30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stacionární radar  (Přečteno 4112 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #45 kdy: 08 Listopadu 2019, 14:33:32 »

Podejte odvolání, pro začátek blanketní.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #46 kdy: 08 Listopadu 2019, 15:24:23 »

Stále máte aktivní DS? Vámi nasdílené sdělení od celníků včetně přiloženého rozhodnutí vám poslali opět poštou, nebo již správně do DS?
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #47 kdy: 08 Listopadu 2019, 15:36:56 »

Datovku mám stále aktivní, úředníci ze Slavkova posílali vše pouze poštou, celník posílá jen datovkou.
Jakmile došlo upozornění na nedoplatek datovkou od celníka, napsal jsem mu, že nevím oč jde a on mi v odpovědi poslal tyto dva dokumenty, které sem nasdílel.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #48 kdy: 08 Listopadu 2019, 15:47:10 »

Tak teď napište datovkou do Slavkova, přepošlete jim to co vám přišlo od celníků s tím, že najednou z procesní opatrnosti:

- žádáte o přezkum
- podáváte odpor
- podáváte odvolání

S tím že podle vašeho názoru dosud ani žádné řízení nebylo zahájeno, protože vaše datovka ospale zeje prázdnotou.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #49 kdy: 08 Listopadu 2019, 16:09:06 »

Řízení bylo zahájeno, protože obviněný podal odpor.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #50 kdy: 08 Listopadu 2019, 20:44:14 »

Jaké můžu provést další kroky, vůči celnímu úřadu rozporovat...?

Teď vám bylo doručeno to rozhodnutí a běží lhůta na odvolání..

celníkům napsat že to rozhodnutí nemůže být pravomocné protože vám bylo doručeno až teď.
A asi za 2 týdny.. tak aby to bylo ve lhůtě na odvolání.. na úřad poslat informaci že vám bylo doručeno rozhodnutí a blanketní odvolání.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #51 kdy: 09 Listopadu 2019, 11:02:27 »

opas> Nebylo by taktictejsi se Slavkovem komunikovat postou? Treba si nevsimnou datovky ...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #52 kdy: 09 Listopadu 2019, 11:19:58 »

Vzhledem k tomu, že celá debata se SO se povede ohledně toho, že rozhodnutí nebylo doručeno fikcí a tedy nenabylo právní moci, protože existovala DS, asi už úplně nemá smysl existenci datovky tajit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #53 kdy: 11 Listopadu 2019, 14:27:54 »

solaris:
Asi by to šlo použít k dalšímu zamotání řízení.. na SO1 by jen poslal že se k rozhodnutí dostal až teď a odvolání podává ve lhůtě.. cíl by byl aby to SO1 nezrušil sám a DS odhalit až po předání na SO2.. tím by se získal další čas než rozhodne SO2.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #54 kdy: 15 Listopadu 2019, 10:15:52 »

Děkuji moc za reakce a rady!
Takže teď odpovím DS celníkům, že rozhodnutí vidím poprvé, že mi rozhodně nebylo doručeno DS ani poštou a prosím o přezkoumání, zda vše proběhlo procesně tak, jak mělo a zda rozhodnutí nabylo určitě právní moci? Nebo tam mám ještě něco uvést/rozporovat/požadovat? Odvolání poslat i na celní úřad?

Do 14 dnů od doručení rozhodnutí celníkem pošlu do Slavkova DS, že jsem se takto dostal k podkladům až nyní, že mi rozhodnutí nebylo nikdy doručeno a z procesní opatrnosti podávám odvolání (prozatím blanket) a žádám o přezkoumání? Měl bych tam uvést ještě něco...?
« Poslední změna: 15 Listopadu 2019, 10:22:43 od fuzzyyb »
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #55 kdy: 21 Listopadu 2019, 14:10:31 »

Tak kraj pracuje opravdu bleskově, postupoval jsem podle příspěvku výše a už mám odpověď - přikládám. Teď čekat, co příjde ze Slavkova?
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #56 kdy: 10 Ledna 2020, 13:46:30 »

Tak jsem dostal přání do nového roku 2020 ze Slavkova, v listopadu 2019 jsem poslal na úřad - viz dokument "poslal jsem" a 3.1. 2020 mi tentokrát již do datovky dorazily 2 dokumenty - "2019_Rozhodnutí" a "radar_-_ROZHODNUTÍ_slepy", také v příloze.
Přiznám se, že jsem mimo ohledně těch dat: dokument "2019_Rozhodnutí" (prej mi posílají příkaz, ale poslali mi Rozhodnutí) a dokument "radar_-_ROZHODNUTÍ_slepy" (ze dne 25.4.2018 digitálně podepsáno 26.4.2018 - přitom jsem tento dokument do datovky nikdy neobdržel, až nyní 3.1.2020). Nabytí právní moci 5.6.2018, nabytí vykonavatelnosti 6.7.2018...

