30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Přijatá a potencálně plánovaná opatření proti tomu čínskému syflu

Zachraňují nás před pohromou - jen přitvrdit
- 15 (27.8%)
Zatím přiměřená, ale už to stačí proboha
- 15 (27.8%)
Zatím přiměřená, ale zavřít nás za železnou oponu snad nemuseli, ne?
- 4 (7.4%)
Jsou pohroma sama o sobě
- 20 (37%)

Celkem hlasů: 54

Hlasování ukončeno: 16 Března 2020, 16:41:30


Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13

Autor Téma: Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj  (Přečteno 35767 krát)

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #60 kdy: 12 Března 2020, 22:27:55 »

Tohle mi vadí více. Je to opatření MZ z 6. března, omezující prodej respirátorů obyvatelům. Co od toho 6. března pro zvýšení jejich dostupnosti udělali?  https://www.valasskabystrice.cz/assets/File.ashx?id_org=17625&id_dokumenty=3810

A je tohle věrný obrázek toho, jak je naše zdravotnictví připravené? https://www.securitymagazin.cz/security/strasidelny-koronavirovy-pribeh-se-stastnym-koncem-a-mnoha-otazkami-pro-nas-system-1404064936.html
« Poslední změna: 12 Března 2020, 22:31:42 od Jenyk »
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #61 kdy: 13 Března 2020, 13:07:32 »

Ještě že koronavirus nepatří mezi nakažlivé lidské nemoci dle nařízení vlády, hrozilo by i trestní stíhání.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-453
Tak už to tam doplnili, aby to mohlo být trestné.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/sireni-koronaviru-je-v-cesku-nove-trestnym-cinem-se-sazbou-az-12-let-40316586
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #62 kdy: 13 Března 2020, 16:41:30 »

Jak tak pročítám diskuze na internetu (já vím je to masochizmus) začínám pochybovat o svéprávnosti národa. 100 nakažených něčím, co naprostá většina přežije a už zní požadavky na úpné uzemnění zivota v zemi...

Co vy na to? Máte strach?  ;D Protože přijatá opatření mají celkem zásadní dopad na základní lidské svobody.

Jsem zvědavý...
« Poslední změna: 13 Března 2020, 16:44:22 od yyz9a1 »
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #63 kdy: 13 Března 2020, 16:52:54 »

IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #64 kdy: 13 Března 2020, 17:22:22 »

Asi bych sloučil:


Témata sloučena
-Fu-
« Poslední změna: 13 Března 2020, 18:12:56 od fu »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #65 kdy: 13 Března 2020, 18:19:10 »

Protože moje obživa je zčásti založena na dolování užitečných údajů se statistik, článek mě zaujal a na první ani na druhý pohled v něm nevidím nějaké překrucování statistik ve prospěch paniky.
https://www.facebook.com/notes/samuel-marec/koronav%C3%ADrus-pre%C4%8Do-mus%C3%ADme-okam%C5%BEite-kona%C5%A5/4211762095516629/
Lze samozřejmě pochybovat o správnosti vstupních údajů, ale ty nemám jak ověřit.
Komu se to nechce číst (je to opravdu dlouhé), věnujte aspoň nějakou soustředěnou pozornost grafu č. 7. Zajímavý pohled přináší křivka vývoje počtu zjištěných případů v ČR (není tam uvedena, lze nalézt na wiki https://cs.wikipedia.org/wiki/Pandemie_COVID-19_v_%C4%8Cesku#Ned%C4%9Ble_1._b%C5%99ezna).
Zachovejte paniku.
« Poslední změna: 13 Března 2020, 18:23:02 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

SunWuKung

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #67 kdy: 13 Března 2020, 19:01:57 »

toto by mohlo zajimat mistni osazenstvo

https://www.ceskaposta.cz/-/ceska-posta-v-pripade-plosne-karanteny-zavede-bezkontaktni-dorucovani

"Zapsané zásilky

Listovní zásilky se uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek odpovědný pracovník dodávací provozovny prodlouží úložní dobu na 30 dnů. Pokud u zásilky prodloužení úložní doby vyloučil odesílatel nebo není v souladu s podmínkami dané služby, nebude u konkrétní zásilky úložní doba prodloužena. K zásilkám musí být vyhotoveno Oznámení o příchodu zásilky/Potvrzení o převzetí zásilky, ve kterém musí být uveden správný, tj. prodloužený, datum konce úložní doby (je-li to s ohledem na požadavek odesílatele možné).

Oznámení musí být vloženo do domovní schránky adresáta"
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #68 kdy: 13 Března 2020, 19:19:09 »

Tohle mozna puvodni zdroj https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca
Ano, to je ono (na faceboooku překladatel dokonce uvedl tento zdroj), je tam i link na český překlad na webu medium.com.
Vstupními údaji jsem měl na mysli vstupní údaje pro článek na medium.com. Web vůbec neznám, viděl jsem ho poprvé, takže o jeho (ne)věrohodnosti nevím vůbec nic a ani se mi po tom nechce pátrat. Tvary křivek jsou každému, kdo prošel okolo statistik, notoricky známy a vypadají velmi věrohodně. Je to přímo modelový vzorový příklad, až tak vzorový, že se mi nechce věřit, že vstupní údaje jsou bezchybné a bez manipulace.

