30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak vzniká "nehoda"?  (Přečteno 5308 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2017, 09:46:17 »

Platí u přestupků nějaká obdoba křivého obvinění?

Z dikce § 345 odst. 1 tr. zákoníku je zřejmé, že k naplnění skutkové podstaty postačí jen zjištění, že obviněný vědomě objektivně nepravdivě uvádí skutečnosti o tom, že jiná konkrétní osoba jednala či konala tak, že naplnila skutkovou podstatu trestného činu. Proto není potřeba pro naplnění znaků této skutkové podstaty zjišťovat, za jakým účelem či z jakého důvodu obviněný jiného křivě obvinil, neboť pro to, aby byla naplněna, postačí (na rozdíl od § 345 odst. 2 tr. zákoníku) jen skutkově prokázat, že se jednalo o lživé obvinění jiné osoby.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2017, 10:30:23 »

Ano, nevím, kde přesně to je v to v novém PřesZ, ale ve starém to bylo v části přestupků proti občanskému soužití.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopadu 2017, 11:10:30 »

Ano, nevím, kde přesně to je v to v novém PřesZ, ale ve starém to bylo v části přestupků proti občanskému soužití.
To by stačilo. Nechci trousit předsudky, ale předpokládám, že by to tak dvoum až třem z těch pěti narušilo podmínku a poslalo je zpátky domů na Bory. (samozřejmě to mohli být slušní netrestaní lidé, kteří udělali svou první klukovinu)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #4 kdy: 30 Listopadu 2017, 11:15:18 »

Spíš by mě zajímalo jak se posuzuje nehoda a trestný čin poškození cizí věci, jak se někdy u “nehod” uplatňuje
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #5 kdy: 30 Listopadu 2017, 11:47:54 »

Já být řidičem, tak asi do toho nevrtám. Obával bych se, že pokud to pojišťovna vezme jako úmysl a odmítne uhradit škodu, tak z toho cigána náhradu nedostanu.   
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2017, 12:51:10 »

To už není váš problém, pokud byl pojištěnej tak by to zatáhla jeho pojišťovna a ty by to pak vymáhali po něm, pokud by pojištěnej nebyl tak by to zatáhla čkp a pak by to po něm vymáhala ona
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2017, 18:24:15 »

A teď taková technická - šlo by to nějak řešit, kdyby borec neměl kameru?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2017, 18:33:13 »

A teď taková technická - šlo by to nějak řešit, kdyby borec neměl kameru?

Leda nějací svědci nebo obecní kamera. Jenže cigáni jsou sice blbí, ale tolik zase ne a určitě si našli vhodné místo.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #9 kdy: 30 Listopadu 2017, 18:37:54 »

A teď taková technická - šlo by to nějak řešit, kdyby borec neměl kameru?

Leda nějací svědci nebo obecní kamera. Jenže cigáni jsou sice blbí, ale tolik zase ne a určitě si našli vhodné místo.

To jsou takové opice - sice neinteligentní, ale dost vypočítaví. Každopádně kdyby to byl řešen jako přestupek, docela by byl zajímavý třeba výslech a jejich počin ve správním řízení.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #10 kdy: 01 Prosince 2017, 02:02:36 »

Platí u přestupků nějaká obdoba křivého obvinění?....
Také by mne to zajímalo, nikde (nové znění SprŘ a PřesZ) jsem analogii nenašel. To však neznamená, že definice skutkové podstaty není šikovně ukryta třeba v zákoně o melioracích.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #11 kdy: 01 Prosince 2017, 08:13:06 »

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #12 kdy: 01 Prosince 2017, 09:25:23 »

Díky, hledal jsem dobře, nikoli však ve správném zákoně. 250/2016 opravdu není 251/2016; budiž mi výmluvou doba, ve které jsem pojal geniální nápad plést se jiným do řemesla.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Jak vzniká "nehoda"?
« Odpověď #13 kdy: 01 Prosince 2017, 13:23:57 »

Starý PřesZ/1990  měl obecnou a zvláštní část, v obecné byla základní úprava přestupků (hmota i proces), ve zvláštní pak ty přestupky, které se nehodily nikam jinam nebo tam byly historicky. Po rekodifikaci se to rozpadlo do dvou zákonů, PřesZ/2016 upravuje obecně správní trestání (opět hmota i proces, nově i pro delikty původně označované jako správní delikty), zvláštní část byla překlopena do zákona o některých přestupcích - což je poměrně výstižný název, protože neexistuje žádný jednotný pohled na to, zda konkrétní přestupek má být v konkrétním zákoně upravujícím danou problematiku (jako např. dopravní v ZPPK) či zda jej hledat ve sběrném místě 251/2016.
IP zaznamenána