30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] "Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo  (Přečteno 17700 krát)

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
[?] "Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« kdy: 28 Října 2015, 11:09:16 »

Pěkný Den.  :)

Včera se mi udála taková věc. Byl jsem nakupovat v Jednom nákupní středisku u Znojma. Místa k parkování tam nikdy není dost takže se o každé musí bojovat rychle. Proto jsem docela neodborně zaparkoval, vedle říšského automobilu, Majtel byl velice akční a okamžitě volal policii. Kvůli cca 1 mm škrábanačeku na jeho voze= Ten se podle mně ani neudělal já neboť po nastartování vozidla byly moje kola vytočeny tak jak jsem parkoval a z místa jsem v pořádku vycouval-anež bych se dotkl jeho auta, To co se událo po příjezdu pčr je jedno velké divadlo z autem jsem vycouval vše v pohodě trochu šišlajicí strážník kecal pořád nesmysli... Sepsali záznam o nehodě a já sem se kněmu měl vyjádřit. To že jsem řekl že jsem přestupek neudělal v polisrajta asi velice nasralo otočil o 180 stupňů začal mi tykat padli slova jako Ty píčo hlavně že máš adidasky, Ty demente co tě učí v autoškole atd...  začal mi tam vyhrožovat že to jde do správ řízení že tam dostanu 10 000 Kč pokutu a že mi vemou na půl roku řp. Kvůli té nehodě i kvůli toho že jsem na autě měl vzadu Jiná kola než vepředu R18 vepředu R17 =Technicky nezpůsobilé vozidlo zabavení řidičáku a konec chlapečku...

Přidávám část záznamu, Měl bych ho celý ale bohužel se mi vybil telefon..
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2015, 19:01:37 »

Ten škrábanec asi neprokážou, ale za ty kola by mohla být pokutička.

Tady - https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-341 - píšou, že ty kola asi nebudou až takový problém, jak tvrdila policie. Jde o § 40, kde říkají že nejde o závadu, která ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Ovšem v Příloze č. 12 F) 13. říkají, že takové vozidlo je nezpůsobilé, takže to vypadá na pokutičku, ale bez bodů a bez čistírny.

Samozřejmě ještě je možnost to zahrát na nouzové dojetí - ... utrpěl jsem defekt na obou pneumatikách současně, ale naštěstí jsem zrovna jel do pneuservisu s naloženými pneumatikami, kvůli přezutí a proto jsem mohl obě pneumatiky vyměnit na místě a v rámci nouzového dojetí pokračovat do pneuservisu ... + samozřejmě věrohodné zdůvodnění, proč bylo zastavení v nákupní centru nezbytné.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2015, 20:51:38 »

Budou se snažit držet linii, kterou jim neomylná policie nalinkuje, což může být likvidační.
http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1a-3.html

Jak poukázal kolega vvvvvv, tak různá kola na různých nápravách není vyjmenovaná závada v par. 40 vyhlášky 341/2014, takže podle mě se nejedná o technickou nezpůsobilost. V té příloze 12 se uvádí rozpis požadavků na pneu (např. stejné nahuštění), ale pro schválení technické způsobilosti jsou klíčové příloh 3,6 a 13. Ale studoval jsem to teď chvíli, tak je potřeba se v tom trochu zorientovat.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2015, 21:15:38 »

ad vvvvvv: zastavení v nákupním centru bylo provedeno z důvodu vyzvednutí hotovosti z bankomatu na zaplacení pneuservisu a to centrum bylo prostě po cestě…
IP zaznamenána

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #4 kdy: 28 Října 2015, 21:25:12 »

Důkazy pčr k "nehodě" Kamerový záznam= kamera asi 100 M na sloupu vůbec nemohla zabrat škrábnutí auta ba dokonce aby se šlo vidět zda se auta dotkly. A pak mi celou dobu polisrajt ukazoval škrábaneček na mém autě který je prý ve stejné výšce co škrabanec na autě fuhrera.     T obyl jako čertík na ty kola. On hned že volá MP aby dovezla botičku že stím nikam neodjedu. Asi po 10 minutách mi řekl že MP nepřijede že má moc práce ale že byl na security a že moje auto budou hlídat 24 Hodin. a jakmile se pokusím ujet hned volají pčr. :D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #5 kdy: 29 Října 2015, 00:08:25 »

