30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlý dotaz - odložení sundání technického prostředku (botičky)  (Přečteno 5214 krát)

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil

Pánové, rychlá otázka - dnes mi městapo dalo botičku, jejich veškeré ostatní chování stranou, ale jedna věc mne dostala:

Když jsem řekl, že nic řešit nebudu a chci jít do správního, chtěli odjet s tím že mají další dva úkoly sundání, a že vypsání správního jim bude trvat 20 minut, a že nechtějí zdržovat ty ostatní ctihodné občany (ha, ha). Odpověděl jsem na to že ne, že mají povinnost ihned projednat domnělý přestupek, a tedy sepsat správní řízení ihned.

Nicméně jsem si tuto argumentaci na místě vymyslel a měl jsem jen štěstí, že sami nevěděli, jaké mají povinnosti. Nebude to však ojedinělý případ a určitě se mi to ještě někdy v budoucnu stane. Je k tomuto nějaký "opravdový" argument?

Díky!
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý dotaz - odložení sundání technického prostředku (botičky)
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2014, 22:44:36 »

§17a odst. 3 zákona o obecní policii
„Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla se odstraní bez zbytečných průtahů po projednání přestupku v blokovém řízení, po zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala, po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby nebo po uhrazení nákladů provozovatelem podle odstavce 5.“Jak z tohoto ustanovení plyne, nastane-li kterákoliv ze shora uvedených variant (stačí jediná), je strážník povinen odstranit botičku bez zbytečných průtahů."
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý dotaz - odložení sundání technického prostředku (botičky)
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2014, 22:49:30 »

Tak to je blbý - celkem jednoduše, ve chvíli kdy já odmítnu vypovídat, nikoho neudám a neřeknu, že jsem vozidlo řídil při parkování, nemusí botku sundat? Nebo bude stačit říct, že sice vím kdo řídím, ale hodlám vše řešit ve správním?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý dotaz - odložení sundání technického prostředku (botičky)
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2014, 23:02:35 »

Tak to je blbý - celkem jednoduše, ve chvíli kdy já odmítnu vypovídat, nikoho neudám a neřeknu, že jsem vozidlo řídil při parkování, nemusí botku sundat? Nebo bude stačit říct, že sice vím kdo řídím, ale hodlám vše řešit ve správním?

Může se uvést helmut nebo zaparkovala osoba blízká. Zatím nevím o někom komu by blokovali auto, vždy botu sundali.
IP zaznamenána

Hroch

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlý dotaz - odložení sundání technického prostředku (botičky)
« Odpověď #4 kdy: 22 Září 2014, 23:31:40 »

....po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby....

Stačí když se například zeptá. Odpověď není povinná. Modelové situace:

Příslušník: Kdo to tady zaparkoval?
Majitel: Nic vám říkat nebudu. Okamžitě odstraňte botičku.

Je samozřejmě pravděpodobné že vidina pokutičky příslušníka natolik emočně excituje že se bude pokoušet o nátlak, výhrůky nebo dokonce nezákonné jednání.
IP zaznamenána