30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...  (Přečteno 22834 krát)

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #30 kdy: 08 Června 2015, 08:12:51 »

Já jsem to taky proletěl a napadlo mě
- na začátku hovoří o zlatohnědém telefonu, ale nikde jinde není zlatohnědý uvedeno (ale možná jsem to přehlédnul)
- řekl bych, že při souběhu více přestupků mohou brát při stanovení výše sankce v úvahu jen jeden přestupek (orgán, ale tvrdí že vzal do úvahy všechny)
- úřad tvrdí, že přihlédl k přestupkům z minulosti, ale neříká kdy se staly a jak byly závažné - každopádně by snad neměl přihlížet k přestupkům starším než jeden rok
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #31 kdy: 08 Června 2015, 09:45:43 »

 § 59 Předvolání
........ Předvolaný je povinen dostavit se včas na určené místo; nemůže-li tak ze závažných důvodů učinit, je povinen bezodkladně se s uvedením důvodů správnímu orgánu omluvit.

Mám za to, že bezodkladně znamená hned poté, co je k tomu možnost. To znamená pokud se Vám např. změní harmonogram vašeho pobytu v zahraničí a Vy sebou netaháte spojení na úřad, tak je to vzápětí po návratu.
A chtělo by to požádat úřad, aby vzhledem k rovnému postavení účastníků řízení se stejnou horlivostí přezkoumal tvrzení o rodinných důvodech polišů. Kdyby o to stál, tak taky mohl svědky nechat předvést jinými PČR nebo MP   :)
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #32 kdy: 08 Června 2015, 10:27:43 »

Tu omluvu se samozřejmě hodí zmínit v odvolání, ale myslím, že na tomhle orgumentu to kraj určitě neshodí. Nedokážu si moc představit, že někdo jede na služebku do zahraničí a zjistí to až těsně před odjezdem, tak že se už nestihne ani omluvit. Kdybyste jim napsal třeba jen e-mail trochu dopředu, tak by se s tím dalo už pracovat. V tomhle případě se bezodkladně bere spíš ihned po tom co se dozvíte o tom důvodu proč nemůžete přijít.

- řekl bych, že při souběhu více přestupků mohou brát při stanovení výše sankce v úvahu jen jeden přestupek (orgán, ale tvrdí že vzal do úvahy všechny)

Vykládáte si to špatně, berou se do úvahy všechny přestupky, jen se za ně uloží jedna sankce a to v rozmezí za nejpřísněji postižitelný.

- úřad tvrdí, že přihlédl k přestupkům z minulosti, ale neříká kdy se staly a jak byly závažné - každopádně by snad neměl přihlížet k přestupkům starším než jeden rok

Přihlíží se k přestupkům spáchaným za poslední 3 roky.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 252
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #33 kdy: 08 Června 2015, 12:26:34 »

Takze seznameni s podklady bylo oznameno klasicky po urednicku "vse v jednom"? Tedy bude ustni jednani, tam se mozna dozvite o doplneni spisu, pred (po?) nim vypoved svedku. A at se bude dit cokoli, tak je vicemene predem jasne, ze jste vinen, k zadnym navrhum na dalsi doplnovani se prihlizet nebude a hned po techto krocich budeme mit veskere podklady k dispozici a hned na miste budete posledni sance se k nim vyjadrit?

Pokud ano, tak prima bod do odvolani...
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #34 kdy: 09 Června 2015, 01:10:36 »

- úřad tvrdí, že přihlédl k přestupkům z minulosti, ale neříká kdy se staly a jak byly závažné - každopádně by snad neměl přihlížet k přestupkům starším než jeden rok

Přihlíží se k přestupkům spáchaným za poslední 3 roky.

3 roky se sice pořád objevují, ale rozhodně to není v zákoně. Možná kdysi bylo, ale platný zákon žádné omezení nestanoví, tzn. ani 1 rok. Zjednodušeně se dá říct, že s určitou analogií by se mohlo přihlížet ke všem minulým přestupkům, na které nejde hledět jako na "zahlazené". Doba 1 roku by pak odpovídala době zahlazení, může jí ovlivnit zákaz činnosti atd.
Příklad: mám dvě rychlosti projednané bez zákazu v XII/2012 a IX/2013, když se mi teď zdaří další, tak by k minulým přestupkům přihlíženo nemělo být. Pokud mám ale rychlosti v XII/2012, IX/2013, VIII/2014 a střihnu si další, potom může úřad přihlédnout ke všem třem předchozím.
IP zaznamenána

kousak

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #35 kdy: 14 Června 2015, 11:46:47 »

Tak po delsi odmlce jsem sepsal odvolani o poslal ho na urad. S prilohami to ma 12 stran, tak snad si poctou... Napadl jsem co se napadnout dalo a predkladam sve dilko v priloze, driv jsem to bohuzel nestihal...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Prikaz o ulozeni pokuty, potrebuji poradit...
« Odpověď #36 kdy: 14 Června 2015, 14:14:25 »

Celkem srozumitelné a logické. Nakonec obou (úřadům i Vám) jde o stejnou věc. Myslím tím o Vaše prachy.  :)
Je tam jedna chybka v datumu přestupku, má být rok 2014.
IP zaznamenána