nebo nezajištěná aretace (zůstaly viset někde mezi a docvakly se po chvíli samy před/při vyjíždení).

Podle mého selského rozumu za oboje zodpovídá majitel auta vedle, nechal jsem mu boční odstup víc než maximální, jeho dveře zasahovaly na moje parkovací místo, dveře jsem před jízdou zkontroloval, on mi je tam buď mezi tím, co jsem obešel auto opřel a nebo je nezajistil proti pohybu a opřely se samy, každopádně viděl, že odjíždím a dveře nechal nezajištěné.
Verzi, že jsem nevyjel rovně absolutně zavrhuji, o dveřích jsem věděl a vyjížděl jsem schválně hned od nich, na kameře je to vidět. Samotný kontakt dveří ani dveře samotné tam ale vidět nejsou, je to mezi auty schované.

Právě mi dorazilo předvolání z MÚ k podání vysvětlení, kde se píše, že jsem se měl chovat neukázněně, nepřizpůsobil chování schopnostem a bla bla bla...

Co s tím dál? Požádat o odložení termínu podání vysvětlení a chtít kopii spisu nebo rovnou odmítnout vypovídat a poslat to do správního + kopii spisu pak?

Vzhledem k tomu, jak se zmetek choval (neustálé měnění výpovědi, policie pak podporující jeho teoretické verze, jak se to tedy mohlo stát), to nechci nechat jen tak vyšumět, ale chci, aby byl za to zodpovědný pán a z jeho povinného ručení se hradila škoda, která bude za origo lak tak 10k. Pán měl nějakou starou plechovku, poškození neznatelné (mám fotky) , ale už vidím podle povahy, že když se nechám uchlácholit na bloček, že se po mě bude vozit za lak celých dveří a buhví co ještě.

No, díky všem, co jste to dočetli až sem a za případné rady!
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2016, 00:06:19 »

Tohle Vám policie přišije. On stál, nebyl za volantem a Vy jste byl v pohybu a měl jste blablabla.... Prostě smutný příběh. Případná jeho škoda jde z Vašeho povinného ručení, tedy od případné spoluúčasti. Vaše škoda z Vašeho havarijního (pokud máte) a zase ta spoluúčast. Vidím to na prodražený nákup.   
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2016, 00:18:57 »

Spis + video. Pak můžeme přemýšlet, co s tím. Popis je k ničemu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fxman

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2016, 08:32:25 »

OK, doplním.
O spis si mám zažádat před podáním vysvětlení nebo až po, co to nechám poslat do správního? Hledal jsem a nenašel jednoznačnou odpověď - četl jsem pár názorů, že to ještě před správním řízením nejde?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #4 kdy: 10 Února 2016, 09:56:05 »

Řeší MÚ = správní orgán, tedy je to už správní řízení. Můžete také požádat na tom podání vysvětlení o kopii spisu s tím, že se vyjádříte po jeho prostudování. 
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2016, 10:10:21 »

Správní řízení ještě nebylo zahájeno, prozatím se jedná o úkony před zahájením správního řízení viz Hlava III správního řádu, s nahlížením do spisu by neměl být žádný problém i v této fázi.
IP zaznamenána

fxman

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #6 kdy: 12 Února 2016, 16:11:24 »

Ahoj, tak mám video i spis, rád bych to teď na chvíli schoval do neveřejné sekce, je to dost živý a je tam hodně detailů.
Mohli byste to prosím přesunout, aby jsem to mohl přiložit? Díky moc!
IP zaznamenána

fxman

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #7 kdy: 12 Února 2016, 18:05:33 »

Ahoj, přidávám video zde:
https://www.youtube.com/watch?v=oThIZpOed_s&edit=vd

Spis:
http://uloz.to/xv1RpYra/spis-zip 
heslo: spis2016

Na videu se jedná o dvě vozidla vlevo nahoře u stromu, v 0:19 je vidět malý cca 5-10 cm pohyb mého auta - v tom došlo k tomu promáčknutí a poškrábání dveří, je tam vidět i pohyb zpět, aby se jeho dveře víc nevzpříčily, koukal jsem na něj a ty dveře mi tam domáčk - v ten moment je i vidět, že tam něco kuchtí mezi autama. Bohužel tohohle si PČR nevšimli a pochopili, že se to stalo až v čase 0:28, kdy jsem povyjel z řady. (nejdřív s úmyslem se na to vykašlat, ale pak jsem to raději zašláp a kontroloval, to je na videu v další stopáži taky vidět, tady je jenom krátkej výcuc).
Každopádně tvrzení policie, že byl vzadu u kufru v době střetu je mimo - toho pohybu si vůbec nevšimli a shodili to na mě.
Stejně tak tvrzení, že jsem musel vybočit... v takovym jemnym pohybu to nebylo ani fyzicky možný.

Ve středu mám jít podat vysvětlení, zatím to není sprdel, ale v tom předvolání je jasně napsáno, že za to můžu já.

Edit: Ještě dříve na celém videu je vidět, že moje přední kola jsou natočená od vozidla, s kterym mělo dojít ke střetu a na videu není vidět, že by se během toho, kdy jsem sednul za volant a rozjel se pohnuly, takže taky bod pro mne, by se dalo říct.
« Poslední změna: 12 Února 2016, 18:25:35 od fxman »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #8 kdy: 12 Února 2016, 18:27:43 »

Video dejte někam na stáhnutí, júťúb není nejlepší nápad.
zatím to není sprdel
Tím, že to není správní delikt provozovatele vozidla, máte na mysli co? Nějak nechápu souvislosti.
« Poslední změna: 12 Února 2016, 18:30:49 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #9 kdy: 12 Února 2016, 18:28:34 »

Ve středu mám jít podat vysvětlení, zatím to není sprdel, ale v tom předvolání je jasně napsáno, že za to můžu já.
Je to blby, ale je to vase chyba, kdyz projedete zavrenou branou, taky za to nemuze vlastnik brany. Ty dvere jsou jako brana, ktera je asi fakt blbe videt a neni pred vami, ale on s temi dvermi netriskl o vase vozidlo.

