30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Obec, 64km, ztotožněn na místě  (Přečteno 18211 krát)

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
[LOST] Obec, 64km, ztotožněn na místě
« kdy: 04 Srpna 2016, 11:57:11 »

Zdravím,
potřeboval bych poradit, kterým směrem se vydat pro obhajobu mého hrdelního zločinu. Byl jsem zastaven a ztotožněn v obci, v sobotu cca. 10h ráno, změřeno laserem 64km/h, po odečtu tedy 61km/h. Jsem z Brna a změřen jsem byl poblíž Ostravy. V Ostravě se během pracovního týdne nevyskytuji, tudíž osobnímu jednání s úřady bych se tentokrát rád vyhnul (nemám neomezenou zásobu dovolené).

Dorazil mi příkaz, spis jsem si již obstaral a pročetl (vše v přiloženém linku). Odpor pošlu příští týden.

Původně jsem se domníval, že se dokáži obhájit materiálním aspektem (sobota, dopoledne, jízda do kopce, nulový provoz, měřidlo nastaveno na 60km/h - překročeno pouze o 1km apod.), ale z několika stran mi bylo řečeno, že na toto je rychlost moc vysoká a neprojde to. Proto se tedy ptám, jak pokračovat jinak. Mé oko s minimem praxe vidí pouze to, že se úředník fakt snažil a ve spise je snad vše, co bych tam očekával.

Díky.

« Poslední změna: 04 Srpna 2016, 20:57:53 od x-bat »
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #1 kdy: 04 Srpna 2016, 17:10:50 »

Jako první věc bych být vámi udělal nejdříve to, že ten spis, co jste sem dal smažete, anonymizujete, tedy začerntíte všechna jména, spisovnou značku atd... a nahrajete sem znova už bez toho, aby si úředník mohl tento případ vyhledat u sebe ve spisech.
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #2 kdy: 04 Srpna 2016, 19:51:23 »

Tak jsem ty přílohy ještě jednou pořádně prošel (a opět přilepil k prvnímu příspěvku), snad je na potřetí vše v pořádku. Díky za upozornění.

EDIT: Smazán i EAN a razítko.
« Poslední změna: 04 Srpna 2016, 20:58:42 od x-bat »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #3 kdy: 04 Srpna 2016, 20:28:51 »

Ještě v příkazu číslo razítka a co ten EAN v záhlaví příkazu, není náhodou jedinečný?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #4 kdy: 04 Srpna 2016, 21:12:46 »

Mé nezkušené oko vidí
1) oznámení o přestupku - rychlost 50/64/61 - to si jako můžete vybrat jak rychle jste jel? :D
2) místo změření a místo zastavení je jednoznačně určeno?
3) značení bylo před měřením zkontrolováno a bylo v pořádku - jaké jako značení? Projel jste kolem cedule s 50? Nebo kolem cedule se začátkem obce?
4) materiální aspekt můžete přihodit, ale celkově je to nic moc.
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #5 kdy: 04 Srpna 2016, 22:44:11 »

Ad Oznámení o přestupku - tak ono je tam taky v sekci Svědkové (jméno a příjmení, bytem) pouze uvedeno služební číslo toho druhého soudruha, který neměřil a pouze sepisoval. Očekával bych tedy celé jméno a adresu.
Ad Značení - bylo to v obci, ceduli obce jsem určitě míjel. Ale lze uvézt, že ze spisu nelze vyčíst, o jaké značení šlo.
Ad Zastavení - není uvedeno, kde mě zastavili, pouze místo, kde se měřilo (což souhlasí, i když to z fotky nejde poznat).
IP zaznamenána

fredh

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #6 kdy: 05 Srpna 2016, 08:27:39 »

Já měl stejnej problém, změřili mě taky měšťáci. A po tom, co sem chtěl ukázat povolení od Pčr, jestli smí měšťáci v daným úseku, v danej čas a na daným místě měřit, se už úřada ani neobtěžoval poslat papír o prekluzi...
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #7 kdy: 05 Srpna 2016, 12:30:13 »

To povolení že tam můžou měřit, to by měli mít od policie , ne ? Tu  mapku si vytiskli a pokreslili sami , to že si tam dají své razítko by asi stačit nemělo
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #8 kdy: 09 Srpna 2016, 10:06:41 »

