30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Přechod pro chodce - nezastavení  (Přečteno 42691 krát)

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #15 kdy: 02 Května 2015, 20:36:05 »

A je to tu.. do DS FO zalsáno. Žádost o spis ihned zaslána. Odpor bude zaslán ve lhute 8 dnů.. Ale nijak v této zprávě nemohu najít tu lhůtu na podání odporu.. ? Nebo jsem slepej? Jaká je Šance na prekluzi?

sakryš aspoň ty nejzákladnějsí základy by sis tu mohl nastudovat...

Odpor se podává proti příkazu, což tohle není. Tohle je předvolání k ústnímu jednání, tozn. už standardně běžící SŘ. o spis zažádáno máš a z prvního jednání se sluší omluvit. jakmile bude k dispozici spis, bude se řešit, co s tím dál, jakou strategii a jestli vlastně vůbec něco mají
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #16 kdy: 02 Května 2015, 20:58:53 »

No mate recht, nastudovano neco zde mam jen mi nedoslo, ze to neni vlasnte prikaz.. Podle pachu na miste maji video.. podle meho, na tom prechodu jelo dite na kole a ja musel zrychlit protoze bych to nedobrzdil.. jely za mnou auta a v pravem pruhu pachove to zaslapli na tom prechode v pravem pruhu..
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #17 kdy: 02 Května 2015, 21:06:35 »

No ale ustni jednani pres to, ze jsem nedostal prikaz je standard?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #18 kdy: 02 Května 2015, 21:45:38 »

Citace
Příkaz může správní orgán vydat, považuje-li skutkové zjištění za dostatečné

Zřejmě orgán nepovažuje skutkové okolnosti za dostatečně zjištěné. Vydat příkaz orgán může, ale rozhodně nemusí.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #19 kdy: 02 Května 2015, 23:39:50 »

Citace
Zřejmě orgán nepovažuje skutkové okolnosti za dostatečně zjištěné. Vydat příkaz orgán může, ale rozhodně nemusí.


Coz by mohlo znamenat, ze maji kulovy a ne tvrzene video.. ? aj bych tam na to ustni zasel.. ma to nejaky smysl? Termiin je drive, nez se mi dostane spis podle 15ti denni lhuty..
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #20 kdy: 03 Května 2015, 00:45:55 »

Vedou s vámi správní řízení, tam je na nahlížení do spisu nárok. Myslím, že pro začátek by stačilo se omluvit (a doložit rozumný důvod) - to ale neni povinne. V každém případě se dá rovnou při projednání si vyžádat spis, ofotit si to a zeptat se jich, co vlastně po vas chteji a co na vas maji. A pak si vyžádat si co nejdelší lhůtu pro studium spisu a vyjádření. A odejit.

Pochopitelne spis sem povesit. Pak se uvidi.
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #21 kdy: 03 Května 2015, 08:40:37 »

Není pro mě problémem tam zajít osobně - nic neříkat jen si vyžádat spis.. Pokud mají video, jak to řešíte, na jakém médiu Vám ho poskytnou - jak ho mám žádat..?
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #22 kdy: 03 Května 2015, 09:33:55 »

Hlavně si vyžádejte čas pro vyjádření k podkladům co jsou ve spise. Musíte si pohlídat aby to bylo napsáno v zápise o ústním jednání... Ja si to takto nepohlídal a pak jsem potřeboval pomoci se psaním odvolání....
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #23 kdy: 03 Května 2015, 10:13:38 »

Není pro mě problémem tam zajít osobně - nic neříkat jen si vyžádat spis.. Pokud mají video, jak to řešíte, na jakém médiu Vám ho poskytnou - jak ho mám žádat..?

Při nahlížení do spisu řeknu, že chci kopii všeho. Většinou mají video na CD, takže buď udělají kopii tak, že to vypálí a předají CD, ale to nemusí být hned nebo jim dám flešku a mám to hned. Zatím jsem s tím neměl problém vždy vyšli vstříc.
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #24 kdy: 06 Května 2015, 20:12:38 »

