30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Firemní automobil překročení rychlosti v obci o 40kmh, výzva k udání řidiče  (Přečteno 11727 krát)

akrij.s

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak se zachovat a jestli lze předejít odebrání řidičského oprávnění za tento přestupek. Byl jsem evidentně naměřen ve služebním voze v Praze radarem. Údajně o 40kmh v obci. Praha 4, Na Strži vso 410452

Co bude když majitel firmy nepodá vysvětlení a nenabonzuje mě.

Děkuji za pomoc
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil

K tomu, aby vám neodebrali řidičské oprávnění stačí nic nedělat a bude z toho SPRDEL. Nejdříve doporučuji ignoraci a pak případně Helmut. Pročtěte si FSM a už budete vědět.
IP zaznamenána

akrij.s

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Jestli jsem to dobře pochopil z FSM, tak majitel odpoví, že nechce uvést řidiče a celá věc spadne do SPRDEL. Tam se pak bude řešit jen pokuta v rámci řízení max. do 10tis.

Děkuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil

Byl jste zastaven a ztotožněn? Jakým způsobem jste byl změřen? Už něco přišlo?
Omlouvám se, čtu jen text a ne nadpis.
« Poslední změna: 28 Února 2017, 13:35:24 od Číkus »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

Jestli jde o Prahu, tak by mohlo úspěšně fungovat ignorování a třeba se už nic dalšího nestane. A pokud Vás firma nenapráská, tak ani o řidičák nepříjdete a max na firmu bude pokuta ze sprdele. Ještě varianta Helmut. Někde jsem ještě četl, že firma vydala nějaký etický kodex pro zaměstnance a to prej stačilo k tomu, aby doložila, že dělala co mohla aby se přestupek nestal  :D Ale nevím jestli to funguje
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

IMHO v tomto nejde o stacionární radar, ale o policejní radar v zaparkovaném autě. Alespoň před (tuším) dvěma lety jsem doručoval vyjádření majitele auta, že v dané věci odpírá podat vysvětlení podle LZPS a od té doby ticho po pěšině. Pokud mne paměť neklame, tak jde o směr od Armabetonu k Nádraží Krč a parkují v zálivu pro MHD. Jel jsem tam naposledy minulý týden a stacionárního radaru jsem si nevšiml.

Tedy - majitel by měl odepřít podat vysvětlení, sprdel nehrozí. (A pokud ano, tak body + odebrání ŘP by pro vás bylo horší.)
IP zaznamenána

akrij.s

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Jezdím tam často a taky jsem si nevšiml žadnýho stacionárního radaru. Platí odmítnutí podání vysvětlení i pro firemní vozy? Majitel firmy se samozřejmě bojí pokuty 100tis. viz poučení v dopise od PČR.

Poučení:

Nesplnění této povinnosti můe být kvalifikováno jako přestupek podle ust. § 125c odst. 2 zák. č. 361/2000 Sb., za který lze uloit pokutu od 5.000
Kč do 10.000 Kč, resp. jako správní delikt podle ust. § 125d odst. 1 písm. e) tého zákona, za který lze uloit pokutu do 100.000 Kč.
Úmyslné uvedení nesprávného údaje nebo neúplného údaje by mohlo být kvalifikováno jako přestupek proti pořádku ve státní správě ve smyslu
ustanovení § 21 odst. 1 písm. b), resp. c) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění platných předpisů.
Výzvou podle ustanovení § 10 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., není dotčeno ustanovení zvlátního právního předpisu (§ 60 odst. 1 zákona č.
200/1990 Sb., o přestupcích)
V případě, e osobou podezřelou ze spáchání shora uvedeného přestupku (řidičem vozidla) byla osoba blízká, máte právo odepřít sdělení
poadovaných údajů k zjitění totonosti řidiče. Osobou blízkou se podle ust. § 22 odst. 1 zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, rozumí příbuzný
v řadě přímé, sourozenec a manel nebo partner podle jiného zákona upravujícího registrované partnerství; jiné osoby v poměru rodinném nebo
obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké, pokud by újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá důvodně pociťovala jako újmu vlastní.
Má se za to, e osobami blízkými jsou i osoby sevagřené nebo osoby, které spolu trvale ijí.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

Dopis od PČR - s fízlama se nebavíme, to poučení je tam vždy a hrozí předvedením, ale bla bla.
IP zaznamenána

akrij.s

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dobře, když teda odmítne podat firma určení řidiče písemně, co poté hrozí? Sprdel a pokuta? Ignorovat to majitel firmy nechce.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil

