30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zbraň na sedadle  (Přečteno 10128 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:Zbraň na sedadle
« Odpověď #15 kdy: 15 Února 2016, 15:00:22 »

Položil jsem slušný (doufám) dotaz, jehož smyslem bylo: 1 Je legální mít v autě zbraň položenou na sedadle? 2. Má to nějaký potenciál sabotovat buzerační či jinou kontrolu? Zbraň nosím i vozím skrytě a rozhodně nemám potřebu s ní machrovat. Takže všem, kterých jsem se dotkl a mají potřebu urážet, zesměšňovat či vychovávat se omlouvám a prohlašuji, že jsem namachrovanej debil, co si zaslouží vymřít po meči.

OK, takže konstruktivně. Mít zbraň kategorie B zvenku viditelně položenou v autě IMHO může být přestupkem proti ZoZ. Když odhlédnu od toho, že to není dobrý nápad i z jiných důvodů, tak něco takového bych neriskoval už proto, že spáchání přestupku na úseku zbraní a střeliva představuje vážné ohrožení samotného ZP, a spoléhat na to, že z toho policie nebude dělat drama (jakkoliv je to pravděpodobné) nelze.

Pokud jde o potenciál sabotovat či rozptýlit buzerační kontrolu, tak vždy můžete mít ty doklady třeba v kufříku s převáženou zbraní a po požádání o ŘP na to policajty upozornit, ať se nelekají. Že by to mělo nějaký efekt kromě většího zdržení si ale nemyslím (a stát se ideálním klientem, jak popisoval opas, mi taky nepřijde jako úplně výhoda pro řidiče).
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Zbraň na sedadle
« Odpověď #16 kdy: 15 Února 2016, 15:00:25 »

Re: vynechal jste ale tu podstatnou svou větu:„…že bych jí před zastavením schválně vyndal a položil na sedadlo aby byla zábava, ale jestli to nemá (skoro) žádný zábavný potenciál...“, to už prostě neokecáte.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Zbraň na sedadle
« Odpověď #17 kdy: 15 Února 2016, 15:25:48 »

Já zbraň na seadle spolujezdce, nebo zasunutou ve středové přihrádce občas vozím... Situace probíhá tak.. že vlezu do vozidla a jelikož mě čeká hodina+ jízdy v autě.. tak si železo odložím - po skončení cesty v autě opět vrátím kvér do pouzdra a schovám pod bundu/triko whatever. Nedělám to samozřejmě na dvoukilometrové jízdě pro nákup do kaufu.. Stavěn Pomahači jsem takhle nebyl ale osobně si myslím že nikterak zákon neporušuju a cajtům, je li legálně držená a papíry jsou ok to může být taky u zádele.. Sice se mohu mýlit a výhledově narazit ale zatím to klidně risknu.
IP zaznamenána

Re

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Zbraň na sedadle
« Odpověď #18 kdy: 15 Února 2016, 15:53:45 »

ViktorN, ale já se k té větě hrdě HLÁSÍM, přesně o to mi šlo: Zbraň normálně nosím i vozím skrytě, ale jen když by mě stavěli PaChové nebo Opičáci tak bych jí schválně vyndal a položil na sedadlo... a chtěl jsem vědět, jestli je to nezákonné (v rozporu se ZoZ) a jestli to má nějaký fun či sabotážní potenciál... Bože co je na tom k nepochopení?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Zbraň na sedadle
« Odpověď #19 kdy: 16 Února 2016, 09:41:47 »

... a jestli to má nějaký fun či sabotážní potenciál... Bože co je na tom k nepochopení?

Tak jako vždy záleží na dané osobě. Může to být rapl a zkontroluje i čisté spodní prádlo .. nebo jak tu psal někdo .. může to brát jako ukázku jisté "bonity" řidiče a kontrola bude spíše teoretická.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zbraň na sedadle
« Odpověď #20 kdy: 17 Února 2016, 16:24:10 »

Zbraň normálně nosím i vozím skrytě, ale jen když by mě stavěli PaChové nebo Opičáci tak bych jí schválně vyndal a položil na sedadlo...

A účel toho je jaký.. aby policajt měl strach nebo..?

Nejčastěji to asi povede ke kontrole papírů na zbraň.. a možná použití zbraňového přestupku jako nátlak když se kontrola nebude vyvíjet žádoucím směrem
(Policajt chce pokutu.. Řidič: Nezaplatím, nepodepíšu a chci správní řízení.. Policajt: Dobře a odložil jste zbraň na sedadlo.. to dáme taky do správního řízení?)
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:Zbraň na sedadle
« Odpověď #21 kdy: 17 Února 2016, 19:01:08 »

Já právě na zbrani odložené za jízdy na sedadle spolujezdce nevidím znaky přestupku ani smykem... schválně jsem koukal na myslivecká fóra ( vím není to úplně totéž jako pistole) kde řešili převozy dlouhých zbraní - většinou i ve vztahu k zákonu o myslivosti a myslivecké stráži ale na tohle se podle mého mínění bude uplétat přestupek velmi těžko... Zřejmě to bude muset někdo otestovat :-))
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Zbraň na sedadle
« Odpověď #22 kdy: 17 Února 2016, 19:31:15 »

Když už to mortasi budete testovat, tak to prosím udělejte se zbraní bez papírů, abyste nepoškodil slušné vlastníky zbrojních průkazů. Děkuji za pochopení…
IP zaznamenána