Co se týče těch gum - tak za jízdy Tě nechytli, takže do nákupního střediska si dojel auto odstavit a při odjíždění tě počítám taky nechytli a i kdyby to měli na kameře, tak na ní těžko půjde poznat co je na autě za gumy.
Co se týče té nehody...tak ne nezpůsobil si to, němčourova auta si se ani nedotkl tak ať to najisto dokážou.
Když už si se dal touto cestou, tak prostě nezbývá než bojovat až do konce....
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #6 kdy: 29 Října 2015, 10:09:36 »

Vy sa s tym policajtom poznate, alebo preco Vam ten drzy curak tykal?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2015, 10:27:48 »

Ne vůbec ne Já ani ve Znojmě nebydlím. Začal mi tykat hned po tom co jsem nepřiznal podle něho "svou vinu"
« Poslední změna: 29 Října 2015, 11:23:16 od kekle »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #8 kdy: 29 Října 2015, 10:36:18 »

Má to výhodu, že policajt je teď pro správní řízení jako svědek nepoužitelný.
Museli by vysvětlit, proč mu tykal a byl k němu poněkud nezdvořilý a že je rozhodně nepodjatý 8)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #9 kdy: 29 Října 2015, 10:41:18 »

Já myslím, že tady je i potenciál na přestupek proti občanskému soužití - http://business.center.cz/business/pravo/zakony/prestupky/cast2.aspx - § 49 a) + c) + e)

Záznam jsem neposlouchal, ale pokud tam je to, co tvrdí kekle ...

EDIT: oprava pravopisné chyby
« Poslední změna: 29 Října 2015, 11:43:49 od vvvvvv »
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #10 kdy: 29 Října 2015, 11:03:02 »

No ale přeci parkoviště nákupního centra není veřejná komunikace a tam si můžu jezdit čím chci... já s tím autem jezdím jenom po tom parkovišti a na silnici s ním nikdy nevyjíždím. A na ježdění po parkovišti nákupního centra ani nepotřebuji mít na autě technickou, to je soukromý pozemek a ne veřejná komunikace. Já teda nevím jak to dělají ostatní, ale já svým pěkným autem dojedu vždy na kraj parkoviště a zaparkuji ho trochu stranou, aby mi ho tam náhodou někdo neodřel a na kraji parkoviště mám zaparkovanou tuhle šlupku se kterou pak přejedu před nákupní centrum, nakoupím a nákup si zase odvezu ke svému vozu, ale vůbec s tím nevyjíždím na veřejnou komunikaci. Čemu teda vadí, že to vozidlo má kola jaké má, když nejezdí po veřejné komunikaci???
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #11 kdy: 29 Října 2015, 11:24:40 »

Kdysi jsem tuto problematiku lehce studoval a záleží, zda je parkoviště za závorou nebo je tam volný vjezd. Pokud je volný vjezd, je to veřejná komunikace a platí tam pravidla jako všude jinde.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #12 kdy: 29 Října 2015, 12:43:48 »

Což nijak nebrání tomu, aby MP Praha vypisovala lístečky lidem parkujícím na invalidech na parkovišti v pražském Edenu.. (závora tam je)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #13 kdy: 29 Října 2015, 19:35:56 »

Nechci dělat vlny, ale vztahuje se na soukromé pozemky/parkoviště povinné ručení? Švagr dělá nějaké odhady pro ČKP a o něčem takovém mluvil.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:"Nehoda"+ Technicky nezpůsobilé vozidlo
« Odpověď #14 kdy: 29 Října 2015, 21:02:21 »

Je to ucelova komunikace, vztahuje. Musel by to byt soukromy pozemek nepristupny pro verejnost.
IP zaznamenána