30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 5

Autor Téma: [WIN] Přechod pro chodce - nezastavení  (Přečteno 42690 krát)

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
[WIN] Přechod pro chodce - nezastavení
« kdy: 19 Prosince 2014, 12:26:43 »

Dobrý den,

Jsem tu poměrně nový, do včerejška asi 5 let nezastavený ani nepokutovaný - požírač dětí opravdu nejsem. Na toto fórum jsem se registroval nějakých pár týdnu zpět a zrovna včera jsem byl po letech zastaven a ztotožněn PČR (nebyli to dopraváci), za údajný přestupek Podle § 5 odst. 1 písm. h) Zákona o silničním provozu je každý řidič povinen „snížit rychlost jízdy nebo zastavit vozidlo před přechodem pro chodce, sníží-li rychlost jízdy nebo zastaví-li vozidlo před přechodem pro chodce i řidiči ostatních vozidel jedoucích stejným směrem,“ nebo (už si nejsem jistý) Podle § 5 odst. 2 písm. f) Zákona o silničním provozu řidič nesmí ,,Ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i zastavit vozidlo před přechodem pro chodce.

Protože, jsem na tomto fóru nenalezl, řešení této problematiky, ptám se vás, zda-li již někdo tuto problematiku řešil a s jakým výsledkem?

Podrobnosti mohu zaslat později. Jen nástin situace: Komunikace, která vede ke křižovatce (bezprostedně před níž se nachází onen přechod) , kde jsem povinen dát přednost jízdě, je rozdělena do tří pruhů (v každém směru křižovatky) - jeden protijedoucí, pak druhým je odbočovací pruh doleva a třetí pruh pro jízdu rovně a odbočování vpravo. Já jel (poměrně nízký vůz) v odbočovacím pruhu doleva, kdy jelo souběžně semnou vozidlo v pravém pruhu (rovně nebo doprava) - policejní dodávka s tmavými okny - Dodávka začala zpomalovat já logicky taktéž, jelikož jsem dojížděl k problematické křižovatce ve městě, kde musím dát přednost. Domníval jsem se že policejní dodávka, dobržďuje rovněž na křižovatku - přes dodávku jsem samozřejmě nemohl vidět na přechod, jestli tam někdo je nebo není. Jenomže policije která jela vedle souběžně semnou se rozhodla to zašlápnout a já to nestih, takže jsem projel přees přechod, ale zadní části vozu jsem na přechodu zastavil, protože jsem musel dávat přednost vozidlům z jiných směrů. Jakmile jsem přes přechod projižděl, zahlídl jsem v zadním pravém bočním oknu jak si to štráduje dítě na kole po přechodu. Samozřejmě mě o kus dál PČR zastavila, ztotožnila. Nic jsem nepodepsal, zažádal o správní. Bohužel nebyl diktafon. Prý to mají na videu. Fotodokumentace žádná.

Pokud něco přijde zažádám o spis a poprosil bych o nápomoc.

S pozdravem
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2014, 13:30:39 »

Počkejte co pošlou a pak se uvidí. Že by policejní dodávka měla kameru, a ještě k tomu nonstop zapnutou... no, necháme se překvapit
IP zaznamenána

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2014, 13:50:09 »

Souhlasím s Kuko28, pravděpodobnost, že měli zapnutou kameru a ještě to stihli zaznamenat (jestli to chápu správně, tak k přestupku nedošlo přímo před policejním vozidlem), je velmi nízká. Nejspíš to jen zkusili, jestli zaplatí dobrovolně a ono to nevyšlo. Nejspíš nic nepříjde. I kdyby ano, neměl by být problém to rozsekat.
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #3 kdy: 19 Prosince 2014, 14:30:32 »

Citace
jak si to štráduje dítě na kole po přechodu

To si myslím že stačí a pokud mají záznam tak je ve Vaš prospěch. Nebo mají děti výjimku a můžou po přechodu na bicyklu?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #4 kdy: 19 Prosince 2014, 15:13:10 »

Citace
jak si to štráduje dítě na kole po přechodu

To si myslím že stačí a pokud mají záznam tak je ve Vaš prospěch. Nebo mají děti výjimku a můžou po přechodu na bicyklu?