Mel mozna o Vas oprene dvere, ale je Vasi povinnosti pred uvedenim vozidla do pohybu overit okoli, tak abyste nezpusobil skodu (prejete nohy jsou jako otevrene dvere).
Judikat muzete hledat u prejeteho ditete, kde soud jasne vyjmenoval, jake povinosti ma ridic, pred uvedenim vozidla do pohybu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #10 kdy: 12 Února 2016, 18:44:07 »

Asi to půjde, něco tam mezi 15. a 18. sekundou tuším, video sem. Kdo Vám nakukal, že júťúb je to pravé ořechové pro rozbory nehodových dějů? To se dělá po framech.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fxman

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #11 kdy: 12 Února 2016, 20:16:00 »

Video dejte někam na stáhnutí, júťúb není nejlepší nápad.
zatím to není sprdel
Tím, že to není správní delikt provozovatele vozidla, máte na mysli co? Nějak nechápu souvislosti.
Moje chyba, měl jsem na mysli správní řízení.
Video už zpracovávám, za chvíli to bude, přehraju to místo odkazu z youtube v originálním příspěvku
IP zaznamenána

fxman

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #12 kdy: 12 Února 2016, 20:48:03 »

Ahoj, tak nakonec se mi nepodařilo vystřihnout daný úsek bez dopadů na kvalitu videa (vždycky ho to malinko zmršilo), tak jsem vyexportoval frame po framu (obrázek po obrázku) dané části.

Jsou zde:
http://uloz.to/xneMucqh/pictures-zip
Heslo: spis2016

Ke střetu a drobnému pohybu došlo od obrázku:
vlcsnap-2016-02-12-20h25m39s862

PČR si toho nevšimla a uvažovala můj pohyb až od:
vlcsnap-2016-02-12-20h26m58s147 


Jinak k tomu, že to je moje vina a paralela s brankou - když vám ale tu branku, když kolem ní jedete, někdo jebne do auta, tak je to jeho chyba, o to mi jde.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #13 kdy: 13 Února 2016, 00:09:55 »

Jinak k tomu, že to je moje vina a paralela s brankou - když vám ale tu branku, když kolem ní jedete, někdo jebne do auta, tak je to jeho chyba, o to mi jde.

... v 0:19 je vidět malý cca 5-10 cm pohyb mého auta - v tom došlo k tomu promáčknutí a poškrábání dveří, je tam vidět i pohyb zpět, aby se jeho dveře víc nevzpříčily, koukal jsem na něj a ty dveře mi tam domáčk ...
Takze podle Vas to promacknuti zpusobil on otevrenim dveri a ne vy, pohybem vozidla? Fotodokumentace tomu neodpovida, alespon co jsem videl, mozna fotka klame.

Je bezne, ze pri otevreni dveri se zastavi az o ochranou listu na dverich druheho vozidla a mirne do nej tlaci.
Jenze u zadnich dveri to nefungyuje, sam mam na svem aute nekolik dolicku a par sem jich udelal.

Ano ten blbec do toho asi tlacil a mozna by vam udelal dulek, ktery jste mohl vymahat, jen jste udelal zasadni chybu, uvedl jste vozidlo v pred a pak vzad(zrovna vzad bych videl jako zasadni pro poskozeni).

Otevrene dvere jste musel videt, on neridil, vozidlo stalo, vase vozidlo se pohlo.

Vasi verzi jen tak lehce neprokazete, pokud tam nebudou opravdu trotlove vcetne ridice.

Mozna je nacase uznat svou chybu, nekdy to vyjde levneji, ale  klidne bojujte.

Btw: To video po cca 1s v png ma byt k cemu? Rekl bych, ze lepsi bylo video umistit cele, nebo strihnout dulezite sekvence.
Vite proc fotaky nefoti ve formatu PNG ale v  JPG? https://cs.wikipedia.org/wiki/Portable_Network_Graphics
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

fxman

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda na parkovišti - z poškozeného viníkem?
« Odpověď #14 kdy: 13 Února 2016, 13:04:55 »

To video ma framerate 8 fps, takze osm snimku odpovida jedne vterine a png je pouzite schvalne, je to bezztratova komprese, jpeg by z toho udelal jeste vetsi paseku nez to je ted.

K tomu kdo za to muze-zasadni je moment, kdy se dotkly ty dvere meho auta, jestli pred pohybem vozidla nebo az pri nem.
To rozhoduje o vine jednoho nebo druheho, tohle info mam uz ze dvou zdroju a protoze policie nezaregistrovala ten spravne cas střetu, tak to hodila na me, protoze nikdo udajne temi dvermi nemohl pohnout, kdyz byl ridic u kufru,coz bych mel byt schopen vyvratit s timhle videem, v dobe stretu u tech dveri stal.

Pohyb zpet na poskozeni nemel vliv, to uz bylo hotovo a slo jen o to, aby se vic nevzpricovaly a odlouply se, jestli to bylo samo nebo jestli jsem tam dal zpatecku uz ale netusim...
IP zaznamenána