30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Při podání námitek odpočet bodů.  (Přečteno 21439 krát)

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #15 kdy: 26 Října 2015, 14:53:52 »

Na ten urad kterej posilal vyrozumeni o dosazeni 12 bodu, budou tam mit spis ve kterym musi vsechno byt vcetne rozhodnuti o neduvodnosti namitek. Tam budou i vedet jak je to s lhutama. Nicmene pokud to vybodovani plati, tak bude jeste nutne absolvovat dopravnepsychologicke vysetrni a pak podat zadost o vraceni, ale to uz pujde rychle.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #16 kdy: 26 Října 2015, 15:32:07 »

Problémem, ale bude ta dnešní kontrola, za to hrozí další zákaz. Co to bylo za hlídku?
IP zaznamenána

Tykwik666

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #17 kdy: 26 Října 2015, 15:34:35 »

Tak jsem byl na urade a dozvedel jsem se nasledujici 26.4.2012 mi bylo doruceno oznameni o 12 bodech.
Namitka byla podana 28.4.2012 pravomocne bylo rozhodnuto o namitce 11.8.2015 zadny dopis mi nedorazil a RP jsem pry pozbil 18.8.2015. Nejaka rada? Da se to jeste nejak zvratit? A jak je mozny ze zo resili pres 3 roky? 😡 no dnesni hlidka byla v pohode ja byl fakt prekvapenej ze o co jde ale stejne to semnou sepsali a rekli at pockam az odejdou a jedu zaparkovat.
« Poslední změna: 26 Října 2015, 15:36:28 od Tykwik666 »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #18 kdy: 26 Října 2015, 15:45:10 »

 :o To je nějakej úlet, snažím se to pochopit, ale moc mi to nejde. Něco mi na tom nesedí. Chtělo by to kopii spisu. Jestli je to tak jak popisujete, tak by se to dalo shodit.

Edit: když se na to tak dívám, tak to zase tak snadné nebude, řízení o námitce není lhůtami nijak omezeno, doma se na to budu muset podívat podrobněji
« Poslední změna: 26 Října 2015, 15:48:52 od Tacecek »
IP zaznamenána

Tykwik666

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #19 kdy: 26 Října 2015, 15:56:41 »

A kdyz mam cislo spisu kam s tim zajit nebo za kym? Tadyto mi rekla vsechno kdyz jsem chtel vypis z karty a ona rozklilla ten spis ale kde mi daji kopii? Jde o to ze v tom vypisu z karty je posledni 9.5.2013 ale na tom vypisu bodu je posledni 2012 v dubnu. Vecer Vam sem naskenuju ten vypis z karty.Myslite ze existuje moznost jak to schodit? Respektive od 2013 jakoby neridim az do ted...
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #20 kdy: 26 Října 2015, 16:13:26 »

Pokud mate číslo spisu, tak se stačí zeptat na tom úřadě a řeknou Vám kdo to vyřizuje, za dotyčným pak zajít a okopírovat spis.

Nezapomeňte vše pořádně anonymizovat, včetně čísel jednacích.
« Poslední změna: 26 Října 2015, 16:15:21 od Tacecek »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #21 kdy: 26 Října 2015, 17:26:42 »

1) Já nerozumím jedné věci. Když dostanu za (něco) 7 bodů a zákaz na 2. roky, tak po dvou letech jsem čistý neboť jsem od posledního bodovaného přestupku nic neudělal, nebo se mi během zákazu body nemažou ? 

IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #22 kdy: 26 Října 2015, 18:09:23 »

Tykwik666 to bude mít zajímavé, níže jsou dvě varianty, jak to může pokračovat, ale já to nevidím příliš optimisticky (i když se můžu mýlit)

- pokud platně rozhodli námitce a platně ji doručili, běžel mu zákaz, ten pak skončil a potom byl bez řidičáku. V době kontroly ale jel bez platného řidičáku a tak mu hrozí kromě pokuty, 4 body + zákaz 1-2 roky.

- pokud nerozhodli nebo nedoručili (a úřad o tom neví) bude si muset Tykwik666 ten rok bez řidičáku odkroutit (podle názoru z http://www.12bodu.cz/-odpocet-bodu-po-roce-v-prubehu-spravniho-rizeni-o-namitkach--pomuze-protahovat-poradna-2024.html).
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #23 kdy: 26 Října 2015, 19:51:08 »

Vidím to jako vvvvvv, aktuálně je Tykwik666 bez papírů a ta lepší varianta je, když se mu podaří prokázat, že nebylo řádně doručeno. Potom by tu byla možnost soudně napadnout to rozhodnutí o odvolání a požádat o pozastavení platnosti odebrání ŘP. Ale to by musel posoudit právník, který se detailně seznámí se spisem.
Dělá to na mě dojem, že kolega Tykwik666 trochu bloudí v laických představách o tom, že je nepostižitelný, když se podaří nepřevzít poštu, ale ono to má svá úskalí. 
IP zaznamenána

Tykwik666

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #24 kdy: 26 Října 2015, 20:09:10 »

Prave ze postu si prebirah hned po obeslani abych mel cas na pripradnou odvolacku a tak ale ted mi opravdu na moji dorucovaci adresu nic neprislo. No a co s tim teda ted? Kdyz by se mi podarilo schodit ze mi spatne dorucovali. Je tam nejaky odvolani proti tomu pravomocnymu rozhodnuti o ty namitce?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #25 kdy: 26 Října 2015, 20:37:25 »

Chceš rady bez znalosti spisu. Nevíme, jak se nadřízený orgán vypořádal s námitkou (námitkami) atd.
Dokázat nedoručení je podmínka nutná, aby jsi mohl bojovat dál a nedostal další nášup za mařenku. Jinak si kup pásmo nebo několik metrů a začni stříhat (to se kdysi dělalo na vojně). Nebo zažaluj a stejně stříhej.
IP zaznamenána

Tykwik666

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #26 kdy: 26 Října 2015, 20:39:47 »

Jasný zítra běžím pro kopii spisu.
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #27 kdy: 07 Ledna 2016, 02:15:39 »

jak se hnulo tohle téma? já se přiznám, že tomu trošku nerozumim a nesedí mi data.
Tykwik píše, že v 2009 jako mladistvý dostal t.č., 2 roky zákaz a 7 bodů. pochopil jsem, že neměl v té době ani ŘP. ten získal až v lednu 2012. A to mu těch 7 bodů připsali až v době kdy vlastnil řidičák?
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #28 kdy: 07 Ledna 2016, 11:39:08 »

Problem je tohle:
§ 123e
(3) Po dobu výkonu trestu nebo sankce zákazu činnosti, spočívajícího v zákazu řízení motorových vozidel, neběží doba pro odečítání bodů podle odstavce 1.

Takze v roce 2012 zvyvalo stale 7 bodu. Plus 2, plus 3, to mame 12 ... game over.
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Při podání námitek odpočet bodů.
« Odpověď #29 kdy: 07 Ledna 2016, 15:50:40 »

no dobře, ale i když nebyl v té době vlastníkem ŘP tak mu přičetli body? to mi hlava nebere...
IP zaznamenána