Přesně tak, na přechodu má přednost pouze chodec, pokud někdo jede na kole přednost nemá.

Přikláním se k názoru, že žádné video nemají a jen to ty kurvy zkoušeli. Obzvlášť když to nebyli dopraváci.
IP zaznamenána

honziss

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #5 kdy: 19 Prosince 2014, 15:25:07 »

Na me zkouseli podobnou zalezitost s videem kdyz jsem byl obvinen z jizdy bez pasu (kameru meli na pristrojovce) - "Mate smulu pane, to spravni bych si bejt Vama rozmyslel, mame Vas natocenyho" a nebylo z toho nic...takze ja bych doporucoval se zbytecne nestresovat a pockat.
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #6 kdy: 19 Prosince 2014, 19:13:40 »

Děkuji zatím za pozitivní názory. Je pravdou, že jsem jel načas na schůzku, proto se přiznávám, že kdyby s policajtem byla normální řeč, tak mu třeba něco do toho litru rychle dám, protože opravdu jsem se na místě nechtěl zdržovat. A tak jsem se ho zeptal: V případě, že bych tedy s přestupkem souhlasil, kolik na místě dostanu?" On: "Může to být až 2500,- body nevim asi 5 nejsem dopravák" Tak se ho znovu slušně ptám: "Dobře, tak kolik VY mi dáte na místě kdybych souhlasil?" On: "Dám Vám AŽ 2500,-.." Takže jsem z něj nevytáhl konkrétní částku a zamyslel jsem se: Dva a půl je dost - bůh ví kolik mi opravdu dá, když to nechce říct... Nejsem si zcela jist, zda jsem opravdu přestupek vzhledem k okolnostím spáchal a po chvíli rozmyslu povídám: "Pošleme to do správního..." Zapaluju cigáro, odkládám schůzku.. Dlouho to netrvalo a přišel s lejstrem s kolonkou "Vysvětlení", proškrkávám, nepodepisuju, odevzdávám. Policajt zkoušel ještě něco ve smyslu: "Když jste to proškrknul musíte to podepsat" Říkám mu nemusím. Ještě jsem se chtěl znovu podívat na to lejstro - ukázal mi ho na jeho deskách, ale do ruky mi ho už nedal, vytahuju telefon, že si to chci vyfotit. On, že ne, když jste to nepodepsal, tak si to nebudete fotit..Odešel. (Může to tak řict?) Poučení také žádné nebylo, audio-video záznam bohužel nemám, ale třeba ho mají oni:-).

Pokud by měli video, zachycující údajný přestupek, doufám, že budou mít i záznam cca minutu zpět, kdy oni, jakožto ještě vůči mě protijedoucí na předchozí křižovatce (mimochodem byli na hlavní, točili doprava a snažili se dávat přednost nikomu z vedlejší - evidentně si nebyl jistej kdo má přednost..) , jasně viděli, že pouštím na přechodu školku, aniž bych v podstatě musel, protože se tam děcka teprve štosovaly.. To by sice asi nebyla polehčující okolnost, ale mohli by si tak uvědomit, že já, pokud mám rozhled, vizuální kontakt s chodcem, nehrozí riziko, že to do mě někdo ze zadu nenapálí, nemám žádný důvod před přechodem nezastavit.
 
(jestli to chápu správně, tak k přestupku nedošlo přímo před policejním vozidlem)
Přímo ne, ale před nimi ano. Já byl v odbočovacím pruhu vlevo, oni v pravém pruhu pro jízdu rovně a vpravo. Mohli natočit, když jsem je zleva míjel a byl "před" nimi. Oni zůstali před přechodem, já asi metr za (na hranici křižovatky)

Citace

To si myslím že stačí a pokud mají záznam tak je ve Vaš prospěch. Nebo mají děti výjimku a můžou po přechodu na bicyklu?