Ignorovat nechce majitel firmy přesně co? Jen dopředu předesílám, zde se nedozvíte, jak máte konkrétně Vy zacházet a komunikovat se svým zaměstnavatelem-zmrdem či ovcí.
Jinak po kvalifikovaném odepření výpovědi ve věci udání řidiče správnímu orgnánu bude nesjpíše následovat sprdel a pokuta za správní delikt provozovateli.
« Poslední změna: 01 Března 2017, 10:16:10 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

akrij.s

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Nechce ignorovat Výzvu provozovateli vozidla od PČR. Tzn. že se bojí pokut v poučení, když na to nějakým způsobem nezareaguje.

Moje varianta pro něj je odpověď s odmítnutím výpovědi dle LZPS.

Pak zřejmě nastane to co píšete. Sprdel a pokuta provozovateli. Předpokládám že do 10tis. Kč
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

Opakuji - nejde o stacionární automatický radar, ale o radar s obsluhou > IMHO sprdel nehrozí.

Jinak Zákon o PČR uvádí, z jakých důvodů je možné odmítnout podání vysvětlení a "osoba blízká" tak dojemně popsaná v poučení je jen jediným z nich. Odkázal bych proto na celý paragraf (z hlavy teď nevím).

A ano, s policií se nebavíme, ale před těmi dvěma lety jsem ono odepření přinesl s kopií na podatelnu do kongresové a to divadlo, lestli to podatelna smí nebo nesmí převzít, to mi za ten čas stálo.
IP zaznamenána

akrij.s

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Dá se někde nahlédnout do konkrétního znění toho odmítnutí ať tam nepošlu hloupost?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil

Policii ignorovat - při prošetřování podezření z přestupků nemůže za nespolupráci dávat pořádkové pokuty (to lze jen v trestním řízení, ale i tam se to moc nepoužívá v případě pasivního odporu - ignorování). Pokud jsem to pochopil, jde o výzvu PČR k nabonzování řidiče podle § 10(4) ZPPK - za nesplnění žádná sankce není. To, čím hrozí, je samostatný delikt, jehož skutková podstata spočívá v tom, že je vozidlo svěřeno někomu, o kom provozovatel nezná požadované údaje. To se zjevně nestalo a aby za to někdo mohl být sankcionován, musel by o tom úřad vést samostatné řízení, musel by to prokázat, a v libovolné fázi by takové řízení šlo ukončit vyvrácením obvinění. Tedy tím ať se váš majitel/statutár netrápí, minimálně ne do okamžiku, než případné obvinění z takového deliktu dorazí (což nastane podobně pravděpodobně, jako vyhlášení války Guatemale).

Při ignoraci PČR v další fázi nejspíš přijde obdobná výzva od MHMP. Tu lze též ignorovat, někoho udat, případně se nějak jinak vykroutit - jen je třeba postupovat opatrněji, protože tady už teoreticky pořádková pokuta hrozí. Jedna z mnoha možností je poslat seznam všech zaměstnanců, co s autem mohou jezdit a sdělení, že podle knihy jízd (či obdobné evidence) ten den vozidlo nejelo. MHMP pak může klidně rozjet rozsáhlé vyšetřování, ale nikam to nepovede - § 125d(1)(e) nehrozí, pořádková pokuta taky. Úřad to buď zahodí, nebo zahájí sprdel.

V daném případě je paradoxně zahájení sprdele částečné řešení. Padá tím riziko ztráty ŘP a pokud se se zaměstnavatelem nějak dohodnete ohledně sprdelní pokuty, je to pořád lepší, než nejezdit. Navíc i proti srdeli se bude možné bránit, např. že nešlo o automatizovaný prostředek, že úřad odfláknul prověřování, navíc v Praze to může klidně i nepřijít, vyhnít na MHMP, vyhnít na ministerstvu po odvolání ...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil

Nesplnění této povinnosti můe být kvalifikováno jako přestupek podle ust. § 125c odst. 2 zák. č. 361/2000 Sb., za který lze uloit pokutu od 5.000
Kč do 10.000 Kč, resp. jako správní delikt podle ust. § 125d odst. 1 písm. e) tého zákona, za který lze uloit pokutu do 100.000 Kč.
Fízl jako vždy lže.

Přečtěte si § 125d odst. 1 písm. e) zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
IP zaznamenána