Tak spis do ds poslali celkem rychle (příloha) Paní v něm píše, že včetně kopie DVD. V druhém dopise se však zmiňuje, že se do DS nevejde (což chápu). Někde píšou, že jsem ani nezpomalil, což je blbost, když je hned za přechodem křižovatka, kde jsem odbočoval doleva a dával přednost (místo v odkaze níže.) Benga jela v pravém pruhu vedle mě resp. jsem je pomalu zrovna míjel. Nic jsem s bengama na místě neprojednával, jak také napsali do záznamu (o pouční na místě nemluvě, bohužel audio nemám). Trvám na tom, že pravděpodobně za mnou jela auta a benga v dodávce to prostě zašlápli v pravém pruhu před oním přechodem, aniž by se přesvedčili o situaci za sebou a má reakce není aka supeman. Dále trvám na tom, že na přechodě bylo hlavně jedoucí dítě na kole, které projelo za mojim zadkem (z prava doleva), takže jsem nikoho neomezil a možná asi ani neohrozil a defakto nerušeně přešli, protože mě ani pravděpodobně neviděli:-) Naopak, kdybych zabrzdil, nemusel bych dobrzdit před přechodem, nehledě na to, že to nemusela dobrzdit auta za mnou a tím mě "posunout" do přechodu, kde teprv by to děcko na kole mohlo do mě vletět, takže jsem pravděpodobně odvrátil projetím nebezpečí. Rychlost před přechodem mohla být cca do 30kmh. Směr ve kterém jsem jel je na googlu (Tam, kde je to Fáčko) mimochodem poloha přechodu taky není zrovna fain imo https://goo.gl/maps/GW39E . Jinak si zatím v rzchlosti nevšímám nějaké nesrovnalosti ve spise.. snad chybí obsah..
« Poslední změna: 06 Května 2015, 21:12:11 od wikx »
IP zaznamenána

Jakub93

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #25 kdy: 06 Května 2015, 22:03:11 »

Pokud potřebujete vyvrknutý kotník, rád Vám tu zprávu vystavím ;)
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #26 kdy: 06 Května 2015, 22:52:27 »

Shodou okolnoti mam dopoledne kontrolu u doktora v jine zalezitosti. Ale dopoledne..Jednání je odpoledne. Nicmene je pravda, ze i ten kontnik me nejak zacina natykat.. Ale na to video bych se rad podival a chtěl bych na nej dostat lhutu na prostudovani se svym pravnikem u nej v kancelari a taky se s nim pak podelit zde na foru pro konzultaci.. Obsah spisu jiz mam tak nevim jestli by mi nejakou lhutu poskytli..hm?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #27 kdy: 07 Května 2015, 12:16:55 »

Nemate kompletní spis - chybí Vám video.
Pokud máte možnost vyvrknout si před jednáním kotník - vyvrkněte si ho a omluvte se. Vždy je lepší tlačit vše do prekluze i když máte pocit že to musíte vyhrát.
V mezidobí bych si na úřad skočil pro to video, abyste ho mohl včas rozebrat a připravit se na to.
Pokud tam půjdete před získáním videa, tak bych požádal o kopii videa, prohlédnul bych si ho a pak bych požádal o přiměřenou dobu na prostudování. K ničemu bych se vůbec nevyjadřoval, nijak bych se neobhajoval i kdyby mi vyhrožovali šibenicí. Pohlídal bych si aby moje žádost o přiměřenou dobu k prostudování byla zaprotokolována a tím bych skončil.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #28 kdy: 07 Května 2015, 12:26:00 »

...Trvám na tom, že pravděpodobně za mnou jela auta a benga v dodávce to prostě zašlápli v pravém pruhu před oním přechodem, aniž by se přesvedčili o situaci za sebou a má reakce není aka supeman. Dále trvám na tom, že na přechodě bylo hlavně jedoucí dítě na kole, které projelo za mojim zadkem (z prava doleva), takže jsem nikoho neomezil a možná asi ani neohrozil a defakto nerušeně přešli, protože mě ani pravděpodobně neviděli:-) Naopak, kdybych zabrzdil, nemusel bych dobrzdit před přechodem, nehledě na to, že to nemusela dobrzdit auta za mnou a tím mě "posunout" do přechodu, kde teprv by to děcko na kole mohlo do mě vletět, takže jsem pravděpodobně odvrátil projetím nebezpečí. Rychlost před přechodem mohla být cca do 30kmh. ...

Obávám se, že na takovouhle obhajobu (byť já ji chápu) a souhlasím s Vámi nebude správní orgán slyšet. Spíše ji bude považovat za faktické přiznání. Proto získejte to video a do doby než ho spolu s někým dalším nepodrobíte pořádnému rozboru se ke skutku vůbec raději nevyjadřujte.
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #29 kdy: 07 Května 2015, 22:27:31 »

Pokud máte možnost vyvrknout si před jednáním kotník - vyvrkněte si ho a omluvte se. Vždy je lepší tlačit vše do prekluze i když máte pocit že to musíte vyhrát.
V mezidobí bych si na úřad skočil pro to video, abyste ho mohl včas rozebrat a připravit se na to.
Pokud tam půjdete před získáním videa, tak bych požádal o kopii videa, prohlédnul bych si ho a pak bych požádal o přiměřenou dobu na prostudování.

No a ted co je vyhodnejsi z hlediska prekluze? Omluvit se z jednani (snad mi daji nhradni termin), po par dnech zajít pro video ale to mi pak podle me nedaji lhutu na prostudovani pri novem terminu, nebo pockat na nahradni termin a az tam si vyzadat video a lhutu na prostudovani?
IP zaznamenána