30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 60neco na 50 skoro pred rokem a pul  (Přečteno 13084 krát)

turquoise.hexagon

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] 60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« kdy: 10 Listopadu 2016, 11:26:47 »

klasicky jsem zbytecne spechal a prisla mi obsilka na zaplaceni kterou sem zaplatil pozde takze mi prisly penize zpatky, to me nasralo tak sem je nechal at se snazej co bude dal.
mam ted jeste tesne pred koncem promlceci lhuty ocekavat naky prekvapeni nebo to uz je v propadlisti dejin?
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2016, 12:47:44 »

Tak nějak mi nejde do hlavy, jak v těchto dnech může být přestupek TĚSNĚ PŘED koncem promlčecí lhůty. Ta byla dříve roční (a to už je vše promlčené) a od 1.10.2015 je dvouletá. Z toho usuzuji, že promlčení si dalo minimálně roční pauzu. Nehledě na to, že 18měsíční promlčení snad nebylo nikdy.

Ale jestli to je jen pokus o testování bdělosti zdejšího osazenstva, tak pak tomu rozumím;)
IP zaznamenána

turquoise.hexagon

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2016, 16:35:30 »

blbe sem se vyjadril :D, takze kdyz se to odehralo dejme tomu jaro 2015 tak uz to ted je promlceny?
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2016, 17:22:29 »

ano
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2016, 17:25:10 »

Pokud to mezitím nesklopili na sprdel.
IP zaznamenána

turquoise.hexagon

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #5 kdy: 11 Listopadu 2016, 09:37:13 »

a pokud ano?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #6 kdy: 11 Listopadu 2016, 09:44:29 »

tak jsi ve sprdeli :-D
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #7 kdy: 11 Listopadu 2016, 10:01:24 »

Na základě nahlédnutí do spisu můžete zjistit zda bylo překlopeno v souladu se zákonem (zda bylo vůbec odloženo a včas a podle správného paragrafu). Taky se ze spisu dozvíte, jak úřad přestupek šetřil (musí, tu povinnost má ze zákona). Pokud se domníváte, že úřad někde udělal chybu, pořiďte si i kopii spisu (úřad ji pro Vás udělá).
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #8 kdy: 11 Listopadu 2016, 10:04:02 »

Já to pochopil tak, že úřad zatím mlčí. Nebude lepší se mu nijak nepřipomínat? Ale to už je zase spíš otázka na zkušené  :)
IP zaznamenána

turquoise.hexagon

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #9 kdy: 11 Listopadu 2016, 10:30:18 »

ano, urad mlci.
6.1 jsem psal dotaz
Dobrý den,
přišla mi pokuta z dopravních kamer, ale bohužel jsem ji zaplatil příliš pozdě a peníze se mi vrátily na účet.
Chtěl bych se zeptat na další postup, když už uběhla 60. denní lhůta, takže by mělo být zahájeno řízení o správním deliktu provozovatele vozidla, ale zatím mi nikdo nic nedal vědět.
odpoved prisla obratem
Vážený pane,
pokud byl přestupek postoupen do správního řízení je lhůta na poslání Výzvy až rok, proto je třeba vyčkat.
a jelikoz to uz je vic nez rok tak si myslim ze to je mrtvy.
a diky za odpovedi
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #10 kdy: 15 Listopadu 2016, 18:44:45 »

Tak nějak mi nejde do hlavy, jak v těchto dnech může být přestupek TĚSNĚ PŘED koncem promlčecí lhůty. Ta byla dříve roční (a to už je vše promlčené) a od 1.10.2015 je dvouletá. Z toho usuzuji, že promlčení si dalo minimálně roční pauzu.

Ne tak úplně.. promlčecí lhůta není dvouletá, ale maximálně dvouletá.. nominálně roční a restartuje se zahájením řízení a vydáním rozhodnutí..

A tak jsou pořád těsně před promlčením přestupky z konce loňského listopadu u kterých ještě nebylo zahájené řízení..
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #11 kdy: 08 Ledna 2017, 14:02:14 »

Takze maji rok na zahajeni a rok na projednani? Tedy, kdyz zahaji pul roku od udajneho spachani prestupku, musi rozhodnout za rok od zahajeni rizeni?

Sry jsem nechapavej :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #12 kdy: 09 Ledna 2017, 11:29:27 »

Ano.. když se v tom přestupku rok nic nestane tak je promlčený.. a když se obviněný odvolá tak je zase rok na rozhodnutí o odvolání.. vždycky pak je rok na další rozhodnutí.. dokud není pravomocné rozhodnutí a nebo neuplynou 2 roky od přestupku..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 314
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #13 kdy: 09 Ledna 2017, 11:59:55 »

To není úplně přesné, zrovna odvolání ani rozhodnutí o něm roční promlčecí lhůtu nerestartuje (v originále nepřerušuje, pozn. překladatele z právničtiny). Pokud je např. přestupek spáchán v den D, řízení o něm zahájeno v D+1m, rozhodnutí o vině SO1 vydáno D+4m, pak se obviněný odvolá a SO2 si dá na čas a rozhodnutí zruší D+14m, tak má SO1 na nové rozhodnutí nikoliv 10 měsíců (do konce 2leté objektivní lhůty), ale jen 2 měsíce do výročí od jeho předchozího rozhodnutí.

Je to sice detail, ale ne nepodstatný, protože dost často je SO1 relativně rychlý, ale kraj nestíhá, v součtu pak ten rok nemusí být nedosažitelný (zejména pokud řízení přiměřeně zkomplikujete).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:60neco na 50 skoro pred rokem a pul
« Odpověď #14 kdy: 09 Ledna 2017, 18:50:57 »

To není úplně přesné, zrovna odvolání ani rozhodnutí o něm roční promlčecí lhůtu nerestartuje

To jsem napsal nejasně.. odvolání má jen účinek že rozhodnutí nenabude právní moci.. na dobu lhůty to vliv nemá..

Moje poznámka byla že není jen rok na první rozhodnutí, ale když obviněný nenechá rozhodnutí nabýt právní moci tak je zase rok od rozhodnutí na další rozhodnutí.
IP zaznamenána