30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.

Příspěvky - rafaell1

Stran: [1]
1
Když bude jeho podpis úředně ověřený, tak nemusí chodit.
Děkuji. Případná druhá možnost je tedy to zapsání do protokolu podle § 33 SP odst.1: Účastník si může zvolit zmocněnce. Zmocnění k zastoupení se prokazuje písemnou plnou mocí. Plnou moc lze udělit i ústně do protokolu. V téže věci může mít účastník současně pouze jednoho zmocněnce.

To ústně do protokolu se rozumí až při samotném jednání, nebo někdy předem?

2
Potřeboval bych rychle poradit (až teď jsem si uvědomil, že jsem měl asi předem podat plnou moc pro zastupování) - lze podat plnou moc (já zmocněnec) až při začátku ústního jednání? (pokud bych přišel sám)
Nebo už je jen možnost, že se bude účastnit i proviněný a uvede při jednání do protokolu, že jsem zmocněncem?

3
Děkuji za podněty, zítra bude ústní jednání. Mám v plánu prohlédnout spis a říct, že se vyjádříme písemně a požádat o lhůtu na ono vyjádření. Nemůže mi ženská na úřadě říct, že na to nemáme právo, že?

4
Odpor podán. Ještě jedna důležitá věc, kterou jsem měl napsat do hlavního tématu - kamarád má dvojí občanství (CZ + SK), ale ŘP pouze jeden - vydaný na Slovensku. Pokud ho opět odsoudí k trestí zákazu řízení, jak to bude úřad řešit, když nemá český ŘP? Dostane zákaz jízdy v ČR, ale nemají přece právo na sebrání slovenského ŘP, nebo ano?

5
Neúplná anonymizace na čtvrté straně.
děkuji, opraveno

6
Zdravím všechny! Chtěl bych zkusit požádat o pomoc, potřeboval bych trochu navést...

Mého dobrého kamaráda nedávno při ranní cestě do práce zastavila hlídka PČR a nadýchal 0,26, po šesti minutách 0,24. Bohužel se přiznal (ačkoliv jsem mu kolikrát do hlavy tloukl Dfensovo "S policajty se nebavíme!), tak s nimi ochotně spolupracoval na svém zničení a doznal, že večer měl asi 0,5L vína... Podepsal všechno, krev nepožadoval, ŘP mu nechali.

Vidím to docela bledě... Potřeboval bych navést, čeho se chytit v při ústním jednání - podobné případy ze zdejšího fora jsem si načetl (díky za velmi poučné čtení), ale taky zároveň vím, nebo mi to teda aspoň tak přijde, že kamarád nemá moc šancí... Vím, že lze rozporovat výpověď, měření, ale nenapadá mně nic pořádného, co by vzalo SO vítr z plachet... Viz. např. strana 3, pátý odstavec:"SO vycházel při svých závěrech o vině obviněného ze shromážděných důkazních materiálů uváděných výše v tomto příkazu a má za prokázané, že došlo k protiprávnímu jednání ze strany obviněného." SO si je očividně velmi sebejisté - ale četl jsem zde na foru, že např. výpověď obviněného zapsaná policajtem není žádný důkaz (napadají mne způsoby jak to rozporovat, tedy spíš inspirace odsud), ale beztak to vidím špatně kvůli jasné nenulové hodnotě alkoholu v krvi... byť je tak malá...

Pokuta není velká, což by bylo skoro fajn, nebýt toho ŘP... kamarád živí čtyři děti (ne, není to hnědočech), dojíždí každý den 40 km do práce, bez auta se neobejde, takže bych mu fakt rád pomohl...

za případnou ochotu a rady děkuji....

EDIT: teď jsem se ještě dozvěděl od dotyčného kamaráda, že jej měřili třikrát (v protokolu je uvedeno pouze dvakrát), před uvedenými měřeními jej měřili ještě jednou, dle jejich slov "orientačně", hodnota byla 0,17 promile. Nicméně to není nikde uvedené... Je to běžná praxe? Bylo by to možno nějak relevantně použít v odvolání?

Stran: [1]