30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Neoprávněné výzvy k řešení přestupku  (Přečteno 4656 krát)

betisa

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Neoprávněné výzvy k řešení přestupku
« kdy: 27 Června 2014, 09:03:40 »

Zdravím
potřeboval bych radu ohledně buzerace ze strany MP,která mi poslední dobou neustále dává lístek za stěrač a chce vysvětlení proč parkuji v zákazu vjezdu.Vjezd je povolen pouze pro obyvatele domů (což já jsem) i dle trvalého bydliště v O.P. to mají několikrát ověřeno...
Už mne nebaví stále navštěvovat jejich sídlo a odpovídat na "tak co nám k přestupku povíte" i když nyní kdy jsem byl po 14 dnech znovu u stejného pána měštáka si mne už i dokonce pamatoval!!
No jak z měšťáků tak z odboru dopravy jsem se dozvěděl že se toto děje na udání někoho z okolních domů kdy jim udavač zavolá a oni musí jet a lístek za okno dát....muj argument že si přece mohou zjistit adresu dle registrační značky nijak neberou nazřetel a že ten náš úsek je problematický a že si máme vyřešit s odborem dopravy samy jestli tam mužeme stát nebo ne (říkám a nebylo by od věci než dáváte vaše upozornění řidičúm aby jste si to s odborem dopravy vyřešily samy...tak mi taky nic neřekli....
Spíše uvažuji,že podám stížnost na neznámého stěžovatele,který podle mě dělá naschváli a buzeruje a budu požadovat omluvu.
Na odboru dopravy mi bylo sděleno že s dotyčným který si stěžuje promluví,to znamená že moc dobře vědí o koho jde navíc jsme docela malé město....co myslíte má stížnost nějaký smysl,aby neustálého stěžovatele odradila a jak ji podat a komu?Stížnost na městskou asi smysl nemá to stejně asi řeší starosta města a ty jsou spolu jedna ruka...
Zatím díky
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné výzvy k řešení přestupku
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2014, 09:42:26 »

První pravidlo: Lístek za stěračem někdo ukradl, nebo ho odfoukl vítr. Ignorujeme.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné výzvy k řešení přestupku
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2014, 10:23:46 »

Asi tak.

V tomhle případě by bylo nejefektivnější podat stížnost na samotnou MP.
Je to právě strážník, který vypisuje výzvu a né stěžovatel.
Starosta s MP může být jedna ruka, ale stížností se musí zabývat.
Není důležité, aby stížnost vedla k potrestání strážníka, ale aby se vědělo, že je tam nějaký problém.
Výsledek by měl být takový, že MP budou konkrétní vozidlo ignorovat.
V opačném případ by měli z jednoho stěžovatele dva :)
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Neoprávněné výzvy k řešení přestupku
« Odpověď #3 kdy: 27 Června 2014, 11:32:23 »

lístek za stěračem vůbec neřešit
IP zaznamenána