Pravděpodobně tam mohl být i nějaký dospělák, ale zaregistroval jsem jen kolo.. Ikdyby tam byli další chodci, nemohl jsem za dané situace rozpoznat, zda-li někdo hodlá přes přechod jít. (míjel jsem tu dodávku pomalou souběžnou jízdou - neviděl přes ni) Před přechodem jsem zpomalil (20-30 kmh max - dojezd do křižovatky), dodávka v pravém pruhu před přechodem zastavila, ale hold nemám nanosekundovou reakci, abych stihnul zastavit taky, nehledě na to, že za mnou by auta nemuseli dobrzdit, narazit do mě a odrazit mě tak do přechodu, kdy za této hypotetické situace bych teprv mohl to kolo srazit. Jsem si jist, že cyklista na přechodu a pokud tam byl i někdo jiný, neměl se mnou vizuální kontakt a absolutní přednost nemá (tj asi ale nepodstatné).

Tak uvidíme. Zatím mějte se.

Jo a neměl žádnou čepici na hlavě, to může? :D
« Poslední změna: 19 Prosince 2014, 19:20:22 od wikx »
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #7 kdy: 19 Prosince 2014, 19:18:58 »

Ber to pozitivně, aspoň ses naučil, že pomahače nezdravíme, nýbrž natáčíme a nebavíme se s nimi  8)
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #8 kdy: 19 Prosince 2014, 21:11:12 »

Opatrně ale s tím že jsi toho moc neviděl kůli dodávce - určitě nic podobného netvrdit před orgánem. Oni budou tvrdit že jsi měl vidět a když ne tak tým duplem jsi měl zastavit/zpomalit dřív.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #9 kdy: 20 Prosince 2014, 17:03:17 »

Je otázka, jestli nějaké video mají a pokud ano, co je na něm vidět. Byl bych v klidu, tohle půjde rozsekat s prstem v nose.
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #10 kdy: 24 Prosince 2014, 13:21:49 »

Mimo téma

Včera (23.12.) jsem si nově aktivoval datovou schránku FO kolem 17:00. Rovněž včera ve 20:00 mi na email přišla notifikace "...dorazila nová datová zpráva DO VLASTNÍCH RUKOU" Je možné, že by v uvedený čas přišlo něco z úřadu vztahujícíse k tomuto tématu? Jiný dopis do DS neočekávám. Nechci se, z pochopitelných důvodů, zatím do DS přihlašovat.
« Poslední změna: 24 Prosince 2014, 13:24:45 od wikx »
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #11 kdy: 24 Prosince 2014, 14:12:26 »

Melo by jit o uvitaci zpravu a vypis z registru obyvatel. Pokud si to prestes pro jistotu az za deset dni, tak se svet nezbori ;)
IP zaznamenána

wikx

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #12 kdy: 02 Května 2015, 19:36:01 »

A je to tu.. do DS FO zalsáno. Žádost o spis ihned zaslána. Odpor bude zaslán ve lhute 8 dnů.. Ale nijak v této zprávě nemohu najít tu lhůtu na podání odporu.. ? Nebo jsem slepej? Jaká je Šance na prekluzi?



« Poslední změna: 02 Května 2015, 19:38:20 od wikx »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #13 kdy: 02 Května 2015, 20:27:25 »

To jsem zvědav, jak mají zdokumentované ty chodce, kterým se má dát přednost.
Takže postup podle obsahu spisu.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Přechod pro chodce - nezastavení
« Odpověď #14 kdy: 02 Května 2015, 20:34:41 »

Todle není příkaz, aby se proti tomu psal odpor. Na tohle se píše omluvenka. Třeba ve stylu vyvrknutého kotníku ráno cestou na magistrát potvrzenou od lélaře....
« Poslední změna: 03 Května 2015, 09:34:33 od Foxik »
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 5