Aktuálně se mám tedy znovu odvolat proti Rozhodnutí ze dne 25.4.2018 (v souboru "poslal jsem" jsem totiž v odvolání uvedl špatné datum, ale č.j. jsem uvedl správně), prozatím blankytně do 15 dnů od doručení poslední písemnosti?
Předem moc děkuji za osvětu a radu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #57 kdy: 10 Ledna 2020, 15:08:48 »

Vypadá to jako to stejné rozhodnutí které vám už poslali celníci v listopadu.

Proti tomu rozhodnutí jste už v listopadu měl podat odvolání (adresované krajskému úřadu prostřednictvím úřadu Slavkov a odeslané na úřad Slavkov).
Odvolání jste podal??

Jestli ano tak asi nemusíte dělat nic a vyčkejte na rozhodnutí o odvolání.
IP zaznamenána

fuzzyyb

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #58 kdy: 10 Ledna 2020, 15:58:11 »

Je to to stejné rozhodnutí, co mi poslal Celní úřad jen bez razítek a datumů nahoře, ale je posláno datovkou digitálně podepsané 26.4.2018, což je dost divné, když mi rozhodnutí datovkou nikdy neposlali. Až nyní 3.1.2020.
V listopadu mi přišlo do datovky od Celního úřadu Vyrozumění o nedoplatku, na to jsem reagoval odpovědí, že o ničem nevím a že potřebuji vědět o co se jedná. Na to mi Celní úřad odpověděl zprávou - sdělením, ve které uvedl, že se jedná o nedoplatek za pokutu ve Slavkově a přiložil Rozhodnutí.

Na to jsem odpověděl, že rozhodnutí vidím prvně, že mi nikdy nebylo doručeno (ani poštou, ani datovkou) a že žádám o přezkoumání případu, jestli nedošlo k procesnímu pochybení a zda a kam se mohu odvolat. Zároveň jsem poslal do Slavkova datovkou, že se ke mě dostalo rozhodnutí, o kterém nic nevím a odvolávám se proti němu (blank odvolání).

Celní úřad odpověděl Oznámením o postoupení podání - že předávají Slavkovu k posouzení zákonitost rozhodnutí o uložení pokuty. Další zprávy nebo reakce z Celního úřadu nemám.

No a Slavkov aktuálně reagoval posláním rozhodnutí (i když píše, že se posílají příkaz) - viz můj dnešní příspěvek. Nic víc, či nového ve zprávě nebylo, nahrávám sem vše postivě :)
Takže jsem něco opomenul, podělal...?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Stacionární radar
« Odpověď #59 kdy: 10 Ledna 2020, 15:59:22 »

Ano, přesně tak, podat odvolání. Může být blankytnéetní, ale neuškodí tam napsat, že vám bylo doručeno až teď, v dubnu či květnu 2018 jste do datové schránky nic neobdržel ... I jestli jste ho už podal, podejte ho radši znovu, protože jestli to správně chápu, původně jste to poslal špatně celníkům, kteří to postoupili (a mohl jste tím prošvihnout lhůtu), na druhou stranu Slavkov si nemusí účinky dopisu od celníků ani uvědomit, ani to mít nějak doložené, tak bude jistější, když budou vycházet z toho, že se to doručilo až teď.

Že rozhodnutí úřednice označuje jako "příkaz" ignorujte, to je jen standardní absence smyslu pro detail.

Jinak zatím doporučuju držet se při zemi a nechat iniciativu na úřadu, protože tím, že jde o skutek ještě před účinností PřesZ/2016, není promlčení úplně jisté. Je to z ledna 2017, sprdelní příkaz vydán (a zjevně i doručen, když jste podával odpor) do roka, tedy včas podle staré i nové úpravy. Rozhodnutí vydáno/vypraveno v květnu 2018 a doručeno až teď, podle PřesZ/2016 už by bylo promlčeno, ale podle starých pravidel by stále ještě běžela 4letá objektivní lhůta ... Proto bych v prvním kole nikomu nic nenapovídal a počkal, jak zareagují na zjištění problému s doručováním.
IP zaznamenána