EDIT1: K anketě: 4. možnost (jsou pohroma sama o osobě) IMHO není v opozici proti 1. možnosti.
EDIT2: Zdroje na MZCR, ze kterých vychází wiki: https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19, snad to není selhané, křivka zatím tvarem odpovídá
« Poslední změna: 13 Března 2020, 20:05:50 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #69 kdy: 13 Března 2020, 19:52:33 »

Z Wiki: Ministr vnitra Jan Hamáček již ráno v 7.59 (pozn. 12. března) na svém twitterovém účtu uvedl, že není na co čekat a vláda by dnes měla rozhodnout o vyhlášení nouzového stavu.[60] Stejný návrh prosazoval již 2. března, kdy se k němu však mnoho politiků včetně Andreje Babiše stavělo rezervovaně až odmítavě.[63]

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že premiérovi Andreji Babišovi již několikrát neúspěšně navrhoval, aby svolal Ústřední krizový štáb, v jehož čele by stál ministr vnitra. Na otázku, zda hlavním důvodem, proč štáb stále nebyl svolán, není to, že by klíčovou osobou byl on a nikoli premiér, ministr odvětil: „Bez komentáře.“[60]
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #70 kdy: 13 Března 2020, 19:54:41 »

enzym: jen jsem to proletl a grafy mi jiz byly znamy, tak jsem link na puvodni prehledl...web ani data take neznam, snad tady jsou "validni" https://github.com/CSSEGISandData/COVID-19
« Poslední změna: 13 Března 2020, 20:46:28 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #71 kdy: 13 Března 2020, 22:02:24 »

Listovní zásilky se uloží na ukládací poštu bez pokusu o doručení. U těchto ukládaných zásilek odpovědný pracovník dodávací provozovny prodlouží úložní dobu na 30 dnů.

Na tom je zajímavé jestli a kdy dojde k fikci doručení.
Je hezké že si to můžete vyzvednout až skončí karanténa, ale na nic když dávno předtím dojde k doručení fikcí.

Samozřejmě obrana proti tomu je.. adresát se nemohl se zásilkou seznámit. Ale většina lidí se bránit neumí.
IP zaznamenána

y1

  • Příspěvků: 100
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #72 kdy: 13 Března 2020, 23:48:28 »

Na tom je zajímavé jestli a kdy dojde k fikci doručení.
Je hezké že si to můžete vyzvednout až skončí karanténa, ale na nic když dávno předtím dojde k doručení fikcí.

Samozřejmě obrana proti tomu je.. adresát se nemohl se zásilkou seznámit. Ale většina lidí se bránit neumí.

Tak hlavně, předopkládám že v případš plošné karantény stejně mebuou moci proníhat žádná správní řízení, takže u nšeho bude platit odklad na "potom"
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #73 kdy: 14 Března 2020, 00:13:21 »

Tak mne hlavně zarazil zákaz vycestování občanů. Dost to připomíná doby (ne až tak moc)dávno minulé. Chybí jen nabitý ostnatý drát. Dušičku librtariána to trápí...
Ono je totiž rozdí mezi zákazem vstupu cizinců do státu, to je pruvo každého státu stanovit koho vpustí a koho ne a třeba slováky chápu že pri poměru počtu nakažených Čechy nechtějí a zákazem vycestovat do země, které vstup Čechu nevadí. Ač já opravdu nepociťuji potřebu cestovat, dokážu pochopit že může mít nekdo v Rakousku takový business, že se mu ta karanéna po návratu vyplatí a cestu si riskne (zas takový nárust rizika proti pobytu v Praze to nebude, zvlášt pokud nepojede rovnou do Vídně) Tady už se dostáváme do situace kdy se politik snaží myslet za občana a určovat co je pro něj dobré. To politici rádi.

Myslím že současná opatření jsou dostatečná a vyvážená v poměru cena /výkon. Omezit nákazu a nezruinovat ekonomiku. Hospodu, kino nebo fitko asi dokáže oželet každý. Proč ale někteří (podle mne panikáři) volají např. po zákazu prodeje všeho kromě léků a potravin? Opravdu chceme kvůli nemoci s relativně nízkou smrtností totálně paralyzovat chod spolešnosti? Další stupeň už je jen zalepit okna a dveře izolepou a dva měsíce chroupat zásoby sucharů.

Ono totiž nejen chlebem živ je člověk. Co budete dělat, když se vám doma podělá záchod, když vám upadne podrážka od jediných zimních bot, nebo klekne baterka v autě. S tím vám v lékárne moc nepomohou. Na ten rozbitý záchod vám dají možná imodium.... Budete pak párat matrace a vyrábět si onuce model "Trosečník" a kopat latrínu před panelákem?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:Coronavirus a jeho důsledky na práva občanů a vše kolem něj
« Odpověď #74 kdy: 14 Března 2020, 06:15:08 »

Tak mně taky zákaz vycestování nedává moc smysl. Ale nevím jak je to s mezinárodními úmluvami v takovéto situaci, jestli třeba není domovský stát povinen vpustit navrátilce, ale i to by asi řešila karanténa s následným povinným testem na COVID.
Nicméně se potvrzuje to, že už při prvních zmínkách o viru měla být nařízená povinná karanténa všech lidí vstupujících do země a to odkudkoliv. Co vím, tak v Rusku a Izraeli to udělali a výsledek je evidentní. Nesleduji to denně, ale v době kdy u nás bylo okolo 100 nakažených bylo v rusku 30. Což vzhledem k sousedství s Čínou a počtu obyvatel o něčem svědčí.
Možná by pak nebylo nutné zavírat školy a hospody.
No a za následné škody také poděkujme zmrdům, kteří si přesto, že věděli že to není úplně košér, zajeli zalyžovat do Itálie a ještě se vyhýbali karanténě. Já už v okruhu širších známých v okolí pár takových objevil, a upřímně řečeno, jestli někdo z mých blízkých na COVID doplatí, budu mít velký problém tyto lidi potkat a nešlápnout jim do xichtu. A to bez ohledu na to, zda sem opravdu oni nákazu dotáhli. Ono už stačí že někteří z rodiny nemohou podnikat, protože jejich živnost je momentálně zakázaná.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13