30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kontrola – živnostenský úřad  (Přečteno 18913 krát)

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Kontrola – živnostenský úřad
« kdy: 21 Října 2014, 12:48:38 »

Omlouvám se za offtopic, ale nemá náhodou někdo alespoň základní zkušenosti s kontrolou ze živnosťáku?

přišlo oznámení o zahájení kontroly, vyzývají, abych doložil místo podnikání "provozovny", která neexistuje a není nikde uvedena. Společnost má pouze sídlo, kde žádná kamenná prodejna není.

Lze podat stížnost na zahájení kontroly? Nějaké kroky, abych se jich zbavil co nejdříve. Veškeré oprávnění apod. společnost vlastní, avšak nemůže doložit to, co požadují doložit (tedy doklady k údajné provozovně), neboť takové ani neexistují (jak doklady, tak ona provozovna).

Má smysl zkusit poslat nejdříve o spis dle InfZ?
Díky předem
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola – živnostenský úřad
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2014, 13:39:37 »

Má smysl zkusit poslat nejdříve o spis dle InfZ?

Tak určitě to má smysl, chtěl bych vědět co mají za podklady a proč vůbec chtějí ty informace, respektive zahájili tu kontrolu.
Nějak nechápu o co jim jde, vždyť v ČR jsou tisíce společností co mají virtuální adresy a žádné kamenné provozovny.
IP zaznamenána

mhi

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola – živnostenský úřad
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2014, 00:09:50 »

Dovoluji si reagovat, jako statutarni organ obdobne "poskozene" spolecnosti. O co slo: zalozil jsem s.r.o., ktere poskytuje sluzby uzavrenemu okruhu zakazniku. Adresa byla v prostorach mych kancelari, mel jsem souhlas vlastnika (pozadavek pro zapis sidla). Uplynula leta a firmu jsem tam papirove ponechal i kdyz jsme byli uplne jinde.

Vlastnik (mozna uz novy) se jednoho dne rozhodl vypraskat tu stovku firem co tam mel a fyzicky uz nemely pronajate prostory, poslal seznam moznych subjektu na ziv. urad. Ten je vsechny obeslal datovkou.

Dusledky sidla v prostorach, ke kterym nemate zadny pravni vztah mohou zpusobit az vymaz firmy z OR (s likvidaci), drive to bylo tusim dokonce z uredni povinnosti. Na toto si dejte bacha!

Mel jsem souhlas mnoho let stary, takze jsem udelal to, ze firmu jsem na OR prestehoval do vlastnich prostor (podal jsem navrh) a soucasne ziv. odboru napsal dopis, ze z jednani ke kteremu me predvolali se omlouvam a dolozil jsem jim puvodni souhlas s tim, ze jej beru jako vypoved' a firmu jsem prestehoval. Pro jistotu jsem tam po par dnech jeste telefonoval a sdelili mi, ze to odlozi, protoze jsem jim souhlas dolozil (no - pravdu nemeli, podle judikatury ten souhlas je potrebny po celou dobu kdy je sidlo zapsano v OR).
IP zaznamenána

stylR

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola – živnostenský úřad
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2014, 10:40:11 »

Takže vše vyřešeno. Naštěstí byl orgán poměrně aktivní a šel se podívat (alespoň toliko tvrdil) na údajnou adresu a zjistil, že tam doopravdy nic není. Když jsem přišel, dal jsem jim papíry od reálného sídla, vč. všech náležitostí (výpis KN, souhlas vlastníka).

Pouze FYI technická, spis odmítli poslat z důvodu toho, že živnokontroly se primárně, než-li je to zařazeno do správního řízení, řídí kontrolním řádem, k čemuž nám InfZ nepomůže a proto interní spis nevydají.

Jelikož o nic nešlo, neřešil jsem dál.
IP zaznamenána