Děkuji za postřehy.
Mám pocit, že všechno to jsou drobnosti, které dokáže úřad po připomínkách opravit či doplnit (tzn. nelze na nich vyhrát). Jedinou dírou může být měření na neschváleném úseku.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #9 kdy: 09 Srpna 2016, 10:39:20 »

Měřili ze stativu nebo z ruky?
IP zaznamenána

Kouzelník666

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #10 kdy: 09 Srpna 2016, 17:26:23 »

Podat odpor.
Z fotografie přiložené ve spisu není patrný obličej řidiče, nicméně ve spisu stojí, že řidič měl spolujezdce - čistě teoreticky se mohli v době mezi pořízením fotografie a zastavením vozidla hlídkou prohodit?
Dále není přezkoumatelně doložený úhel měření a kromě tvrzení a situačního plánku, pod kterým je razítko MP, neexistuje ve spisu důkaz o tom, že by měření v daný čas skutečně schválil PaCh. Strážníci sice uvedli, že dopravní značení bylo v pořádku, nicméně tuto skutečnost nepodložili žádnými přímými důkazy, stejně tak jako údajné stanoviště měření rychlosti - píchnout tečku do screenu z mapy.cz zvládnu taky.
Pokud je to kompletní kopie spisu, tak 1) tam chybí seznam všech listin ve spisu vložených, včetně data jejich založení a 2) kam se poděly listy 9 a 13?
Příště nic nepodepisovat :D

Btw. pokud měřili z auta, tak v příručce k ProLaser III stojí, že měření skrze sklo, zejména pak čelní, je zatíženo chybou (resp. je signál rušen).

Mé nezkušené oko vidí
1) oznámení o přestupku - rychlost 50/64/61 - to si jako můžete vybrat jak rychle jste jel? :D

Logicky 50 maximální povolená rychlost, 64 naměřená a 61 po odečtení odchylky 3 km.
« Poslední změna: 09 Srpna 2016, 17:31:17 od Kouzelník666 »
IP zaznamenána
Zmrdům zmar!

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #11 kdy: 09 Srpna 2016, 19:56:34 »

Podpis byla zbytečnost a jsem si toho vědom.
Měřili ze stativu. Prohození se spolujezdcem možné bylo - spolujezdec určitě má řidičák :) Kopie spisu je komplet kromě oněch listů 9 a 12, které jsem nepovažoval za důležité - jeden je papír o absolvování školení na používání laseru daného příslušníka a druhý je prázdný výpis mých přestupků.

Dle plánu zítra pošlu odpor a uvidíme, co se bude dít. Podklady mám, až orgán zareaguje na odpor, dám vědět.

btw. ještě jsem veřejně nepoděkoval lexxovi za získávání spisu :)
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #12 kdy: 15 Září 2016, 08:54:24 »

Zdravím,
případ se dostal do další fáze - dorazilo Předvolání k ústnímu jednání.
Mohu jim napsat, že se osobně nezúčastním (170km tam a zpět) a podat námitky písemně? Budou se tím zabývat?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #13 kdy: 15 Září 2016, 09:09:48 »

Zdravím,
případ se dostal do další fáze - dorazilo Předvolání k ústnímu jednání.
Mohu jim napsat, že se osobně nezúčastním (170km tam a zpět) a podat námitky písemně? Budou se tím zabývat?

Budou. Vzhledem ke vzdálenosti a pracovnímu vytížení žádáte následující:

- projednání v nepřítomnosti
- zajištění kompletní kopie spisu a zaslání na váš email nebo do datovky
- vyjádříte se následně k podkladům pro vydání rozhodnutí.
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil
Re:Obec, 64km, ztotožněn na místě
« Odpověď #14 kdy: 04 Října 2016, 11:40:45 »

Poslal jsem žádost o projednání v nepřítomnosti s výše uvedenými body.

A obratem dostal 'funny' odpověď o neposkytnutí spisu (v příloze). Mám otázku, jak dál pokračovat - počkat na rozhodnutí z projednání a až pak je začít uhánět o spis? 

Vkládám si tady link, kde se již řeší stejné téma: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3308.0
« Poslední změna: 04 Října 2016, 11:42:45 od x-bat »
IP zaznamenána