30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tohle všechno bude už od února jinak  (Přečteno 9568 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #1 kdy: 31 Ledna 2016, 19:37:43 »

ajajaj, takže když se mi rozsvítí hladové oko na palubce, tak to mohu přijít o techničák, neb policista mozkovým myšlením objeví chybu…
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #2 kdy: 31 Ledna 2016, 19:47:40 »

Tak já když otočím klíčkem tak se mi rozsvítí celá palubovka, takže jsem bez TP. A když mě zastaví arogantní fízl za přejezdem, tak jsem automaticky zapomněl ŘP, jelikož on má svědka / kolegu na to, že ta červená prostě svítila. Ehm ... ŘP / TP od února nechávám regulérně doma a vozím v kastlíku jen jejich kopie (oboustranné) na A4.
« Poslední změna: 31 Ledna 2016, 19:49:30 od zceyee »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #3 kdy: 31 Ledna 2016, 20:01:58 »

To o té kontrolce jsem slyšel i včera na Nově - dnes jsem se na to raději ptal člověka od fochu a ten se do podobných úvah nechtěl pouštět.
Podle mě to stojí a padá na tom, aby vás PaCh mohl vůbec vyzývat k nějakému otáčení spínačky nebo se k tomu dokonce hrnout sám.
Já jsem obecně zvědav na jejich odbornost a schopnou posuzovat závady.

Údajně je tohle všechno proto, aby se ze silnici smetly opravdové vraky. Nicméně jsem v té diskusi s profíkem namítal, že možnost povozit se například po STKčku, pakliže auto s tejden starou plaketou způsobí velkou ránu díky závadě brzd/vyrezlé nápravnici atp., tu byla přece i teď.
Prý jim to ale OČvTŘ nechtěli moc podržet, tak proto snad toto - že se jim dá obecně mandát posuzovat technický stav (údajně byli proškoleni na úroveň techniků) a ten promítat dál.

Také se z vlastních zkušeností bojím toho, jak budou toto zneužívat. Nicméně je fakt, že silné kalibry měli i teď (např. kauce) a sahali k nim spíše vyjímečně - ono se něco takového přece jenom musí asi následně více papírovat a zdůvodňovat nahoru (zvlášťe, když se někdo ozve). Podobně jako se v jiném vláknu řeší, že ouřadové také dávají zákazy řízení spíše na spodní hranici, aby nemuseli moc argumentovat a riskovat odvolačku.

Nemaluju si to narůžovo, ale také si myslím, že jestli budou chtít někoho jebat za banality, tak tím spíše a častěji se tohle dostane až k soudům - aneb názor kolegů z fóra, že moc rychlé utahování šroubů v důsledku také zrychlí přehřátí trpělivosti a ochoty nechat na sobě dříví štípat....
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2016, 22:23:56 »

Já tam žádný kontrolky nemám (resp. jsou jen ABS a TCS), píše to texty podle toho, co je blbě (některý sou univerzálně sdružený a u některejch se s autem jezdí deset let aniž by byl jakejkoli problém). Co s tím? Kontrolka to není :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #5 kdy: 01 Února 2016, 00:43:26 »

Jak velký musí být reflexní prvek u chodce? Postačuje třebas reflexní linka o rozměru 100 x 2 mm?

Ze svítící kontrolkou je to dle mě nezjistitelné. Domnívám se, že řidič není povinen nastartovat a nechat policistu hledět na palubovku. Měl jsem auto, a tomu budíky fungovali jen občas :D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 204
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #6 kdy: 01 Února 2016, 08:17:32 »

Universalni navod je vypnout hned motor -> neni duvod ke kontrole, kdyz vozidlo neni v provozu, neni co kontrolovat a ORGANU proste auto nenastartuju at si trhne mozkem.
Pri naslednem startu se muze sice rozsvitit, ale velky ORGAN jiz neprokaze, kdy se kontrolka aktivovala, takze zadne zabavovani se nekona.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #7 kdy: 01 Února 2016, 09:00:44 »

Je prý poměrně běžné, že plynařům svítí permanentně kontrolka motoru z důvodu chudé směsi. Bohužel si s tím ani servis nijak neporadil ani u mě.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #8 kdy: 01 Února 2016, 09:06:27 »

...Pri naslednem startu se muze sice rozsvitit...
Rekl bych, ze nektere kontrolky se pri startu dokonce museji rozsvitit (namatkove treba airbag nebo abs). Zavadou je, kdyz se nerozsviti, treba kdyz nekdo vykuchal airbag a ucvakl kontrolku aby nesvitila porad...

Krom toho, neskodnejch kontrolek je alespon u mne nekolik. Krom hladoveho oka jeste kontrolka nizke hladiny v nadobce ostrikovacu, nebo kontrolka ktera mi signalizuje ze se blizi termin pro servisni kontrolu...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 896
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #9 kdy: 01 Února 2016, 09:53:30 »

Citace
Za sjeté pneumatiky nebo svítící kontrolku signalizující závadu na palubní desce vám policista už bez milosti může na půl roku zabavit malý techničák.

Co je tohle za pitomost....
IP zaznamenána

mila6032

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 349
    • Zobrazit profil
    • www.osbid.cz
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #10 kdy: 01 Února 2016, 10:02:57 »

Co jsem kde přehlédl?
V tom schvaleném textu se v § 6b odst.6 píše :
Nebezpečné závady, které vzhledem ke své povaze nebo rozsahu významně zvyšují ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích nebo nepříznivé působení provozu vozidla nebo jízdní soupravy na životní prostředí, a vzory dokladů o zadržení osvědčení o registraci vozidla podle odstavců 1 a 4 vymezí prováděcí právní předpis.
Z čeho tedy vychází ten článek? Kde jsou definovány ony závady?


IP zaznamenána

spec

  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #11 kdy: 01 Února 2016, 10:05:19 »

Pokud vím, tak za jízdy žádná kontrolka nesvítila, přísahám bohu. :D To, že nějaká svítí při kontrole znamená, že se to pokazilo právě teď! Ať fízl dokáže, že ne. A navíc pochybuju, že bude znát zpaměti jak se před nastartováním a po něm mají všechny kontrolky chovat. Například je vtipné chování kontrolky oleje u nových oktávek, pokud se za jízdy rosvítí olej tak po zastavení a otevření kapoty automaticky asi na 100 km zhasne. :D
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #12 kdy: 01 Února 2016, 10:15:41 »

jo, u auta na LPG svítí kontrolka motoru celkem běžně. Je to tím, že se tankují různě směsi propanu a butanu a lambda jde pak mimo povolený rozsah. Všechno funguje normálně, jen vrtulník svítí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #13 kdy: 01 Února 2016, 11:13:26 »

To, že nějaká svítí při kontrole znamená, že se to pokazilo právě teď! Ať fízl dokáže, že ne.
Ne že pokazilo právě teď.. DOTEĎ TO FUNGOVALO!! JSTE TO ROZBIL!!!
 ;D
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Tohle všechno bude už od února jinak
« Odpověď #14 kdy: 01 Února 2016, 12:32:26 »

Co jsem kde přehlédl?
Z čeho tedy vychází ten článek? Kde jsou definovány ony závady?
Moje úvahy se ubírají stejným směrem - nevím, zda jde o iniciativu rádobymedií a snahu o doomsaying a nebo jestli vědí víc a je to nějaká objednávka vrchosti, udělat kolem toho velké bububu...

Faktem je,  že kromě toho plátku linkovaného výše to bylo i v hlavním zpravodajství Novy a myslím, že jsem to zahlédl ještě na třetím místě.
Takže na čistou shodu náhod to úplně nevidím - na druhou stranu novinařina se u nás posledních pár let dělá doslovným opisem ČTK, tak možná všichni opisovali z nějakého pracovního konceptu tiskové zprávy MD či něco podobného.
IP zaznamenána